Licitálható
22076.
Könyvek: Utazás, helytörténet
3 200 Ft
8,67 EUR, 10,00 USD
3 200 Ft
Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. A M. T. Akadémiától jutalmazott pályamunka.
Budapest, 1935. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány Nyomda Rt.) 368 p. Egyetlen kiadás.
Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész korszakmonográfiája az időszak irodalmi életének alapvető áttekintése, a folyóirat-alapítások, színházi mozgalmak, cenzúrafolyamatok és önszerveződési eljárások, irodalmi klikkek és belharcok részletes adatolásával.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, gerincén nemzeti színű szalagokkal, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |