Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

Révay József: Séták a római Magyarországon. Bp., 1965, Kozmosz Könyvek, 228+(8) p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kissé dohos.
19973.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Evelyn Klengel-Brandt: Utazás az ókori Babilónba. Ford.: Tarnói Judit. Bp., 1973, Corvina, 255+(1) p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés.
19974.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Várnai Ferenc: A maoizmus a nemzetközi kommunista mozgalom ellen. Bp., 1980, Kossuth, 124+(4) p. Kiadói papírkötés.
19975.

Kikiáltási ár:
800 Ft

19976.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,08
1,25

[Folyóirat] Huszonegyedik Század. Társadalomtudományi és szociálpolitikai röpiratok. Szerkeszti Aradi Victor. Megjelenik havonta egyszer. II. évfolyam, 12. szám. (1927. október hó) [Bukarest], Bucuresti, 1927. Tipografia Bica. 329-344 p. Aradi Viktor (1883-1937) geológus, szociológus, erdélyi közíró. A század elején Jászi Oszkár polgári radikális köreihez tartozott, a mindenkori kisebbségek jogait védte. Az első világháború előtt a román nemzetiségi törekvések történetét vizsgálta, később a torockói székelyek jogi küzdelmeiről írt. A kommunista szimpátiákkal bíró baloldali közírót számos alkalommal állították bíróság elé. A Jövő Társadalma címen 1926-ban indult társadalomelméleti lapját 1927-ben betiltotta a román ügyészség, lapját - a lapszámozás megtartása mellett - Huszonegyedik század címen indította újra. A lapszámok cikkeinek többségét különféle álnevek alatt maga a szerkesztő írta, ennek megfelelően a Huszonegyedik Század az egyszemélyes folyóiratok számát gyarapítja. A tartalomból: K. A. Wittfogel: Mi történik Kínában? -- Trnowsky Sándor: Páneurópai útlevél -- Erdélyi Viktor: Politikai pörök. Széljegyzetek: Gazdasági problémáink. A történelmi materializmus. Fűzve, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
19977.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,08
1,25

19978.

Kikiáltási ár:
200 Ft
0,54
0,63

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft