Number of items: 433

Vélez de Guevera, Luis: A sánta ördög. Regény. (Kondor Béla eredeti rézkarcaival.) Budapest, 1962. Európa Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Gyoma). 129 + [3] p. + 10 t. Egyetlen magyar kiadás. Az eredeti, XVII. században írt spanyol kópéregényt Kondor Béla 10 egész oldalas rézmetszete, illetve rézmetszetű védőborítója díszíti. Illusztrált kiadó egészvászon kötésben, Kondor Béla által illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Szép példány.
20713.

6 000 HUF
Mikes, [György] George: How to be Decadent. Nicolas Bentley drew the pictures. (Dedikált.) (London, 1977). Andre Deutsch Limited (Printed by Cox & Wyman Limited). 87 + [3] p. Első angol nyelvű kiadás. Dedikált: ,,Vásony Mihálynak, köszönettel a kedvességéért, Mikes György. Bpest, 1979. Mikes György angol életből vett humoreszkjeit oldalszámozáson belül Nicolas Bentley egész oldalas és szövegközti karikatúrái kísérik. Magyar kiadása Ezüstözött kiadói egészvászon kötésben, Nicolas Bentley színes rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20714.

Mikes, [György] George: How to be Decadent. Nicolas Bentley drew the pictures. (Dedikált.) (London, 1977). Andre Deutsch Limited (Printed by Cox & Wyman Limited). 87 + [3] p. Első angol nyelvű kiadás. Dedikált: ,,Vásony Mihálynak, köszönettel a kedvességéért, Mikes György. Bpest, 1979". Mikes György angol életből vett humoreszkjeit oldalszámozáson belül Nicolas Bentley egész oldalas és szövegközti karikatúrái kísérik. Magyar kiadása Ezüstözött kiadói egészvászon kötésben, Nicolas Bentley színes rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

6 000 HUF
Győrffy László:  Asztrológia. 22 ábrával és képpel.  Budapest, 1935. Kókai Lajos kiadása (Buschmann F. utódai ny.) 319 + [1] p. + 2 t. Első kiadás.  Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A kötetet a Protestáns Szemlében Hamvas Béla recenzeálta: ,,Teljesen függetlenül attól a kérdéstől, ami ezzel a könyvvel kapcsolatban felmerülhet, hogy vajon nem sajátságos visszaesés jele-e, ha ma az asztrológiát ismét komolyan kezdik venni, figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a mai tudomány sok igen előkelő képviselője, egy Dacqué, Keyserling, Driesch, Verwegen félreérthetetlen rokonszenvvel fordul feléje. Már tizenöt-húsz évvel ezelőtt igazolódott néhány alapvető mű hatása alatt, hogy itt nem a régi babonáról és sarlatánizmusról van szó, hanem - legalábbis komoly képviselői kezében - a tudomány egyik kritériumát kimeríti: az igazságot keresi. A maga módján természetesen, de keresi. Nálunk Győrffy László könyve az első ilyen komoly és tudományos asztrológia. Előnye tehát, hogy teljesen friss talajon jár, hátránya, hogy a ki nem alakult terminológia miatt nagy nehézségeket kell leküzdenie. A könyve világosan, érthetően ismerteti az asztrológia történetét, lényegét, felépítését, sajátságos igazságait, technikáját. Legnagyobb részt kénytelen is ebben kimerülni. Mint úttörőnek elölről kell kezdenie, és az alapfogalmakat kell megmagyaráznia. A második rész közepén, ahol a prognózist kezdi tárgyalni, válik el azoktól a tankönyvektől, amilyenek nyugati nyelveken már elég szép számmal vannak. És itt kezd kibontakozni a szerző speciális asztrológiai problematikája. A mű középponti magja és filozófiai alapgondolata tulajdonképpen a modern asztrológia egyik legkényesebb pontja: a determináció kérdése. Az asztrológia nem folytatása annak a természettudománynak, amely lassan-lassan teljesen felszámolta az emberi akaratot és beleolvasztotta fajba, fiziológiai alkatba, konstitúcióba, öröklött lelki tulajdonságokba, és addig magyarázta az emberi akaratot, amíg végre eltűnt, hanem egy újfajta determináció-tant alakított ki, amely nem az anyagi világból, hanem a kozmikus erőkből vezeti le az emberi akaratot. Végül közéletünk néhány vezető egyéniségének horoszkópját állítja fel. Példát mutat a tökéletes és pontos születési képletek felállítására és megfejtésére és eredményeit mindjárt a közönség elé is bocsátja, hogy ellenőrizze, ami benne a valóságnak megfelelő. Hamvas Béla nem nevesíti a horoszkópi módszerrel vizsgált életutakat: a kötet Gömbös Gyula, Habsburg József Ferenc, Benito Mussolini, Adolf Hitler, Károlyi Mihály és Richard Wagner sorsképletét elemzi, valamint a tragikus véget ért ,,Justice for Hungary repülő légiútjának sorsképletét. Néhány oldalon oldalszéli jegyzetek, kézi javítások.  Fűzve, korabeli papírborítóban.
20715.

Győrffy László: Asztrológia. 22 ábrával és képpel. Budapest, 1935. Kókai Lajos kiadása (Buschmann F. utódai ny.) 319 + [1] p. + 2 t. Első kiadás. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A kötetet a Protestáns Szemlében Hamvas Béla recenzeálta: ,,Teljesen függetlenül attól a kérdéstől, ami ezzel a könyvvel kapcsolatban felmerülhet, hogy vajon nem sajátságos visszaesés jele-e, ha ma az asztrológiát ismét komolyan kezdik venni, figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a mai tudomány sok igen előkelő képviselője, egy Dacqué, Keyserling, Driesch, Verwegen félreérthetetlen rokonszenvvel fordul feléje. Már tizenöt-húsz évvel ezelőtt igazolódott néhány alapvető mű hatása alatt, hogy itt nem a régi babonáról és sarlatánizmusról van szó, hanem - legalábbis komoly képviselői kezében - a tudomány egyik kritériumát kimeríti: az igazságot keresi. A maga módján természetesen, de keresi. Nálunk Győrffy László könyve az első ilyen komoly és tudományos asztrológia. Előnye tehát, hogy teljesen friss talajon jár, hátránya, hogy a ki nem alakult terminológia miatt nagy nehézségeket kell leküzdenie. A könyve világosan, érthetően ismerteti az asztrológia történetét, lényegét, felépítését, sajátságos igazságait, technikáját. Legnagyobb részt kénytelen is ebben kimerülni. Mint úttörőnek elölről kell kezdenie, és az alapfogalmakat kell megmagyaráznia. A második rész közepén, ahol a prognózist kezdi tárgyalni, válik el azoktól a tankönyvektől, amilyenek nyugati nyelveken már elég szép számmal vannak. És itt kezd kibontakozni a szerző speciális asztrológiai problematikája. A mű középponti magja és filozófiai alapgondolata tulajdonképpen a modern asztrológia egyik legkényesebb pontja: a determináció kérdése. Az asztrológia nem folytatása annak a természettudománynak, amely lassan-lassan teljesen felszámolta az emberi akaratot és beleolvasztotta fajba, fiziológiai alkatba, konstitúcióba, öröklött lelki tulajdonságokba, és addig magyarázta az emberi akaratot, amíg végre eltűnt, hanem egy újfajta determináció-tant alakított ki, amely nem az anyagi világból, hanem a kozmikus erőkből vezeti le az emberi akaratot. Végül közéletünk néhány vezető egyéniségének horoszkópját állítja fel. Példát mutat a tökéletes és pontos születési képletek felállítására és megfejtésére és eredményeit mindjárt a közönség elé is bocsátja, hogy ellenőrizze, ami benne a valóságnak megfelelő". Hamvas Béla nem nevesíti a horoszkópi módszerrel vizsgált életutakat: a kötet Gömbös Gyula, Habsburg József Ferenc, Benito Mussolini, Adolf Hitler, Károlyi Mihály és Richard Wagner sorsképletét elemzi, valamint a tragikus véget ért ,,Justice for Hungary" repülő légiútjának sorsképletét. Néhány oldalon oldalszéli jegyzetek, kézi javítások. Fűzve, korabeli papírborítóban.

6 000 HUF
Kennsbert Károly:  Misztika mint világnézet. A misztikus életművészet elmélete és gyakorlata.  Budapest, 1941. Kókai Lajos kiadása (Madách nyomda). 210 p. + 4 t. Első kiadás.  Az ezoterikus tanulmánykötetet oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra illusztrálja. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Fűzve, színes, illusztrált, javított kiadói borítóban. Jó példány.
20716.

6 000 HUF
Gönczy Pál: Vezérkönyv a magyar á-b-c és elemi olvasókönyv tanításához. Tanítók számára. A vallási és közoktatási m. kir. miniszter által koszoruzott pályamű. Budapest, 1903. (M. Kir. Egyetemi Nyomda). 111 + [1] p. Gönczy Pál (1817-1892) pedagógus, református művelődésszervező, iskolaalapító, a Magyar Tudományos Akadémia Tagja, a vallás- és közoktatási minisztérium államtitkárának elemi iskolai tanári kézikönyve több előtanulmány után először 1869-ben jelent meg. A szövegközti ábrákkal kísért pedagógiai kézikönyv emlékezetes betekintést nyújt az írásoktatás századközepi retorikájába és stratégiájába. Korabeli, sérült gerincű papírkötésben, a gerincen enyhén hiányos papírcsíkkal erősítve.
20717.

5 000 HUF
20718.

5 000 HUF
Gróf Széchenyi István közlekedési javaslata. (Számozott, hasonmás) (Budapest, 1991. Közlekedési Múzeum - Pátria Nyomda). 1 t. (hártyapapírral védett színes címképen a Széchenyi-család feliratozott címere) + IX + [5] + 134 + [6] p. + 1 térkép (kihajtható). Összesen 200 számozott példányban megjelent hasonmás kiadvány számozott példánya, sorszáma: 014. A gróf Széchenyi István 200. születésnapja alkalmából kiadott kötet a gróf 1848. évi közlekedési, vasútfejlesztési tervezetét tartalmazza, a hozzá tartozó kihajtható térképpel. Aranyozott kiadói bőrkötésben. Szép példány.
20719.

5 000 HUF
Új kincseskönyv. Gyakorlati tanácsadó. A mindennapi élet természettudományi és technikai kérdéseiben otthon és a ház körül. Szerkesztette: Aujerszky László és Gombocz Endre. I-III. kötet. [Teljes.] Budapest, 1940-1941. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). [6] + 559 + [1] p.; VII + [1] + 559 + [1] p.; IV + 672 p. Általános háztartástani kötetünk első kiadása 1932-ben jelent meg, Gombocz Endre botanikus és tudománytörténész szerkesztésében, egy kötetben. A munka alaposan kibővített kiadása a háztartási tudnivalók bázisán felépülő általános természettudományos ismeretterjesztő munkák számát gyarapítja, két hasábra tördelt szövegoldalain gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséretében. A munka éppúgy tárgyalja az időjárási alapismereteket, mint a fűtéstechnikát, vázolja a fél év alatt felépítendő családi ház építési időbeosztását, az élelmiszermérgezés-fajták egész arzenálját tárja olvasói elé, beavat a konyhaművészet és a tartósítás eljárásaiba, konzervipari részletekkel szolgál, az élvezeti cikkek között újdonságként ismerteti a rágógumit, a koffeinmentes kávét; a világháborús időkre tekintettel bőségesen ismerteti a légvédelem és óvóhely-építés, az elsötétítés elveit, a gázálarc-viselési módszereket, beavat a folt-eltávolítás, a bőrcserzés, az impregnálás, a láthatatlan tinták készítésének eljárásaiba, taglalja a kártevőirtás, az állattartás és méhészet tudnivalóit, bevezet a fényképezés és a rádiózás részleteibe, valamint alapos kertészeti, szőlészeti, borászati ismeretekkel szolgál, végül táblázatos formában közli a csillagászat, a meteorológia, a geográfia, a földtan, az ásványtan, a botanika és a zoológia meghatározott tudásanyagát. A második kötet első előzékén régi tulajdonosi bejegyzés. BOEH VII: 3362. BOEH VIII: 2524. Horváth 0. Egységes, feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20720.

6 000 HUF
Pesti Hírlap Könyvtára 3 kötet: Pesti Hírlap lexikona.; Az élet útmutatója.; A Föld és lakói. Bp., 1934-1937, Pesti Hírlap. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, a borítókon kis kopásnyomokkal.
20721.

6 000 HUF
Michael von Albrecht: A római irodalom története I. köt. Bp., 2003, Balassi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
20722.

6 000 HUF
Euripidész válogatott drámái. Ford.: Devecseri Gábor et al. Kass János illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis sérülésekkel. Számozott (340./700) példány.
20723.

5 000 HUF
Sárközi Mátyás 2 műve (egy DEDIKÁLT): Vérbeli várbeliek. Kasier Ottó fényképeivel. Bp., 2010, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Sárközi Mátyás (1937- ) Kossuth-díjas író által DEDIKÁLT példány. + Levelek Zugligetből. Bp., 2003, Kortárs. Kiadói papírkötés.
20724.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF