Göncz László: Felszabadulás vagy megszállás? A Mura mente 1941-1945. A szerző, Göncz László (1960- ) szlovéniai magyar író, történész, kisebbségkutató, politikus, 2008 és 2018 között a szlovéniai magyar közösség parlamenti képviselője által dedikált példány! Lendva, 2006, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, 309+[3] p. Egyetlen kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Szabó László (szerk.): Kisújszállás város története I-III. köt. Kisújszállás, 1986-1988, [Városi Tanács]. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Székelyné Kőrösi Ilona: Kecskemét anno... Képek a régi Kecskemétről (magyar-angol-német) Kecskemét, 1998., Bács-Kiskun M. Önkormányzat Katona József Múzeuma. Kiadói kartonált papírkötésben, dedikált
Endrédy Zoltán Sándor: Boldogasszony Sopron felett. 67 kép. Diebold Károly felvételei. A szerző, Endrédy Zoltán Sándor (1912-1996) által DEDIKÁLT példány. Sopron, 1948., Városplébánia Kultúrbizottsága, 71+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. A borító Sterbenz Károly munkája. Kiadói kartonált papírkötés, kopott gerinccel.
Telki ezer éve. Felelős szerk.: Vérti Zsuzsa. Honszeretet Könyvtára 1. Szerk.: Callmeyer Ferenc. A sorozatszerkesztő, Callmeyer Ferenc (1928-2020) okleveles magyar építészmérnök által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. [Bp., 2004,Kalangya Kkt.],(Debrecen, Alföldi-ny.),218+4 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
[Balbi, Adriano (1872-1848)] Adrian Balbi's Allgemeine Erdbeschreibung. Neu bearbeitet und erweitert von Franz Heiderich. I-III. köt. Wien-Pest-Leipzig, 1893-1894, A. Hartleben. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, ill. kihajtható, színes térképekkel. Német nyelven. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, változó állapotban.