Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

Das ungarische Unterrichtswesen in den Studienjahren 1884-85 und 1885-86. Auszug aus dem XV. Jahresbericht des k. ung. Ministers für Cultus und Unterricht. Bp., 1887, Kir. M. Egyetemi Nyomda, IV+304 p. Német nyelven. Korabeli, aranyozott egészvászon-kötésben.
19877.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Szemák István: Képek Róma őskorából. Bp., 1895, Nagy Sándor-ny., 2 sztl. lev.+ 73+(1) p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19878.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Oskar Jäger: Geschichte der neuesten Zeit vom Wiener kongreß bis zur Gegenwart. Zweiter Band 1848-1863. Berlin, 1901, Oswald Seehagen, 1 t. + 583+5 p. + 30 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással.
19879.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Oskar Jäger: Geschichte der neuesten Zeit vom Wiener kongreß bis zur Gegenwart. Dritter Band 1863-1900. Stuttgart - Leipzig, én.-1899, Deutsche Verlags-Anstalt, 1 t. + 666+6+77 p. + 30 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással.
19880.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Waczulik Margit: A török korszak kezdetének nyugati történetirodalma a 16. században    Budapest, 1937, k. n. (Rábaközi Nyomda és Lapkiadó Vállalatnál, Sopron), 89 p. Első kiadás. A török korszak kezdetének nyugati történetirodalma a 16. században. Írta: Waczulik Margit.Számozott lábjegyzetekkel, összefoglalással, 90 p. Enyhén sérült kiadói papírborítóval
19881.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Vegyes könyvtétel, 2 köt:  Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;  Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p. Első kiadás.  Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;
19882.

Vegyes könyvtétel, 2 köt:
Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;

Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p.
Első kiadás.
Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

3 db könyv kitelepítés, lakosságcsere, Felvidék témában: Szülőföldünk régebbi irodalmi hagyományai; A hontalanság évei; Valóság 82 10. Kötetenként változó kötésben, és állapotban.
19883.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Castiglione László: Pompeji, Herculaneum. A Vezúv kitörésének ezerkilencszázadik évfordulójára. Sugár Lajos felvételeivel. Bp., 1979, Gondolat-Magyar Helikon, 282+6 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19884.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Bogár Ildikó: Nyolcszázezer. Elhallgatott történelem - interjúk a Gulág túlélőivel. Bp., 2016, Kairosz. Kiadói papírkötés.
19885.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Descroches-Noblecourt, Christiane: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. 1977, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19886.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Mehring, Franz: Marx Károly élete. Ford.: Rab Pál. Bp., 1925, Népszava ("Világosság"-ny.), 573+(3) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, pici kopással, előzéklap beszakadva de jó példány
19887.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19888.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft