Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

Takáts Sándor 5 kötete: A magyar múlt tarlójáról. [Bp., 1926], Genius. Átkötött egészvászon-kötésben. + Szegény magyarok. [Bp., 1927], Genius. Átkötött félvászon-kötésben. + Rajzok a török világból. I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA. Átkötött, egységes egészvászon-kötésben.
19589.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

[Folyóirat, 1956.] "Nagy Imre távirata a szovjet csapatok teljes kivonásáról való tárgyalások megkezdéséről. Az USA feltétel nélkül hajlandó segélyt nyújtani a kelet-európai országoknak". A Dudás József-féle Magyar Függetlenség lap száma. I. évfolyam, 4. szám. (1956. november 1.) Budapest, 1956. Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmány (ny. n.) [4] p. Folio. A Dudás József (1912-1957) forradalmár által irányított Széna téri felkelő csoport október utolsó napjaiban megalakította a II. kerületi Nemzeti Forradalmi Bizottmányt, melyre később Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmányként hivatkoztak. A kommunista és kisgazda agitátori múlttal, valamint hosszas börtönévekkel bíró Dudás József ügyes szervezőnek és hatásos szónoknak bizonyult, Széna téri csoportja elfogadta a forradalom legtöbb követeléscsomagjánál radikális, 25 pontos programcsomagját. A csoport Magyar Függetlenség néven önálló lapot adott ki, melynek főszerkesztője Dudás József volt. A forradalom céljaival egyetértő, de politikailag önjáró Dudás József lapja vezető hírként hozza vezetőjének politikai nyilatkozatát: "Teljesen független, demokratikus, szabad Magyarországot akarunk, szabad választásokat és többpártrendszert". Dudás József e követeléseit néhány nappal később Nagy Imre kormánya is magáénak tekintette, a Magyar Függetlenség lapszáma ebben a tekintetben a forradalom katalizátorának is tekinthető. Lapunk mindemellett közzéteszi Nagy Imre táviratát, Eisenhower amerikai elnök és Mindszenty József bíboros nyilatkozatát. Jó állapotú lap, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
19590.

[Folyóirat, 1956.] "Nagy Imre távirata a szovjet csapatok teljes kivonásáról való tárgyalások megkezdéséről. Az USA feltétel nélkül hajlandó segélyt nyújtani a kelet-európai országoknak". A Dudás József-féle Magyar Függetlenség lap száma. I. évfolyam, 4. szám. (1956. november 1.)
Budapest, 1956. Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmány (ny. n.) [4] p. Folio.
A Dudás József (1912-1957) forradalmár által irányított Széna téri felkelő csoport október utolsó napjaiban megalakította a II. kerületi Nemzeti Forradalmi Bizottmányt, melyre később Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmányként hivatkoztak. A kommunista és kisgazda agitátori múlttal, valamint hosszas börtönévekkel bíró Dudás József ügyes szervezőnek és hatásos szónoknak bizonyult, Széna téri csoportja elfogadta a forradalom legtöbb követeléscsomagjánál radikális, 25 pontos programcsomagját. A csoport Magyar Függetlenség néven önálló lapot adott ki, melynek főszerkesztője Dudás József volt. A forradalom céljaival egyetértő, de politikailag önjáró Dudás József lapja vezető hírként hozza vezetőjének politikai nyilatkozatát: "Teljesen független, demokratikus, szabad Magyarországot akarunk, szabad választásokat és többpártrendszert". Dudás József e követeléseit néhány nappal később Nagy Imre kormánya is magáénak tekintette, a Magyar Függetlenség lapszáma ebben a tekintetben a forradalom katalizátorának is tekinthető. Lapunk mindemellett közzéteszi Nagy Imre táviratát, Eisenhower amerikai elnök és Mindszenty József bíboros nyilatkozatát.
Jó állapotú lap, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

19591.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

19592.

Magyar Zoltán 3 műve:
Szent István a magyar néphagyományban.;
Szent László a magyar néphagyományban.;
Rákóczi a néphagyományban. Rákóczi és a kor mondavilága.
Osiris Könyvtár Foklór. Bp., 1998-2000, Osiris. Kiadói papírkötések, karcos borítókkal.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

Boross István: Gyóni Géza. A költő halálának tíz éves évfordulójára. Irodalomtörténeti tanulmány. Mezőtúr, [1927], Török Könyvkiadó-Vállalat. 91p. Kiadói papírkötésben.
19593.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Schreiner, Peter: Studia Byzantino-Bulgaria. Miscellanea Bulgarica 2. Wien, 1986, Verein "Freunde des Hauses Wittgenstein". Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19594.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1899 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye XXXIII. évf. 1899. évi folyam. Szerk.: Szilágyi Sándor, II-X. Nagy Gyula. Bp., 1899, Magyar Történelmi Társulat, (Athenaeum-ny.), X+2 (Szilágyi Sándor nekrológja)+958 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
19595.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

19596.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

Dervarics Kálmán, Egyházasbükki: Egyházasbükk - Történeti beszélyek. Bp, 1903. . Aigner 134p + 1 kih kronológiai tábla. Korabeli papírborítóval Nagyon ritka!
19597.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Justice pour la Hongrie. Les erreurs cruelles du traité de Trianon. Szerk.: Légrády Ottó. Bp., [1930], Légrády Testvérek. 136 (2) p. Számos érdekes írással, képpel és illusztrációval. Díszes, aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
19598.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

[Folyóirat] Sztálin elvtárs a ravatalon. A Szabad Nép lapszáma Sztálin moszkvai temetése és budapesti gyászszertartása alkalmából. I. P. Berija elvtárs beszéde. V. M. Molotov elvtárs beszéde. Gerő Ernő elvtárs beszéde. Muszka Imre Kossuth-díjas esztergályos elvtárs beszéde. Sztálinváros küldöttének beszéde. (1953. március 10.) (Budapest), 1953. Szabadság Lapkiadóvállalat - Szikra Lapnyomda. 4 p. Folio. Joszif Visszarionovics Sztálin (1878-1953), a Szovjetunió Minisztertanácsának elnöke, a generalisszimusz 1953. március 5-én elhunyt. Halálhírét másnap különkiadásban tette közzé a Szabad Nép, a Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja. Felvételekkel illusztrált lapszámunk a márciusi 9-i moszkvai gyászszertartással foglalkozik, közli a beszédeket, Berija és Molotov elvtárs beszédét, valamint név szerint felsorolja, hogy mely kormányküldöttségek vettek részt a halotti meneten. A magyar küldöttséget Rákosi Mátyás vezette, a legmagasabb szinten képviselték államukat a szovjet blokk országai is, mellettük Finnország államfője jelent meg. Nagy-Britanniából a moszkvai követet kérték fel, az Amerikai Egyesült Államok nem vett részt a megemlékezésen. Erről a lap nem ejt szót, helyette a budapesti Sztálin-téren tartott gyászszertartástól olvashatni, az eseményen Gerő Ernő elvtárs vázolta a veszteség mértékét. A továbbiakban különféle gyárak részvét-táviratai, illetve költemény a halott tiszteletére. A magyar mozik Sztálin életét bemutató filmeket vetítettek. [Berija elvtárs nekrológjának különös pikantériát ad az a korszakban is elterjedt szóbeszéd, miszerint maga Berija mérgezte meg Sztálint; ennek valóságtartalma máig találgatások tárgya, ám a módszer a szovjet hatalomgyakorlás világától nem idegen.] Lapszámunk nyitóoldalának alján kisebb hiány, oldalt kézi satírozás, belíve egy oldalán széljegyzet. A hajtások mentén apróbb szakadások, repedésnyomok, a lapszélen apróbb gyűrődések. Korának megfelelő állapotú lapszám, hajtogatva.
19599.

[Folyóirat] Sztálin elvtárs a ravatalon. A Szabad Nép lapszáma Sztálin moszkvai temetése és budapesti gyászszertartása alkalmából. I. P. Berija elvtárs beszéde. V. M. Molotov elvtárs beszéde. Gerő Ernő elvtárs beszéde. Muszka Imre Kossuth-díjas esztergályos elvtárs beszéde. Sztálinváros küldöttének beszéde. (1953. március 10.)
(Budapest), 1953. Szabadság Lapkiadóvállalat - Szikra Lapnyomda. 4 p. Folio.
Joszif Visszarionovics Sztálin (1878-1953), a Szovjetunió Minisztertanácsának elnöke, a generalisszimusz 1953. március 5-én elhunyt. Halálhírét másnap különkiadásban tette közzé a Szabad Nép, a Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja. Felvételekkel illusztrált lapszámunk a márciusi 9-i moszkvai gyászszertartással foglalkozik, közli a beszédeket, Berija és Molotov elvtárs beszédét, valamint név szerint felsorolja, hogy mely kormányküldöttségek vettek részt a halotti meneten. A magyar küldöttséget Rákosi Mátyás vezette, a legmagasabb szinten képviselték államukat a szovjet blokk országai is, mellettük Finnország államfője jelent meg. Nagy-Britanniából a moszkvai követet kérték fel, az Amerikai Egyesült Államok nem vett részt a megemlékezésen. Erről a lap nem ejt szót, helyette a budapesti Sztálin-téren tartott gyászszertartástól olvashatni, az eseményen Gerő Ernő elvtárs vázolta a veszteség mértékét. A továbbiakban különféle gyárak részvét-táviratai, illetve költemény a halott tiszteletére. A magyar mozik Sztálin életét bemutató filmeket vetítettek. [Berija elvtárs nekrológjának különös pikantériát ad az a korszakban is elterjedt szóbeszéd, miszerint maga Berija mérgezte meg Sztálint; ennek valóságtartalma máig találgatások tárgya, ám a módszer a szovjet hatalomgyakorlás világától nem idegen.]
Lapszámunk nyitóoldalának alján kisebb hiány, oldalt kézi satírozás, belíve egy oldalán széljegyzet. A hajtások mentén apróbb szakadások, repedésnyomok, a lapszélen apróbb gyűrődések.
Korának megfelelő állapotú lapszám, hajtogatva.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

