A Szent Benedek rendi esztergomi Nagy-gymnasiumi önképző-egylet évkönyve. I. évfolyam 1869. Esztergom, 1869. Horák Egyed.4 sztl. lev. + 152 p. Korabeli préselt és aranyozott, egészvászon kötésben,
Utazgassunk hazánk földjén! Szerk.: Koller Ferenc, Vigyázó János. Bp., 1931, M. Kir. Államvasutak Igazgatósága, 64 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor munkája. Kiadói tűzött papírkötés, a hátsó borítón ráragadt papírmaradvánnyal.
Papp Jenő Imre: Visszaemlékezések. (Szülőfalum - ahogy én olvastam, láttam, hallottam, megismertem és átéltem.) [Taksony, Taksonyfalva, Matúškovo.] A szerző által dedikált példány! H.n., 2008, magánkiadás, 148 p. Kiadói papírkötés.
Örsi Julianna (szerk.): Túrkeve földje és népe. II. köt. A szerkesztő, Örsi Julianna (1950- ) néprajzkutató, történész, múzeumigazgató által dedikált példány. Túrkeve, 1996, Túrkeve Város Képviselőtestülete, 60+[8] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Történeti összehasonlító helységnévtár 1773-1913. A történeti Magyarország északi és észak-keleti megyéi. I-II. köt. Szerk.: Jeney Andrásné. Bp., 1998, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval.
Ferenczi Sándor: Kolozsvári útmutató. Földtani, őslénytani, történelmi és természetrajzi vonatkozásokkal. Kolozsvár, 1941, "Erdély"-ny., 158+[2] p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos, térkép-melléklet nélkül.
Theodor Müller-Alfeld (szerk.): Italien von den Alpen bis Sizilien. Unvergängliche Schönheit in 255 Meisterphotos. Berlin-Darmstadt, 1958, Deutsche Buch-Gemeinschaft. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félbőr-kötés.
Harold Darling: Bon Voyage! Souvenirs from the Golden Age of Travel. New York,1990, Abbevill Press. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kadic Ottokár - Kormos István: A hámori Puskaporos és faunája Borsod-megyében. Waclav Capek és Bolkay István dr. közreműködésével írták - - dr. és - - dr. Bp., 1911, Franklin, 2+109-149 p.+2 t. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a gerincen kis sérüléssel.
A tölgyerdőre épült város. Felföldi tájak, városok. Vál. és összeáll.: Filep Tamás Gusztáv, Szőke Edit. Filep Tamás Gusztáv utószavával. Dunaszerdahely, 1996., Lilium Aurum, 210+2 p. Kiadói papírkötés.