Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

Gudenus János József - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
19949.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Kelecsényi Gábor: Múltunk neves könyvgyűjtői. Bp., 1988, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19950.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Szemelvények Thukydidesből. Ford.: Szilasi Móric. Középiskolai Könyvek Tára III. köt. Bp., 1891, Grill, kihajtható melléklettel, foltos és sérült egészvászon kötés.
19951.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Heer, Jean: Weltgeschehen 1866 bis 1966. Ein Jahrhundert Nestlé, 1966, Eigenverlag, 254 p. + 92 t. Kiadói kartonált papírkötésben.
19952.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Pavlóczki Béla: Berg Gusztáv. Kapuvár-Bp., 2014, szerzői. 452+2 p. Magyar nyelven, angol és német ny. összefoglalóval. Fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a könyv mellékletét képező könyvjelzővel, jó állapotban.
19953.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

19954.

Kikiáltási ár:
800 Ft

19955.

(Anonymus) P. Magister: P. Magister quondam Bele Regis Hungariae notarius Gesta Hungarorum. Partes selectae. Edidit Ladislaus Juhász.
Budapest, 1932. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda (Prometheus-nyomda, Szeged). 1 t. (kihajtható címkép) + 31 + [1] p.
Anonymus "Gesta Hungarorum" című regényes honfoglalás-krónikájának, szemelvényes, latin nyelvű kiadása. Az első fedőborítón számozás.
(Fontes Latini ad historiam Hungaricam spectantes. Fasciculus III.)
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Tüttő Vince: A magyar történet vázlatrajzokban. A legújabb történelmi művek alapján a közép és középfokú iskolák számára. Írta és rajzolta: - - . Szeged, 1937, Árpád-ny., 16 p.+ 8 (hiányos, eredetileg 60) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói tűzött papírkötés, a címlapon kis sérüléssel, a lapok sarkán folttal.
19956.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Horváth Henrik: A budai pénzverde művészettörténete a késői középkorban. Budapest, 1932. Stádium Sajtóvállalat Rt. 36 p. + 2 t. Egyetlen kiadás. Horváth Henrik (1888-1941) művészettörténész, egyetemi tanár rövid értekezése az 1255-ben alapított budai pénzverde középkori történetét és éremművészetét tekinti át. Az eredendően az esztergomi pénzverde filiáléjaként létrejövő budai pénzverde jelentősége az Anjou-, majd a mátyási időkben nőtt nagyra. A 29. oldaltól német nyelvű kivonat. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19957.

Horváth Henrik: A budai pénzverde művészettörténete a késői középkorban.
Budapest, 1932. Stádium Sajtóvállalat Rt. 36 p. + 2 t. Egyetlen kiadás.
Horváth Henrik (1888-1941) művészettörténész, egyetemi tanár rövid értekezése az 1255-ben alapított budai pénzverde középkori történetét és éremművészetét tekinti át. Az eredendően az esztergomi pénzverde filiáléjaként létrejövő budai pénzverde jelentősége az Anjou-, majd a mátyási időkben nőtt nagyra. A 29. oldaltól német nyelvű kivonat.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Domanovszky Sándor. 1942. évi (LXXVI.) évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam). Bp., 1942, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.) +Korabeli vászonkötésben
19958.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Spira György 2 műve:  Spira György: Széchenyi a negyvennyolcas forradalomban Korunk Tudománya. Bp., 1979, Akadémiai, 266+4 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest szétvált, és az egyik része elvált a borítótól.;  Spira György: Kossuth és alkotmányterve. Debrecen, 1989., Csokonai, 89+2 p. Kiadói papírkötés.;
19959.

Spira György 2 műve:

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

19960.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft