2 db könyv:Durkó-Bagyinszki-Balla-D.Nagy: Gyula régen és ma /Früher und heute/ I. + Durkó Károly Balla Tibor Bagyinszki Zoltán: Gyula régen és ma - Volt egyszer rég... Kettő. Kiadói kartonált papírkötés
Mindszenthy Andrea (szerk.): Budapest: Földtani értékek és az ember. Bp., 2013, ELTE Eötvös kiadó. Szerkesztő (Mindszenthy Andrea) által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. A M. T. Akadémiától jutalmazott pályamunka. Budapest, 1935. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány Nyomda Rt.) 368 p. Egyetlen kiadás. Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész korszakmonográfiája az időszak irodalmi életének alapvető áttekintése, a folyóirat-alapítások, színházi mozgalmak, cenzúrafolyamatok és önszerveződési eljárások, irodalmi klikkek és belharcok részletes adatolásával. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, gerincén nemzeti színű szalagokkal, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
Bendefy László: Az ismeretlen Juliánusz: A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Bp., 1936., Stephaneum. 183 + 2 p. + 1 t Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói papírkötésben enyhe sérüléssel, foltos hátsó borító
1939-1940 Erdélyi Múzeum 2 száma (XLIV. 1939. 2. füzet. XLV. köt. 1940. 1. füzet.) Szerk.: György Lajos. Kolozsvár, 1939-1940., Erdélyi Múzeum-Egyesület, 125-236 p.+1 t.; 96 p. Kiadói papírkötés.;
Fejezetek a 150 éves Ganz-gyár történetéből. 1844-1994. Szerk.: Kiss József, Mezei István. Bp., 1994, S&W Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Kiadói papírborítóval
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, 1 (színes képtábla) t + XII+594 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
Kiss Margit - Tóthné Unghy Ilona: Simontornya képekben régen és az ezredfordulón. I-II. köt. Az I. kötet az egyik szerző, Tóthné Unghy Ilona helytörténeti író által dedikált! Sárbogárd, 2000-2001, Bogárd és Vidéke Nyomda és Lapkiadó. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.