40 000 HUF
9
Széchenyi István A Jelenkorban megjelent Adó és Két garas. Budán, 1844. A magyar királyi egyetem betűivel. [4] + 308 p. Első kötetkiadás. Széchenyi István ,,Adó", illetve ,,Két garas" címmel írott, Kossuth Lajos elképzeléseivel polemizáló adóügyi reformtervezetei a Jelenkorban jelentek meg, 1843 júniusától augusztusig, illetve 1843 augusztusától az év decemberéig. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Szentkirályi 133. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Az első kötéstábla alján apró sérülés. Jó példány.