Könyvek: Történelem

Tételek száma: 438

19865.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19866.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Bozóki András - Sükösd Miklós (szerk.): Magyar anarchizmus. A magyarországi anarchizmus történeti dokumentumaiból. Bp., 1998, Balassi. Kiadói papírkötés.
19867.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Paul Strathern: Oppenheimer. Győr, 2000, Elektra Kiadóház. Kiadói kartonált papírkötés.
19868.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Georges Duby: A katedrálisok kora. Művészet és társadalom 980-1420. Bp., 1984. Gondolat. Kiadói vászonkötésben papír védőborítóval
19869.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Alberto Siliotti: Egyiptom. Templomok, istenek, fáraók. Bp., 1994, Officina '96 Kiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval.
19870.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. 150p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés
19871.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Meresovszkij: Napoleon élete I-II. Bp., Dante. Félbőr kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19872.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Pongrátz Gergely: Corvin köz - 1956. Bp., 1989, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Pongrátz Gergely (1932-2005) 1956-os forradalmár, a Corvin közi felkelőcsoport főparancsnoka által DEDIKÁLT példány.
19873.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Koós Ferenc: Életem és emlékeim. Gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Beke György. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, javított, foltos kiadói papír védőborítóban, ajándékozási sorokkal.
19874.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

19875.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Baranyai Béla:  A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány-történethez. Karczag, 1927. (A szerző saját kiadása) Nyomatott Kertész József könyvnyomdájában. XIII + [1] + 166 + [2] p. Egyetlen kiadás. Baranyai Béla (1882-1945) jogász, jogtörténész, levéltáros, 1927-től a debreceni egyetem jogtörténeti tanára. A szerző az első világháború idején a Magyar Országos Levéltár munkatársa volt, a háború végén kapott kutatási megbízást Wekerle Sándor miniszterelnöktől, melynek értelmében a lengyel koronázási szertartás alkotmányjogi kérdéseit kellett rendszereznie IV. Károly küszöbön álló lengyel koronázásának ügyében, mely tervezett jogesemény a sérülékeny dualista államot nemzetközi szempontból biztonságosabb trialista állammá alakította volna át. A titkos felkérés nyomán Baranyai Béla levéltáros 1918 januárja és áprilisa között elkészítette dolgozatát, és azt be is nyújtotta az illetékes szerveknek, a tervezet azonban nem valósult meg. A szerző, tíz évvel későbbi bevezetésében kijelenti, hogy eredeti munkáját történelmi anyag gyanánt változtatás nélkül teszi közzé. A lengyel témájú alkotmánytörténeti dolgozatot tematikusan kapcsolódó, XVII. századi oklevélkiadás követi. Ebben a részben Baranyai Béla levéltáros azt az aktacsomagot teszi közzé, amelyet I. Lipót felkérésére a bécsi udvar alkotmányjogásza, Hoffmann János György készített, és amely dokumentumcsomag a magyar jogrend alapjául szolgáló Tripartitum megreformálásának lehetőségét dolgozza ki. A még Buda visszavétele előtt, az 1670-es években eltervezett alkotmány-reform maga végül nem lépett érvénybe, a lipóti adminisztráció végül más, nem kevésbé drasztikus eszközökhöz nyúlt. Példányunk fűzése meglazult. (Tanulmányok és közlemények a magyar jog-, alkotmány- és köz-történet tárgyköréből. II. füzet.) Fűzve, sérült, hiányos gerincű, feliratozott kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan példány.
19876.

Baranyai Béla: A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány-történethez.
Karczag, 1927. (A szerző saját kiadása) Nyomatott Kertész József könyvnyomdájában. XIII + [1] + 166 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Baranyai Béla (1882-1945) jogász, jogtörténész, levéltáros, 1927-től a debreceni egyetem jogtörténeti tanára. A szerző az első világháború idején a Magyar Országos Levéltár munkatársa volt, a háború végén kapott kutatási megbízást Wekerle Sándor miniszterelnöktől, melynek értelmében a lengyel koronázási szertartás alkotmányjogi kérdéseit kellett rendszereznie IV. Károly küszöbön álló lengyel koronázásának ügyében, mely tervezett jogesemény a sérülékeny dualista államot nemzetközi szempontból biztonságosabb trialista állammá alakította volna át. A titkos felkérés nyomán Baranyai Béla levéltáros 1918 januárja és áprilisa között elkészítette dolgozatát, és azt be is nyújtotta az illetékes szerveknek, a tervezet azonban nem valósult meg. A szerző, tíz évvel későbbi bevezetésében kijelenti, hogy eredeti munkáját történelmi anyag gyanánt változtatás nélkül teszi közzé. A lengyel témájú alkotmánytörténeti dolgozatot tematikusan kapcsolódó, XVII. századi oklevélkiadás követi. Ebben a részben Baranyai Béla levéltáros azt az aktacsomagot teszi közzé, amelyet I. Lipót felkérésére a bécsi udvar alkotmányjogásza, Hoffmann János György készített, és amely dokumentumcsomag a magyar jogrend alapjául szolgáló Tripartitum megreformálásának lehetőségét dolgozza ki. A még Buda visszavétele előtt, az 1670-es években eltervezett alkotmány-reform maga végül nem lépett érvénybe, a lipóti adminisztráció végül más, nem kevésbé drasztikus eszközökhöz nyúlt.
Példányunk fűzése meglazult.
(Tanulmányok és közlemények a magyar jog-, alkotmány- és köz-történet tárgyköréből. II. füzet.)
Fűzve, sérült, hiányos gerincű, feliratozott kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft