Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 346

Vofkori György: Székelykeresztúr képes története. Kolozsvár, 2002, Polis, 205+[1] p.+ 1 (térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22072.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
2 db könyv:Durkó-Bagyinszki-Balla-D.Nagy: Gyula régen és ma /Früher und heute/ I. + Durkó Károly Balla Tibor Bagyinszki Zoltán: Gyula régen és ma - Volt egyszer rég... Kettő. Kiadói kartonált papírkötés
22073.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Surányi Béla: Baranya - Magyaregregy Képes Története. Magyaegregy, 2003. Bedő Bt. Kiadói kartonált papírkötés
22074.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Mindszenthy Andrea (szerk.): Budapest: Földtani értékek és az ember. Bp., 2013, ELTE Eötvös kiadó. Szerkesztő (Mindszenthy Andrea) által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
22075.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. A M. T. Akadémiától jutalmazott pályamunka. Budapest, 1935. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány Nyomda Rt.) 368 p. Egyetlen kiadás. Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész korszakmonográfiája az időszak irodalmi életének alapvető áttekintése, a folyóirat-alapítások, színházi mozgalmak, cenzúrafolyamatok és önszerveződési eljárások, irodalmi klikkek és belharcok részletes adatolásával. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, gerincén nemzeti színű szalagokkal, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
22076.

Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. A M. T. Akadémiától jutalmazott pályamunka.
Budapest, 1935. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány Nyomda Rt.) 368 p. Egyetlen kiadás.
Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész korszakmonográfiája az időszak irodalmi életének alapvető áttekintése, a folyóirat-alapítások, színházi mozgalmak, cenzúrafolyamatok és önszerveződési eljárások, irodalmi klikkek és belharcok részletes adatolásával.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, gerincén nemzeti színű szalagokkal, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Budapest Székesfőváros Állat- és Növénykertje. Bp., Tandem. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22077.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Bendefy László: Az ismeretlen Juliánusz: A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Bp., 1936., Stephaneum. 183 + 2 p. + 1 t Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói papírkötésben enyhe sérüléssel, foltos hátsó borító
22078.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Dessewffy Arisztid: Velencze I-II. köt. Bp., 1896, Kosmos, XIV+2+172 p. VIII. 195p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrált Korabeli félvászon kötésben
22079.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
1939-1940 Erdélyi Múzeum 2 száma (XLIV. 1939. 2. füzet. XLV. köt. 1940. 1. füzet.) Szerk.: György Lajos. Kolozsvár, 1939-1940., Erdélyi Múzeum-Egyesület, 125-236 p.+1 t.; 96 p. Kiadói papírkötés.;
22080.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Fejezetek a 150 éves Ganz-gyár történetéből. 1844-1994. Szerk.: Kiss József, Mezei István. Bp., 1994, S&amp;W Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Kiadói papírborítóval
22081.

Fejezetek a 150 éves Ganz-gyár történetéből. 1844-1994. Szerk.: Kiss József, Mezei István. Bp., 1994, S&W Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Kiadói papírborítóval

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, 1 (színes képtábla) t + XII+594 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
22082.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Kiss Margit - Tóthné Unghy Ilona: Simontornya képekben régen és az ezredfordulón. I-II. köt. Az I. kötet az egyik szerző, Tóthné Unghy Ilona helytörténeti író által dedikált! Sárbogárd, 2000-2001, Bogárd és Vidéke Nyomda és Lapkiadó. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
22083.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események