Schréter Zoltán: A Borsod-Hevesi szén és lignitterületek bányaföldtani leírása. / Vadász Elemér: A borsodi színmedence bányaföldtani viszonyai. Bp., 1929, M. Kir. Földtani Intézet, 464 p.+ IX + I-IV, VI-VII t. +III t. +VIII t.+ II t. Mellékletben: V (vászonra kasírozva) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy tábla mellékletben (vászonra kasírozva) pótolt, egy tábla hiányzik (I t.), részben foltos lapokkal, egy javított térképpel, az első (IX) tábla sérült, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
Belényesy Márta: Kultúra és tánc a bukovinai székelyeknél. A Magyar Néprajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1958, Akadémiai. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés,
Házi Jenő: Sopron szabad királyi város története. II. rész. 1-6. kötetek. Sopron, 1930-1943, Székely és Társa-ny. Kiadói papírkötés, változó, részben sérült, széteső állapotban.
Brehm, Alfred E. Az Északi-sarktól az Egyenlítőig. Népszerű előadások. Írta ~. Fordította Geőcze Sarolta és Paszlavszky József Bp., 1892. K. M. Természettudományi Társulat. VIII+(4)+476+(4) p.+17 t. {Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XLVIII. kötete} Kiadói, festett egészvászon kötésben, sérüléssel a gerincen, kötéstábla félig elvált
Július Cmorej - Gaál Imre: Tornal'a na starých pohl'adniciach - Tornalja régi képes levelezőlapokon (magyar-szlovák). Poprad, 2006,Region poprad s. r. o. Kiadói kartonált papírkötés