Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

19805.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A Magyar Korona országai külkereskedelmi forgalmának havi eredményei. 1906. január-december. Szerk. és kiadja a Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1906, "Pátria"-ny. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként sérült lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
19806.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Takáts Sándor: Szegény magyarok. Bp., [1927]. Genius, (Korvin-ny.), 499+1 p. Első kiadás. Bekötött papírborítóval. Átkötött félvászon-kötésben.
19807.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Tóbiás Áron: A magyarok vére. Le sang des Hongrois. Tudósítások tollal - mikrofonnal. DEDIKÁLT! Paris / Budapest, Varga / Tóbiás. Kiadói papírkötés.
19808.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Újjáépítő magyarok. Az országépítés két esztendeje. Tildy Zoltán bevezető tanulmányával. Sajtó alá rend.: Gáspár László és Zsadányi Oszkár. (Bp., 1947), Kossuth (Szikra-ny.), 816 p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
19809.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19810.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Neue Wege Zur Antike I. Berlin - Leipzig,(1926.) B. G. Teubner, 71+3 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19811.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19812.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Anonymus: Gesta Hungarorum. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford., és jegyzetekkel ellátta: Pais Dezső. A bevezetőt írta, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György. Bp., 1977, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás, fordítással. Kartonált papírkötésben, foltos, szakadt kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
19813.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Bolgár Elek: A németek magyarországi politikája titkos német diplomáciai okmányokba. Bp., 1950, Szikra. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított és részben pótolt címlappal.
19814.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Vegyes könyvtétel, 3 db:   Sozialdemokratie in Deutschland 1863-1988. Für Freiheit, Gerechtigkeit und Solidarität. Bonn, 1986, SPD. Német nyelven. Kiadói papírkötés.;   Nemetgazdaságunk új feladatai. Gerő Ernő, Vas Zoltán, Vajda Imre felszólalásai a MDP Központi vezetőségének ülésén 1948. november 27. én. Bp., 1948, Szikra. Kiadói papírkötés.;   Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. 1947, Magyar Tájékoztatásügyi Minisztérium. Kiadói papírkötés, borító hiánnyal, foltos, rossz állapotban.
19815.

Vegyes könyvtétel, 3 db:

Sozialdemokratie in Deutschland 1863-1988. Für Freiheit, Gerechtigkeit und Solidarität. Bonn, 1986, SPD. Német nyelven. Kiadói papírkötés.;

Nemetgazdaságunk új feladatai. Gerő Ernő, Vas Zoltán, Vajda Imre felszólalásai a MDP Központi vezetőségének ülésén 1948. november 27. én. Bp., 1948, Szikra. Kiadói papírkötés.;

Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. 1947, Magyar Tájékoztatásügyi Minisztérium. Kiadói papírkötés, borító hiánnyal, foltos, rossz állapotban.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

3 db az 1956-os forradalomról szóló könyv: Gosztonyi Péter: Föltámadott a tenger... 1956.; Bill Lomax: Magyarország 1956. Ford. és kiegészítette: Krassó György.; id. Frivaldszky János: A Petőfi Sándor Első Egyetemi Nemzetőr Ezred megalakulása. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19816.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft