Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

19613.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

19614.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

1917 Belügyi Közlöny 2 kötete: 1917. XXII. évf., I. félév., 1-29. sz., XVIII+923 p.; 1917. XXII. évf., II. félév., 30-59. sz., XLIV+925-1892 p.; 1918 XXIII. évf. II. félév, 34-57. sz., 945-1920 p. Bp., 1917-1918,Pesti Könyvnyomda. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítókkal, sérült, javított kötésekkel (1917 I. félév., 1918 II. félév), névbejegyzésekkel és bélyegzésekkel, foltos lapokkal.
19615.

1917 Belügyi Közlöny 2 kötete:
1917. XXII. évf., I. félév., 1-29. sz., XVIII+923 p.;
1917. XXII. évf., II. félév., 30-59. sz., XLIV+925-1892 p.;
1918 XXIII. évf. II. félév, 34-57. sz., 945-1920 p.
Bp., 1917-1918,Pesti Könyvnyomda.
Átkötött félvászon-kötés, kopott borítókkal, sérült, javított kötésekkel (1917 I. félév., 1918 II. félév), névbejegyzésekkel és bélyegzésekkel, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

19616.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kosáry Domokos: A Görgey-kérdés és története. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 328+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány kissé foltos lapokkal.
19617.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Egy banánosládányi történelmi és zenei témájú könyv, különlenyomat, nyomtatvány a XIX. sz végétől, benne töredékek is.
19618.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Történelemhamisítók. A Szovjet Tájékoztató Iroda történelmi dokumentum-gyűjteménye. [Budapest], 1948. Anonymus (ny.) 119 + [1] p. Első magyarországi kiadás. Szerzők feltüntetése nélkül kiadott, hidegháborús propagandakiadványunk a két háború közti, nemzetiszocialista Németország megerősödését az angol, francia és amerikai diplomácia közönyének tulajdonítja, illetve amellett érvel, hogy az egészében nácinak tekinthető német gazdaság fejlődése belesimult az angol-amerikai világgazdaság érdekhálózatába. Radikálisan szovjet szemléletű, helyenként uszító hangvételű kiadványunk a szovjet-német megnemtámadási egyezményt diplomáciai kényszerűségként jellemzi, Lengyelország közös, német-szovjet lerohanását pedig a szükségszerű védekezés tetteként címkézi. "Történelemhamisítók" címen kiadott hidegháborús propagandakiadványunk elsődleges célja tehát a szovjetrendszer morális kivételességének igazolása, illetve az angol, francia és amerikai diplomácia szovjetellenes törekvéseinek kidomborítása, ezzel együtt pedig a náci és kapitalista rendszerek egy akolba terelése. Ideológiai tornamutatványokat bemutató külpolitikai iránymutatásunk Moszkvában, Szabadkán és Budapesten egyaránt megjelent. Példányunk fűzése meglazult, számos levele kijár a kötetből. Fűzbe, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban.
19619.

Történelemhamisítók. A Szovjet Tájékoztató Iroda történelmi dokumentum-gyűjteménye.
[Budapest], 1948. Anonymus (ny.) 119 + [1] p. Első magyarországi kiadás.
Szerzők feltüntetése nélkül kiadott, hidegháborús propagandakiadványunk a két háború közti, nemzetiszocialista Németország megerősödését az angol, francia és amerikai diplomácia közönyének tulajdonítja, illetve amellett érvel, hogy az egészében nácinak tekinthető német gazdaság fejlődése belesimult az angol-amerikai világgazdaság érdekhálózatába. Radikálisan szovjet szemléletű, helyenként uszító hangvételű kiadványunk a szovjet-német megnemtámadási egyezményt diplomáciai kényszerűségként jellemzi, Lengyelország közös, német-szovjet lerohanását pedig a szükségszerű védekezés tetteként címkézi. "Történelemhamisítók" címen kiadott hidegháborús propagandakiadványunk elsődleges célja tehát a szovjetrendszer morális kivételességének igazolása, illetve az angol, francia és amerikai diplomácia szovjetellenes törekvéseinek kidomborítása, ezzel együtt pedig a náci és kapitalista rendszerek egy akolba terelése. Ideológiai tornamutatványokat bemutató külpolitikai iránymutatásunk Moszkvában, Szabadkán és Budapesten egyaránt megjelent.
Példányunk fűzése meglazult, számos levele kijár a kötetből.
Fűzbe, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

19620.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

19621.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. I. évfolyam, 22. szám. (1941. október 23.) Budapest, 1941. Stádium Rt. ny. 22 + [2] p. Folio. A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. "Hétről hétre" című, csekély terjedelmű, ám állandó belpolitikai rovata ezúttal is erőteljes antiszemita kijelentéseket tesz, valamint támadja a liberálisnak tartott kormánypártot annak banktőkével ápolt kapcsolata miatt. Gazdagon illusztrált lapunk ugyanakkor elsősorban a háborús események iránt érdeklődik, hosszú képriportokat szentelve a Leningrádot körbezáró és Moszkvát fenyegető német előretörésnek. Értelemszerűen beszámol a frontra küldött 2. magyar hadsereg életéről is (amely ekkoriban még a lehetőségekhez képest bírja magát), a tengelyhatalmi ellenőrzés alá került területeken felderített korábbi szovjet rémtettekről, az angliai légierő megroppanásáról. "A hét térképe" című rovatában ezúttal a földközi-tengeri és moszkvai front hadműveletei. A békésebb témákat a pilisi őstörténeti ásatásokról írt cikk, illetve az állandó művelődéstörténeti rovat képviseli. A belső borítón Dinnyés Lajos és Varsányi Lajos kétszínnyomású karikatúrái. A markánsan németbarát folyóirat valamennyi száma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Néhány levélen apró, lapszéli szakadásnyomok. Színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19622.

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. I. évfolyam, 22. szám. (1941. október 23.)
Budapest, 1941. Stádium Rt. ny. 22 + [2] p. Folio.
A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. "Hétről hétre" című, csekély terjedelmű, ám állandó belpolitikai rovata ezúttal is erőteljes antiszemita kijelentéseket tesz, valamint támadja a liberálisnak tartott kormánypártot annak banktőkével ápolt kapcsolata miatt. Gazdagon illusztrált lapunk ugyanakkor elsősorban a háborús események iránt érdeklődik, hosszú képriportokat szentelve a Leningrádot körbezáró és Moszkvát fenyegető német előretörésnek. Értelemszerűen beszámol a frontra küldött 2. magyar hadsereg életéről is (amely ekkoriban még a lehetőségekhez képest bírja magát), a tengelyhatalmi ellenőrzés alá került területeken felderített korábbi szovjet rémtettekről, az angliai légierő megroppanásáról. "A hét térképe" című rovatában ezúttal a földközi-tengeri és moszkvai front hadműveletei. A békésebb témákat a pilisi őstörténeti ásatásokról írt cikk, illetve az állandó művelődéstörténeti rovat képviseli. A belső borítón Dinnyés Lajos és Varsányi Lajos kétszínnyomású karikatúrái. A markánsan németbarát folyóirat valamennyi száma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén.
Néhány levélen apró, lapszéli szakadásnyomok.
Színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. II. évfolyam, 3. szám. (1942. január 15.) Budapest, 1942. Stádium Rt. ny. 14 + [10] p. Folio. A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. "Hétről hétre" címmel megjelenő, állandó belpolitikai rovata az amerikai hadba lépés kapcsán arra hívja fel a figyelmet, hogy a háború vélhetően elhúzódik, ezért pedig a tengelyhatalmak társadalmaiban innentől kezdve a gazdasági termelésnek nem önös, hanem össznépi érdekeket kell követnie. Az előbb említett önös érdekek, illetve a magyar filmipar kapcsán antiszemita kijelentésekre ragadtatja magát a név nélkül maradt cikkíró. Az ezúttal kétoldalasra nőtt belpolitikai kommentárrovat szemközti oldalán antiszemita élű népélelmezési képriport. A folyóirat fő tartalmát jelentő képes hadi riportok témája ezúttal Japán terjeszkedése, illetve az észak-afrikai hadszíntér (a fő hadszínteret jelentő keleti frontról kevés és erősen cenzúrázott híranyag érkezik). A belföldi híreket Ribbentrop német külügyminiszter budapesti látogatása, illetve a budapesti hóhelyzet megemlítése jelenti, az állandó művelődéstörténeti rovat mellett pedig ezúttal két oldal terjedelműre nő a karikatúrarovat, Dinnyés Lajos karikatúrái Anthony Eden brit külügyminiszter szovjet látogatása elé tartanak gúnytükröt, a belső borító karikatúrái pedig az Egyesült Államok és a Szovjetunió hódítási vágyait karikírozzák. A markánsan antiszemita és szovjetellenes folyóirat valamennyi száma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Néhány oldalon apró lapszéli hiány, a lapszéleken apró szakadásnyomok. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói borítóban.
19623.

