Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 346

A Szent Benedek rendi esztergomi Nagy-gymnasiumi önképző-egylet évkönyve. I. évfolyam 1869.     Esztergom, 1869. Horák Egyed.4 sztl. lev. + 152 p. Korabeli préselt és aranyozott, egészvászon kötésben,
22120.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Utazgassunk hazánk földjén! Szerk.: Koller Ferenc, Vigyázó János. Bp., 1931, M. Kir. Államvasutak Igazgatósága, 64 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor munkája. Kiadói tűzött papírkötés, a hátsó borítón ráragadt papírmaradvánnyal.
22121.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Papp Jenő Imre: Visszaemlékezések. (Szülőfalum - ahogy én olvastam, láttam, hallottam, megismertem és átéltem.) [Taksony, Taksonyfalva, Matúškovo.] A szerző által dedikált példány! H.n., 2008, magánkiadás, 148 p. Kiadói papírkötés.
22122.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Örsi Julianna (szerk.): Túrkeve földje és népe. II. köt. A szerkesztő, Örsi Julianna (1950- ) néprajzkutató, történész, múzeumigazgató által dedikált példány. Túrkeve, 1996, Túrkeve Város Képviselőtestülete, 60+[8] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
22123.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Történeti összehasonlító helységnévtár 1773-1913. A történeti Magyarország északi és észak-keleti megyéi. I-II. köt. Szerk.: Jeney Andrásné. Bp., 1998, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval.
22124.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Ferenczi Sándor: Kolozsvári útmutató. Földtani, őslénytani, történelmi és természetrajzi vonatkozásokkal. Kolozsvár, 1941, "Erdély"-ny., 158+[2] p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos, térkép-melléklet nélkül.
22125.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Theodor Müller-Alfeld (szerk.): Italien von den Alpen bis Sizilien. Unvergängliche Schönheit in 255 Meisterphotos. Berlin-Darmstadt, 1958, Deutsche Buch-Gemeinschaft. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félbőr-kötés.
22126.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Harold Darling: Bon Voyage! Souvenirs from the Golden Age of Travel. New York,1990, Abbevill Press. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22127.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Kadic Ottokár - Kormos István: A hámori Puskaporos és faunája Borsod-megyében. Waclav Capek és Bolkay István dr. közreműködésével írták - - dr. és - - dr. Bp., 1911, Franklin, 2+109-149 p.+2 t. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a gerincen kis sérüléssel.
22128.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
A tölgyerdőre épült város. Felföldi tájak, városok. Vál. és összeáll.: Filep Tamás Gusztáv, Szőke Edit. Filep Tamás Gusztáv utószavával. Dunaszerdahely, 1996., Lilium Aurum, 210+2 p. Kiadói papírkötés.
22129.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Tiziana és Gianni Baldizzone: Tibetben, az úri zsiványok földjén. Alexandra David-Néel nyomában. Ford.: Kajsza Krisztina. [Bp.], 2004, Geopen. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22130.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Dobrossy István: Miskolc írásban és képekben. [Miskolc], 1994, Belvárosi Kulturális Menedzser Iroda, 307+[1] p. Kiadói papírkötés, ajándékozási bejegyzéssel, névbélyegzéssel.
22131.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események