[Folyóirat, 1956.] Az ország népének fájdalmas búcsúja nagy halottainktól. A Szabad Nép lapszáma Rajk László és társai százezres tömeg kíséretében lezajlott újratemetése alkalmából. (1956. október 7.) Budapest, 1956. Szabadság Lapkiadó Vállalat - Szikra Lapnyomda. 6 p. Folio. A központi pártlap, a Szabad Nép lapszáma a rehabilitált Rajk László százezres tömeg kíséretében lezajlott újratemetésről számol be. Rajk Lászlót, az egykori kommunista politikust, a teljhatalmú belügyminisztert (1946-1948) és külügyminisztert (1948-1949) a kommunista párton belüli leszámolások keretében, Rákosi Mátyás kezdeményezésére, koholt vádak alapján letartóztatták, perbe fogták és kivégezték. A széles nyilvánosságot kapott tárgyalást 1949 őszén a rádió is közvetítette. A kivégzett Rajk László rehabilitálása hosszú folyamat eredménye volt. Sztálin 1953. évi halálán, valamint helytartójának, Rákosi Mátyásnak ebből következő lefokozásán kívül szükség volt arra is, hogy Hruscsov Sztálint megtagadó beszéde kiszivárogjon az SZKP XX. kongresszusáról. Az 1956 tavaszán kipattant beszéd nyomán több szocialista országban a korábbi sztálinista terror módszertanának felülvizsgálatára került sor, Rákosi Mátyás és klikkje így végképp kellemetlenné vált az állampárt számára. E jelenségek következtében került sor Rákosi Mátyás egykori riválisának, Rajk Lászlónak rehabilitálására. Az 1956. október 6-i Rajk-újratemetésen százezres tömeg jelent meg: ez az 1956. október eleji esemény, mely a terror, a sztálinizmus és a tervgazdasági kivéreztetés elleni néma tüntetéssé vált, sokban hozzájárult október 23-hoz, a forradalom kirobbanásához. Lapszámunk Apró Antal és Münnich Ferenc gyászbeszédeit közli. A címlapon az újratemetés képsorai. Néhány oldalon kisebb foltosság, a hajtás mentén kisebb sérülések. Jó állapotú lapszám, hajtogatva.
19600.

[Folyóirat, 1956.] Az ország népének fájdalmas búcsúja nagy halottainktól. A Szabad Nép lapszáma Rajk László és társai százezres tömeg kíséretében lezajlott újratemetése alkalmából. (1956. október 7.)
Budapest, 1956. Szabadság Lapkiadó Vállalat - Szikra Lapnyomda. 6 p. Folio.
A központi pártlap, a Szabad Nép lapszáma a rehabilitált Rajk László százezres tömeg kíséretében lezajlott újratemetésről számol be. Rajk Lászlót, az egykori kommunista politikust, a teljhatalmú belügyminisztert (1946-1948) és külügyminisztert (1948-1949) a kommunista párton belüli leszámolások keretében, Rákosi Mátyás kezdeményezésére, koholt vádak alapján letartóztatták, perbe fogták és kivégezték. A széles nyilvánosságot kapott tárgyalást 1949 őszén a rádió is közvetítette. A kivégzett Rajk László rehabilitálása hosszú folyamat eredménye volt. Sztálin 1953. évi halálán, valamint helytartójának, Rákosi Mátyásnak ebből következő lefokozásán kívül szükség volt arra is, hogy Hruscsov Sztálint megtagadó beszéde kiszivárogjon az SZKP XX. kongresszusáról. Az 1956 tavaszán kipattant beszéd nyomán több szocialista országban a korábbi sztálinista terror módszertanának felülvizsgálatára került sor, Rákosi Mátyás és klikkje így végképp kellemetlenné vált az állampárt számára. E jelenségek következtében került sor Rákosi Mátyás egykori riválisának, Rajk Lászlónak rehabilitálására. Az 1956. október 6-i Rajk-újratemetésen százezres tömeg jelent meg: ez az 1956. október eleji esemény, mely a terror, a sztálinizmus és a tervgazdasági kivéreztetés elleni néma tüntetéssé vált, sokban hozzájárult október 23-hoz, a forradalom kirobbanásához. Lapszámunk Apró Antal és Münnich Ferenc gyászbeszédeit közli. A címlapon az újratemetés képsorai.
Néhány oldalon kisebb foltosság, a hajtás mentén kisebb sérülések.
Jó állapotú lapszám, hajtogatva.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft