Number of items: 433

Scheuchzer, Johann Jacob (1672-1733): [Kupfer-Bibel, in welcher die Physica Sacra oder geheiligte Naturwissenschafft derer in der heiligen Schrifft vorkommenden natürlichen Sachen. Ester Abtheilung von Tab. I - CLXXIV. Deutlich erklärt und bewährt von - - - ... Anbey zur Erklärung und Zierde des Wercks in künstlichen Kupfertafeln ausgegeben und verlegt durch Johann Andreas Pfeffel ... Augsburg und Ulm, 1731, Christian Ulrich Wagner], 24 sztl. lev.+276 p.+CLXXIV (rézmetszetű képtáblák, nagyrészt egészoldalasak, de köztük egy-két kétoldalas is, valamint közte egy részben színezettel, két hiánnyal: XXXIII, LXXXVII) t. Német nyelven. Rendkívül gazdag rézmetszetű képanyaggal illusztrált, rajta állatok, bibliai témájú jelentek, égi és természeti jelensége ..stb. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, részben hiányos gerinccel, hiányzó szennylapokkal, hiányzó címlappal és címképpel, foltos lappokkal, a lapokon ceruzás firkákkal, lapszéli kisebb - nagyobb szakadásokkal, sérülésekkel, 3 lap (113/114, 181/182, 183/184) és két tábla (XXXIII, LXXXVII) hiányzik, valamint 24 lap sérült, ezek között több sérült, hiányos is (9-10), valamint a táblák közül 39 tábla sérült, ezek közül több sérült, hiányos is. (kb. 19-20.) 39,5x24,5 cm. A mű 4 kötetben teljes! Rendkívül izgalmas, rézmetszetű táblákkal gazdagon illusztrált könyv. Állapotát tekintve restaurátor értő gondoskodására szorul.
20689.

100 000 HUF
270,27
294,12
Széchenyi István  A Jelenkorban megjelent Adó és Két garas.  Budán, 1844. A magyar királyi egyetem betűivel. [4] + 308 p. Első kötetkiadás.  Széchenyi István ,,Adó, illetve ,,Két garas címmel írott, Kossuth Lajos elképzeléseivel polemizáló adóügyi reformtervezetei a Jelenkorban jelentek meg, 1843 júniusától augusztusig, illetve 1843 augusztusától az év decemberéig. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés.  Szentkirályi 133.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Az első kötéstábla alján apró sérülés. Jó példány.
20690.

Széchenyi István A Jelenkorban megjelent Adó és Két garas. Budán, 1844. A magyar királyi egyetem betűivel. [4] + 308 p. Első kötetkiadás. Széchenyi István ,,Adó", illetve ,,Két garas" címmel írott, Kossuth Lajos elképzeléseivel polemizáló adóügyi reformtervezetei a Jelenkorban jelentek meg, 1843 júniusától augusztusig, illetve 1843 augusztusától az év decemberéig. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Szentkirályi 133. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Az első kötéstábla alján apró sérülés. Jó példány.

40 000 HUF
108,11
117,65
9
Széchenyi István:  Stadium. Írta gróf Széchenyi István 1831-ben, Kiadta Z*** 1833-ban. I. rész. (Unicus, több rész nem jelent meg.)  Lipcsében, 1833. Wigand Ottónál. XVIII + [2] + 300 p.  Széchenyi István nemzeti reformtervezetének végső, tizenkét pontba szedett összefoglalása. A magyar gazdasági irodalom megkerülhetetlen alapműve. Az 1831-ben írt mű megjelentetéséhez a cenzor nem járult hozzá, így a Stadium csak két évvel később, Lipcsében látott napvilágot. Példányunk az első kiadással azonos évben, 1833-ban megjelenő javított kiadásból való. Erről egyebek mellett a címoldal javított helyesírása tanúskodik; az első kiadás ugyanis időmegjelölése helyesírási hibával: 1833-ben). Az első előzéken Ex libris, a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések, katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, ez utóbbi a belív egy oldalán megismétlődik.  Szentkirályi 121.2.  Poss.: A Magyar Királyi Miniszterelnökség könyvtára.  Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, vörös festésű lapszélekkel. Az első kötéstáblán régi katalóguscímke. Jó példány.
20691.

30 000 HUF
81,08
88,24
17
Széchenyi István: A kelet népe. Pozsony, 1841, Wigand Károly. 2. kiadás. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, az elülső táblán sérülés, a gerinc kissé sérült, kopott borítóval, laza kötéssel, de belül teljes és jó állapotú. Címlapon néhány kisebb folttal, korabeli ajándékozási sorokkal, possessori bélyegzéssel (Gacsó Kálmán).
20692.

20 000 HUF
54,05
58,82
20693.

24 000 HUF
64,86
70,59
Petőfi Sándor összes költeményei hazai művészek uj rajzaival és a költő arczképével, I.-II. köt. Bp., 1900, Athenaeum, 1 (címkép) t.+4+313+2 p.+9 t.; 1 (címkép) t.+6+312+4[ p.+9 t. Az egész munka irodalmi és művészi berendezését vezette Szana Tamás. Baditz Ottó, Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Böhm Pál, Ebner Lajos, Eisenhut Ferencz, Hegedüs László, Kacziány Ödön, Karlovszky Bertalan, Révész Imre, Roskovics Ignácz, Spányi Béla, Vágó Pál, Vastagh Géza, Vaszary János és Wagner Sándor illusztrációival. Kiadói, szecessziós növényi ornamentikával, valamint a költő mellképének és szobrának fémplakettjével díszített, aranyozott festett, aranyozott, zöld egésvászon díszkötésben, aranyozott felső lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, a szennylapokon szakadásokkal, a II. kötetben két lap kötése elcsúszott, ezért felül a szélük kilóg, és a széleiken kissé szakadtak, a plaketteken karcolásokkal.
20694.

28 000 HUF
75,68
82,35
Vörösmarty összes művei I.-VI. kötet. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,én., Méhner Vilmos. Az I. kötetben, a címképen a költő arcképével. 8 kötetben teljes! Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon díszkötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az I. kötet elején ceruzás bejegyzéssel.
20695.

20 000 HUF
54,05
58,82
Heindel, Max - Heindel, Augusta Foss:  The Message of the Stars. An Esoteric Exposition of Medical and Natal Astrology, Explaining the Arts of Prediction and Diagnosis of Disease.  Oceanside-London, (1919). Rosicrucian Fellowship - L. N. Fowler and Co. (Fellowship Press, Oceanside). 1 t. (címkép) + 702 p. Első kiadás.  Max Heinel (1865-1919) a dán származású amerikai okkultista, asztrológus és misztikus, az amerikai Rózsakeresztes Testvériség alapítójának ezoterikus műve. A Carl Louis Fredrik Grasshoff néven született szerző betegségekkel tarkított gyermekkora után hajógépészetet tanult Skóciában, majd az Egyesült Államokban dolgozott gépészként, előbb Bostonban, ahol a kvéker testvériség tagja lett, majd Los Angelesben, ahol teozófiai előadásokat hallgatott, illetve elmélyült a teozófia szakirodalmában. A szerző számos jeles teozófus előadásán jelen volt, így Rudolf Steinerén is, számos jegyzetet készített, majd - egyes vélemények szerint - az előadások velejét saját műveiként adta elő. Max Heindel a plágiumot természetesen nem ismerte el, állításai szerint művének ihletője az Idősebb Testvérnek nevezett szellemi lény volt, amerikai okkult tanulmányai után e szellemlény útmutatásai szerint utazott Európa-szerte, és nyert bepillantást a magasabb misztériumokba. E tapasztalatokkal felvértezvén 1909-ben megalapította az ezoterikus elmélyedéssel és szellemi gyógyítással foglalatoskodó amerikai Rózsakeresztes Testvériséget. Asztrológiai jellegű ezoterikus műve, tételünk munkásságának javát tömöríti, a műben a születéskor fennálló csillagállások hatását vizsgálja az egyénre, illetve az egyes betegségekre nézvést, oldalszámozáson belül számos ábrával illusztrálva. Néhány oldalon aláhúzások, angol nyelvű széljegyzetek, a hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy.  Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
20696.

18 000 HUF
48,65
52,94
Kós Károly:  Az országépítő. Történeti regény. (Számozott.)  Kolozsvár, 1934. Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva Irodalmi és Nyomdai Rt.) [2] + 182 + [2] p.; [2] + 260 + IV + [2] p. Első kiadás.  Kolofon: ,,Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh nyolcvanharmadik és nyolcvannegyedik kiadványa, VII. sorozatának 12-13. és 14-15. könyve. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. Ez a 290. és 305. példány.  A színes díszcímlapokon régi tulajdonosi bélyegzés és kézi sorszámozás.  Monoki 3328.  Egységes, aranyozott kiadói félpergamen kötésben (Rohonyi Antal kötészete, Kolozsvár), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.
20697.

Kós Károly: Az országépítő. Történeti regény. (Számozott.) Kolozsvár, 1934. Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva Irodalmi és Nyomdai Rt.) [2] + 182 + [2] p.; [2] + 260 + IV + [2] p. Első kiadás. Kolofon: ,,Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh nyolcvanharmadik és nyolcvannegyedik kiadványa, VII. sorozatának 12-13. és 14-15. könyve. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. Ez a 290. és 305. példány." A színes díszcímlapokon régi tulajdonosi bélyegzés és kézi sorszámozás. Monoki 3328. Egységes, aranyozott kiadói félpergamen kötésben (Rohonyi Antal kötészete, Kolozsvár), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.

12 000 HUF
32,43
35,29
19
Eötvös Károly munkái I-XII. köt.  I-II. köt.: Utazás a Balaton körül I-II. köt.;  III. köt.: Aki örökké bujdosott és egyéb elbeszélések..;  IV. köt.: A két ördög vára és egyéb elbeszélések.;  V. köt.: Magyar alakok.;  VI. köt. : Emlékezések.;  VII-VIII. köt.: Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II. köt.;  IX. köt.: A nazarénusok.;  X-XII. köt.: X. A Nagy per, mely ezer éve folyik s még sincs vége I-II. köt. Bp., 1904-1908., Révai. 4. és 2. kiadások, egy 3. kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon-kötés, piros, festett lapélekkel, szecessziós díszlapokkal, Gottermayer-kötés, kopott borítókkal.
20698.

10 000 HUF
27,03
29,41
Pilinszky János Márkus Annának. 2001, Nap Kiadó. Kiadói papírkötés, papír tokban, jó állapotban. Számozott (60./100) példány!
20699.

12 000 HUF
32,43
35,29
Alekszandr Szergejevics Puskin: A bahcsiszeráji szökőkút. Ford.: Galgóczy Árpád. (DEDIKÁLT). H.n., 2008, Polar Alapítvány - Valo-Art Bt. (Szentendre, Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely). Kiadói bőrkötésben, merített papíron. Megjelent 20 számozott példányban, ebből ez a 09. számú. A fordító, Galgóczy Árpád (1928-2022) József Attila- és Palládium díjas műfordító, író, költő, egykori Gulag-rab által (fia részére) DEDIKÁLT példány.
20700.

11 000 HUF
29,73
32,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF