Gubányi Károly (1867-1935): Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1915], Lampel R., (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+ 4+253+3 p.+15 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopással.
Schmall Lajos: Adalékok székes Budapest főváros történetéhez. I-II. köt. (egybekötve). Bp., 1898-1899, Székes Főváros kiadása (Pesti Könyvnyomda Rt.), (8)+335 p. + 1 térk. (színes, kihajtható); (8)+379+(1) p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval, volt könyvtári példány.
Dr. Vajda Gyula szerk.: Szolnok város és Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye címtára. Szolnok, 1932-1934, Faragó Sándor Könyvnyomdai Műintézete, átkötött kartonált papírkötés, borítón folttal, sérüléssel, lapokon folttal, első lapon beírással.
Szabó Zsigmond: Livingstone Dávid, Afrika hőse. Angolból átdolgozta: - - . Bp., é.n. [1923 előtt], Londoni Traktátus Társulat (Hornyánszky-ny.), 39+[1] p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt jó állapotban, néhány kisebb lapszéli folttal. Ritka!
vitéz Tiszaugi-Szabó Tamás: 80 éves az ,,öreg" híd. Tiszaugi életképek. A szerző által dedikált példány! [Kecskemét], 2009, szerzői kiadás, 280 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Sopron és környéke műemlékei. Írták: Csatkai Endre, Dercsényi Dezső, Entz Géza, Gerő László, Héjj Miklós, Mollay Károly, Radnóti Aladár. Szerk. Dercsényi Dezső. Az előszót írta Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. köt. Győr - Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1953, Akadémiai, 584 p.+ 1 t. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 800 példányban.
Barna János (szerk.): Szerencs és vidéke. Magyar városok monográfiája IX. Bp., 1931, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 153 p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.