Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

19889.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Richard Pražák et al.: Dějiny Maďarska. [Magyarország története.] Brno, 1993, Masarykova univerzita, 297+(3) p. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
19890.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

A Magyar Október 23 Mozgalom Programmja. Sulyok Dezső kommentárjaival. A Mozgalom 2. számu önálló kiadványa. (Kézirat gyanánt). New York, 1962, Hungarian October 23rd Movement, 43 p. Emigráns kiadvány. Papírkötésben, néhány kissé foltos lappal, a címlapon kisebb sarokhiánnyal, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel, foltokkal. + 1966 A Magyar Október 23 Mozgalom Inc. és a Magyar Szabadságharcos Nemzetőr Világszövetség összevont központi bizottsága gyűjtőíve, kitöltetlen, 2 sztl. lev.
19891.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Lukinich Imre: A History of Hungary in Biographical Sketches. Bp.-London, 1937, George Vajna & Co. - Simpkin Marshall Ltd., 224 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel.
19892.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Régészeti tanulmányok II. köt. Szerk.: Gerevich László. II. köt. Fehér Géza-Éry Kinga-Kralovánszky Alán: A Közép-Duna-medence magyar honfoglalás- és kora Árpád-kori sírleletei. Leletkataszter. Szerk.: Szőke Béla. Bp. 1962, Akadémiai Kiadó, 99 p.+ 2 (nagyméretű kihajtható térkép-mellékletek, 42x59 cmx2.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült papírborító
19893.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Takács Imre: Magyarország földművelésügyi közigazgatása az Osztrák-Magyar Monarchia korában 1867-1918. Bp., 1989., Mezőgazdasági, 272 p. Kiadói papírkötés.
19894.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1999 Történeti Tanulmányok VII. Debrecen, 1999, KLTE. Kiadói papírkötés. + 2013 Történeti Muzeológiai Szemle 12. Bp., 2013, Magyar Múzeumi Történész Társulat. Kiadói papírkötés.
19895.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp., [1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+(3) p.+ 16 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, az elülső szennylapon szakadással.
19896.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Walter Pater: Görög tanulmányok. Ford.: Kőszegi László. Bp., 1914, MTA,(Hornyánszky Viktor-ny.), 4+324+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, "Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Könyvtára" bélyegzéssel.
19897.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kihajtható térkép-mellékletekkel.
19898.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Takáts Sándor: Régi magyar asszonyok. Bp. 1914. Élet. 341+3 p. A bekötés és címlap rajzát Zádor István készítette. Kiadói egészvászon-kötés.
19899.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Cholnoky Jenő: Hazánk és népünk egy ezredéven át. A magyarság hajdan és most. Könyvnapi kiadás. Bp., é.n. [193?], Somló Béla, 213+(3) p.+ 32 (kétoldalas, fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, hiányzó elülső szennylappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
19900.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft