Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

Makkai János: Germánia új utakon. Bp.-Pécs, Danubia 135p.. Térkép illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, sérült gerinccel. Ritka!
19541.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25
11

Keltz Sándor: Konzervatív világrend. I-II. kötet. Egybe kötve I. kötet: I. könyv: Konzervatív világnézet. II. könyv: Faji konzervativizmus és zsidóság. II. kötet: III. könyv: Konzervatív politika. IV. könyv: Konzervatív közgazdaság. Bp., 1923-1924., Stádium, 288 + [2] p.; 193 + [3] p. Egyetlen kiadás. Példányunk a könyv 1926-ban megjelent harmadik kötetét nem tartalmazza. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Korabeli, enyhén sérült félvászon kötésben. Nagyon ritka.
19542.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Barcsay Adorján: A szabadkőművesség bűnei. - Palatinus József: Egy vidéki páholy titka. - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy védelme alatt működött páholyok tagjainak névsora. Előszóval ellátta: Wolff Károly. I-II. rész. Bp., 1921, Egyesült Keresztény Nemzeti Liga (Kertész József-ny.), VIII+248 p.+ 2 (kétoldalas) t.; 364 p. 2. kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói papírkötés, leszakadt borítóval, hiánytalan, de széteső állapotban.
19543.

Barcsay Adorján: A szabadkőművesség bűnei. - Palatinus József: Egy vidéki páholy titka. - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy védelme alatt működött páholyok tagjainak névsora. Előszóval ellátta: Wolff Károly. I-II. rész. Bp., 1921, Egyesült Keresztény Nemzeti Liga (Kertész József-ny.), VIII+248 p.+ 2 (kétoldalas) t.; 364 p. 2. kiadás.
A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói papírkötés, leszakadt borítóval, hiánytalan, de széteső állapotban.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Thaly Kálmán: Régi magyar vitézi énekek és elegyes dalok. XVI-ik, XVII-ik és XVIII-ik századbeli eredeti kéziratokból és régi szétszórt nyomtatványokból egybegyüjté s jegyzetekkel ellátta: - -. I-II. köt. Toldalék: A bujdosó Balassa Bálintnak két eddigelé ismeretlen költeménye. Pest, 1864, Lauffer Vilmos, 6+436 p. 4+428 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, bélyegzett ex librissel
19544.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Magyarország címeres könyve. (Liber Armorum Hungariae). I. köt. A-C. Unicus, több kötete nem jelent meg! Andrássy Gyula gróf bevezetőjével. Szerk. és kiadják: Alapi Gyula, Dongó Gyárfás Géza, Gorzó Bertalan, Magasházy Béla, Osváth Lajos, Pálmay József, Pethes Kálmán, Romhányi János. Bp., 1913, Grill Károly,(Légrády-ny.), 144+2 p.+176 (színes, litografált címerrajzok, számozottak)+4 (színes, litografált címerrajzok, számozatlam: pótlék) t. Benne más kötetből származó lapokkal is (2 sztl. lev. (Andrássy előszó) + 16 (színes, litografált címerrajzok) t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, egy lap meglazult (11 t.)
19545.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

Farkas Emőd - Nemes Mihály: Magyarország Nagyasszonyai. III. kötet. Szabadságharcok mártírnői. Bp., [1911], Wodianer F. és Fiai, 2 sztl. lev.+ 218 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel, szecessziós könyvdíszekkel. Kiadói dombornyomott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel
19546.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Pálfy Ferenc (szerk.): Magyarország a tizenkilencedik században írásban és képekben. 1-32. füzet. Bp., 1900, Stephaneum. Félvászon kötés, színezett lapélek, kopottas állapotban.
19547.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Jan Assmann: Mózes, az egyiptomi. Egy emléknyom megfejtése. Ford.: Gulyás András. A görög és latin idézetek fordítása: Ábrahám Zoltán, Görföl Tibor, és Tóth Péter. Osiris Könyvtár. Vallástörténet. Bp.,2003., Osiris. Kiadói papírkötés.
19548.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

A múlt születése sorozat 1-20. köt. Teljes sorozat! 1. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala.; 2. Philip Rawson: Az indiai civilizáció.; 3. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak.; 4. Alan Johnston: Az archaikus Görögország.; 5. Nicholas Postgate: Az első birodalmak.; 6. Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek.; 7. Michael Vickers: A római világ.; 8. Roger Ling: A klasszikus görög világ.; 9. D. W. Harding: Az őskori Európa.; 10. A. Rosalie David: Az egyiptomi birodalmak.; 11. John Reich: Az ősi Itália.; 12. Michael Rogers: A hódító iszlám.; 13. Edward Kidder: Az ősi Japán.; 14. Peter Garlake: Afrikai királyságok.; 15. John Waechter: Az ember őstörténete.; 16. Georgina Hermann: Perzsa reneszánsz.; 17. Peter Warren: Az égei civilizációk.; 18. Patrick FitzGerald: Az ősi Kína.; 19. Warwick M. Bray-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az Újvilág.; 20. Clive Foss-Paul Magdalino: Róma és Bizánc.; Bp.,1983-1993 Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19549.

A múlt születése sorozat 1-20. köt. Teljes sorozat!
1. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala.;
2. Philip Rawson: Az indiai civilizáció.;
3. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak.;
4. Alan Johnston: Az archaikus Görögország.;
5. Nicholas Postgate: Az első birodalmak.;
6. Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek.;
7. Michael Vickers: A római világ.;
8. Roger Ling: A klasszikus görög világ.;
9. D. W. Harding: Az őskori Európa.;
10. A. Rosalie David: Az egyiptomi birodalmak.;
11. John Reich: Az ősi Itália.;
12. Michael Rogers: A hódító iszlám.;
13. Edward Kidder: Az ősi Japán.;
14. Peter Garlake: Afrikai királyságok.;
15. John Waechter: Az ember őstörténete.;
16. Georgina Hermann: Perzsa reneszánsz.;
17. Peter Warren: Az égei civilizációk.;
18. Patrick FitzGerald: Az ősi Kína.;
19. Warwick M. Bray-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az Újvilág.;
20. Clive Foss-Paul Magdalino: Róma és Bizánc.;
Bp.,1983-1993 Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

19550.

Kolligátum:

Szabó Károly: Kun László 1272-1290.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-IV, VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+471 p.;4+460 p.;4+625 p.; 6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Báró Dirsztay Béla (1861-1921) zsidó származású nagykereskedő, műgyűjtő ex libris-szeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19551.

[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-IV, VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), és Komáromy Lajos (VI. kötet).
Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+471 p.;4+460 p.;4+625 p.; 6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Báró Dirsztay Béla (1861-1921) zsidó származású nagykereskedő, műgyűjtő ex libris-szeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

19552.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft