30 000 HUF
17
Széchenyi István: Stadium. Írta gróf Széchenyi István 1831-ben, Kiadta Z*** 1833-ban. I. rész. (Unicus, több rész nem jelent meg.) Lipcsében, 1833. Wigand Ottónál. XVIII + [2] + 300 p. Széchenyi István nemzeti reformtervezetének végső, tizenkét pontba szedett összefoglalása. A magyar gazdasági irodalom megkerülhetetlen alapműve. Az 1831-ben írt mű megjelentetéséhez a cenzor nem járult hozzá, így a Stadium csak két évvel később, Lipcsében látott napvilágot. Példányunk az első kiadással azonos évben, 1833-ban megjelenő javított kiadásból való. Erről egyebek mellett a címoldal javított helyesírása tanúskodik; az első kiadás ugyanis időmegjelölése helyesírási hibával: 1833-ben). Az első előzéken Ex libris, a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések, katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, ez utóbbi a belív egy oldalán megismétlődik. Szentkirályi 121.2. Poss.: A Magyar Királyi Miniszterelnökség könyvtára. Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, vörös festésű lapszélekkel. Az első kötéstáblán régi katalóguscímke. Jó példány.