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. II. évfolyam, 3. szám. (1942. január 15.)
Budapest, 1942. Stádium Rt. ny. 14 + [10] p. Folio.
A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. "Hétről hétre" címmel megjelenő, állandó belpolitikai rovata az amerikai hadba lépés kapcsán arra hívja fel a figyelmet, hogy a háború vélhetően elhúzódik, ezért pedig a tengelyhatalmak társadalmaiban innentől kezdve a gazdasági termelésnek nem önös, hanem össznépi érdekeket kell követnie. Az előbb említett önös érdekek, illetve a magyar filmipar kapcsán antiszemita kijelentésekre ragadtatja magát a név nélkül maradt cikkíró. Az ezúttal kétoldalasra nőtt belpolitikai kommentárrovat szemközti oldalán antiszemita élű népélelmezési képriport. A folyóirat fő tartalmát jelentő képes hadi riportok témája ezúttal Japán terjeszkedése, illetve az észak-afrikai hadszíntér (a fő hadszínteret jelentő keleti frontról kevés és erősen cenzúrázott híranyag érkezik). A belföldi híreket Ribbentrop német külügyminiszter budapesti látogatása, illetve a budapesti hóhelyzet megemlítése jelenti, az állandó művelődéstörténeti rovat mellett pedig ezúttal két oldal terjedelműre nő a karikatúrarovat, Dinnyés Lajos karikatúrái Anthony Eden brit külügyminiszter szovjet látogatása elé tartanak gúnytükröt, a belső borító karikatúrái pedig az Egyesült Államok és a Szovjetunió hódítási vágyait karikírozzák. A markánsan antiszemita és szovjetellenes folyóirat valamennyi száma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén.
Néhány oldalon apró lapszéli hiány, a lapszéleken apró szakadásnyomok.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. III. évfolyam, 32. szám. (1943. augusztus 4.) Budapest, 1943. Stádium Rt. ny. 22 + [2] p. Folio. A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. "Hétről hétre" címmel megjelenő, állandó belpolitikai rovata a főszerkesztő berlini beszédének hazai sajtóvisszhangjával kapcsolatban tesz erős, antiszemita kijelentéseket, valamint méltatja a foglyul ejtett Mussolini munkásságát, a világméretű háborús küzdelmet pedig nacionalisták és kozmopoliták döntő, végső konfliktusaként értékeli. A háborús riportok döntően a kurszki páncélos csatával foglalkoznak, melynek kimenetelét a lap döntetlenre értékeli. Újabb riportok a budapesti sporteseményekről, illetve a hátországi magyar kiképzésről számolnak be. Lapszámunk karikatúráit Dinnyés Lajos rajzolta. Folyóiratunk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Példányunk fűzése meggyengült, egyes leveleken lapszéli szakadásnyomok, a hátsó borítón apró hiány. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19624.

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. III. évfolyam, 32. szám. (1943. augusztus 4.)
Budapest, 1943. Stádium Rt. ny. 22 + [2] p. Folio.
A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. "Hétről hétre" címmel megjelenő, állandó belpolitikai rovata a főszerkesztő berlini beszédének hazai sajtóvisszhangjával kapcsolatban tesz erős, antiszemita kijelentéseket, valamint méltatja a foglyul ejtett Mussolini munkásságát, a világméretű háborús küzdelmet pedig nacionalisták és kozmopoliták döntő, végső konfliktusaként értékeli. A háborús riportok döntően a kurszki páncélos csatával foglalkoznak, melynek kimenetelét a lap döntetlenre értékeli. Újabb riportok a budapesti sporteseményekről, illetve a hátországi magyar kiképzésről számolnak be. Lapszámunk karikatúráit Dinnyés Lajos rajzolta. Folyóiratunk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén.
Példányunk fűzése meggyengült, egyes leveleken lapszéli szakadásnyomok, a hátsó borítón apró hiány.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft