Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 346

Illyefalvi I[mre] Lajos: Budapest székesfőváros áruforgalma. Güterverkehr der Haupt- und Residenzstadt Budapest. Budapest, (1935). Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala (ny.) X + [2] p. + 150 t. (100 színes). Haránt alakú kötet. Folio. Egyetlen kiadás. Illyefalvi Imre Lajos (1881-1944) statisztikus, kormány-főtanácsos, egyetemi tanár, Budapest statisztikai hivatalának vezetője. Páratlanul érdekes, magyar-német nyelvű munkája az ország legfőbb fogyasztója: a főváros behozatalának teljes keresztmetszetét kívánja adni. A kötet legtöbb színes ábrája országtérképet is közöl, hiszen vizsgálódásának fő tárgya az, hogy Budapest az ország mely megyéiből, azon belül pedig mely járásaiból szerzi be mezőgazdasági, ipari és egyéb terményeit, termékeit és készáruit. A kötetből megtudhatjuk például, hogy a főváros búzát, disznót és szarvasmarhát az Alföldről, halat és rákot túlnyomóan a Dunántúlról, tejet és tejfölt a Duna menti megyékből, káposztát a Kisalföldről, tököt Hevesből és Szabolcsból hoz be; faggyút, vajat és margarint Nyugat-Magyarországról és a Dél-Dunántúlról szerez; Budapest népe elsősorban alföldi bort iszik (tradicionális borvidékeink elhanyagolható mértékben szállítanak a fővárosnak), továbbá Pest megyei és szabolcsi pálinkán él, ásványvízből pedig Pest megyei és nagyigmándi vizet fogyaszt. Dohányáru tekintetében zempléni, szabolcsi, hajdúsági, baranyai és Fejér megyei behozatalra szorul, vas- és acéláruit Borsodból és Nógrádból szerzi be, gépgyártásban viszont Győrt, Várpalotát, Egert leszámítva önellátó. A kötet elején külföldi behozatali partnereink is feltűnnek, ez ábra szerint elsődleges beszállítónk Csehszlovákia, Románia és Ausztria, csak ezt követi Németország és Olaszország, a jugoszláv és lengyel behozatal pedig kimondottan elhanyagolható. Az első előzéken apróbb gyűrődés, egy levélen apró sérülés. Példányunk első kötéstábláján a kötészet elhelyezte a possessor nevét, tételünk feltehetően névre szólóan kötött példány. Poss.: Varju Elemér (1873-1945) muzeológus, művészettörténész, művelődéstörténész, az MTA tagja. Feliratozott, zsinórral fűzött kiadói egészvászon kötésben, feliratozott, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
22024.

Illyefalvi I[mre] Lajos: Budapest székesfőváros áruforgalma. Güterverkehr der Haupt- und Residenzstadt Budapest.
Budapest, (1935). Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala (ny.) X + [2] p. + 150 t. (100 színes). Haránt alakú kötet. Folio. Egyetlen kiadás.
Illyefalvi Imre Lajos (1881-1944) statisztikus, kormány-főtanácsos, egyetemi tanár, Budapest statisztikai hivatalának vezetője. Páratlanul érdekes, magyar-német nyelvű munkája az ország legfőbb fogyasztója: a főváros behozatalának teljes keresztmetszetét kívánja adni. A kötet legtöbb színes ábrája országtérképet is közöl, hiszen vizsgálódásának fő tárgya az, hogy Budapest az ország mely megyéiből, azon belül pedig mely járásaiból szerzi be mezőgazdasági, ipari és egyéb terményeit, termékeit és készáruit. A kötetből megtudhatjuk például, hogy a főváros búzát, disznót és szarvasmarhát az Alföldről, halat és rákot túlnyomóan a Dunántúlról, tejet és tejfölt a Duna menti megyékből, káposztát a Kisalföldről, tököt Hevesből és Szabolcsból hoz be; faggyút, vajat és margarint Nyugat-Magyarországról és a Dél-Dunántúlról szerez; Budapest népe elsősorban alföldi bort iszik (tradicionális borvidékeink elhanyagolható mértékben szállítanak a fővárosnak), továbbá Pest megyei és szabolcsi pálinkán él, ásványvízből pedig Pest megyei és nagyigmándi vizet fogyaszt. Dohányáru tekintetében zempléni, szabolcsi, hajdúsági, baranyai és Fejér megyei behozatalra szorul, vas- és acéláruit Borsodból és Nógrádból szerzi be, gépgyártásban viszont Győrt, Várpalotát, Egert leszámítva önellátó. A kötet elején külföldi behozatali partnereink is feltűnnek, ez ábra szerint elsődleges beszállítónk Csehszlovákia, Románia és Ausztria, csak ezt követi Németország és Olaszország, a jugoszláv és lengyel behozatal pedig kimondottan elhanyagolható.
Az első előzéken apróbb gyűrődés, egy levélen apró sérülés. Példányunk első kötéstábláján a kötészet elhelyezte a possessor nevét, tételünk feltehetően névre szólóan kötött példány.
Poss.: Varju Elemér (1873-1945) muzeológus, művészettörténész, művelődéstörténész, az MTA tagja.
Feliratozott, zsinórral fűzött kiadói egészvászon kötésben, feliratozott, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Illyefalvi I[mre] Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. Graphische Bilder aus der Vergangenheit und Gegenwart der Haupt- und Residenzstadt Budapest. [Tiszteletpéldány.] Budapest, (1933). Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala (ny.) XII + [4] p. + 201 t. (188 színes, ebből egy kihajtható). Haránt alakú kötet. Folio. Egyetlen kiadás. Illyefalvi Imre Lajos (1881-1944) statisztikus, kormány-főtanácsos, egyetemi tanár, Budapest statisztikai hivatalának vezetője. Két nyelven feliratozott, magyar-német nyelvű munkája páratlanul értékes pillanatfelvételt készít a gazdasági válságból éppen kilábaló Budapest társadalmáról, lakhatási körülményéről, demográfiai, vallási, oktatási, gazdasági, közlekedési, távközlési, közművelődési, szórakozási és népegészségügyi viszonyairól. Kiadványunk számos idősoros grafikát is tartalmaz, így megtudhatjuk például, hogy a Trianon előtti Magyarország mely vidéki járásaiból költöztek a fővárosba, és hogyan változott ez az 1910-es években, majd 1920 után. Ugyanígy megtudható, hogy mely megyékből látogattak a fővárosba, 1920 után mely kerületek fogadták be a határon túli menekülteket, hogyan hatott ez az adott kerület népesedési, vallási, közoktatási viszonyaira. A gyáripar telepeit, az őstermelés parcelláit és a kiskereskedelem bolthálózatát, a kávézókat és a kocsmákat külön-külön térképek mutatják be. Újabb oldalak vázolják a főváros közművi ellátásának: víz-, csatorna-, gáz- és villanyellátásának fejlődését, a közlekedési hálózat bővülését, sőt azt is megszemlélhetjük, hogy közlekedési balesetek szempontjából melyek Budapest legveszedelmesebb pontjai. Órákig lapozható, látványos városstatisztikai kötetünk számos korabeli társadalmi összefüggés levonására ad lehetőséget. Példányunk melléklete a kötet tiszteletpéldányi mivoltát igazoló lap. Kötetünk kötésén a megajándékozott neve. Poss.: Varju Elemér (1873-1945) muzeológus, művészettörténész, művelődéstörténész, az MTA tagja. Feliratozott, zsinórral fűzött kiadói egészvászon kötésben, feliratozott, sérült, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
22025.

Illyefalvi I[mre] Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. Graphische Bilder aus der Vergangenheit und Gegenwart der Haupt- und Residenzstadt Budapest. [Tiszteletpéldány.]
Budapest, (1933). Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala (ny.) XII + [4] p. + 201 t. (188 színes, ebből egy kihajtható). Haránt alakú kötet. Folio. Egyetlen kiadás.
Illyefalvi Imre Lajos (1881-1944) statisztikus, kormány-főtanácsos, egyetemi tanár, Budapest statisztikai hivatalának vezetője. Két nyelven feliratozott, magyar-német nyelvű munkája páratlanul értékes pillanatfelvételt készít a gazdasági válságból éppen kilábaló Budapest társadalmáról, lakhatási körülményéről, demográfiai, vallási, oktatási, gazdasági, közlekedési, távközlési, közművelődési, szórakozási és népegészségügyi viszonyairól. Kiadványunk számos idősoros grafikát is tartalmaz, így megtudhatjuk például, hogy a Trianon előtti Magyarország mely vidéki járásaiból költöztek a fővárosba, és hogyan változott ez az 1910-es években, majd 1920 után. Ugyanígy megtudható, hogy mely megyékből látogattak a fővárosba, 1920 után mely kerületek fogadták be a határon túli menekülteket, hogyan hatott ez az adott kerület népesedési, vallási, közoktatási viszonyaira. A gyáripar telepeit, az őstermelés parcelláit és a kiskereskedelem bolthálózatát, a kávézókat és a kocsmákat külön-külön térképek mutatják be. Újabb oldalak vázolják a főváros közművi ellátásának: víz-, csatorna-, gáz- és villanyellátásának fejlődését, a közlekedési hálózat bővülését, sőt azt is megszemlélhetjük, hogy közlekedési balesetek szempontjából melyek Budapest legveszedelmesebb pontjai. Órákig lapozható, látványos városstatisztikai kötetünk számos korabeli társadalmi összefüggés levonására ad lehetőséget.
Példányunk melléklete a kötet tiszteletpéldányi mivoltát igazoló lap. Kötetünk kötésén a megajándékozott neve.
Feliratozott, zsinórral fűzött kiadói egészvászon kötésben, feliratozott, sérült, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Galgóczy Károly: Pest-Pilis-Solt-Kiskun megye monographiája. Történelmi, föld-, s természetrajzi, közhatósági, társadalmi, nemzetgazdasági, régi és ujkori leírás. Második rész: A megye jelene általában. Bp., 1877., Weiszmann Testvérek, VIII+275 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
22026.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
22027.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
22028.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
22029.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
22030.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
22031.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
22032.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
22033.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
22034.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Sawicki, Tymoteusz:  Warszawa. W obrazach Bernarda Belotta Canaletta. - Varsovie. D'apres les tableaux de Bernardo Belotto Canaletto. [Varsó-Krakkó] Warszawa-Kraków, 1927. J. Mortkowicza (W. L. Anczyca I Spólki, Kraków). 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett címkép) + [4] + 55 + [1] + IX + [5] p. + 17 t. (feliratozott hártyapapírral védett látképek). Első kiadás. Lengyel-francia nyelvű képzőművészeti albumunk Bernardo Belotto, az ifjabb Canaletto (1720-1780) olasz festőművész varsói és krakkói vedutáit, városlátképeit tartalmazza, méltató tanulmány kíséretében. Az Itáliában felnőtt, később a szász udvarba kerülő ifjabb Canaletto a veduta műfaját nagyobb építészeti pontosságával, markánsabb kontrasztjaival újította meg. Rendkívül részletes krakkói és varsói látképeit a második világháború után iránymutatásként használták a romba dőlt városok újjáépítéséhez. Albumunk a mester összesen 30 vedutáját tartalmazza. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott korabeli vászonkötésben (Csapkai Ervin, Budapest), az eredeti első borítófedél bekötve. Jó példány.
22035.

Sawicki, Tymoteusz: Warszawa. W obrazach Bernarda Belotta Canaletta. - Varsovie. D'apres les tableaux de Bernardo Belotto Canaletto.
[Varsó-Krakkó] Warszawa-Kraków, 1927. J. Mortkowicza (W. L. Anczyca I Spólki, Kraków). 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett címkép) + [4] + 55 + [1] + IX + [5] p. + 17 t. (feliratozott hártyapapírral védett látképek). Első kiadás.
Lengyel-francia nyelvű képzőművészeti albumunk Bernardo Belotto, az ifjabb Canaletto (1720-1780) olasz festőművész varsói és krakkói vedutáit, városlátképeit tartalmazza, méltató tanulmány kíséretében. Az Itáliában felnőtt, később a szász udvarba kerülő ifjabb Canaletto a veduta műfaját nagyobb építészeti pontosságával, markánsabb kontrasztjaival újította meg. Rendkívül részletes krakkói és varsói látképeit a második világháború után iránymutatásként használták a romba dőlt városok újjáépítéséhez. Albumunk a mester összesen 30 vedutáját tartalmazza.
Az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
Aranyozott korabeli vászonkötésben (Csapkai Ervin, Budapest), az eredeti első borítófedél bekötve. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események