Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

1848-1849. Centenáris kiállítás. [Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19733.

1848-1849. Centenáris kiállítás.
[Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Értekezések a történeti tudományok köréből 3 kötete (80, 91, 93): Zimányi Vera: Magyarország az európai gazdaságban. 1600-1650. Benczédi László: Rendiség, abszolutizmus és centralizáció a XVII. század végi Magyarországon. (1664-1685.) Fejes Judit: Magyar-német kapcsolatok. 1928-1932. Bp., 1976-1981, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal, 2 kötet volt könyvtári példány.
19734.

Értekezések a történeti tudományok köréből 3 kötete (80, 91, 93):
Zimányi Vera: Magyarország az európai gazdaságban. 1600-1650.
Benczédi László: Rendiség, abszolutizmus és centralizáció a XVII. század végi Magyarországon. (1664-1685.)
Fejes Judit: Magyar-német kapcsolatok. 1928-1932.
Bp., 1976-1981, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal, 2 kötet volt könyvtári példány.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Kósa László: Nemesek, polgárok, parasztok. Néprajzi, történeti antropológiai és művelődéstörténeti tanulmányok. Bp., 2003, Osiris. Kiadói papírkötés.
19735.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Thuróczi János: Magyar Krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott pergamen-kötés, kissé vetemedett
19736.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Francis Edwards: Ritual and Drama. The Mediaeval Theatre. With line drawings by George Tuckwell. Guildford - London,1976., Lutterworth Press, 126+1 p.+4 t. First published. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapélekkel.
19737.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

A State of Nations. Empire and Nation-Making in the Age of Lenin and Stalin. Edited by Ronald Grigor Suny, Terry Martin. Oxford, 2001, Oxford University Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, a tartalomjegyzékben kiemelésekkel.
19738.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

E. Kovács Péter: Zsigmond király Sienában. Bp., 2014, Corvina. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19739.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Stadler Frieda: Funchaltól Brüsszelig. Lequeitio királyi családunk életében. Bp., [1930], Pallas-ny., 85 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, az utolsó lap hiányzik.
19740.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Erdélyi István (szerk.): Sir Aurel Stein Bibliography 1885-1943. Arcadia Bibliographia Virorum Eruditorum 17. A szerkesztő, Erdélyi István (1931-2020) régész, történész által dedikált példány. Bloomington, 1999, Eurolingua, 68+(4) p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19741.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Ted Olsen: A kelták és a kereszténység. Scolar vallástörténet. Bp., 2004, Scolar. Kiadói papírkötés, lapszéli foltokkal.
19742.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Szent-Andrássy Jenő: Újjászületés. Az én '56-om, a te '56-od? Kiadói papírkötés.
19743.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19744.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft