Number of items: 433

Lengyel József: Ó Hit - Jeruzsálem. [Összegyűjtött versek.] (Dedikált.) Budapest, (1973). Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 104 p. Dedikált: ,,Szilviának és Attilának, Attilának és Szilviának sok-sok szeretettel. Aetatis sut LXXVII. Monoszló, 1973. VIII. 5. Lengyel József. A gyűjteményes verseskötet gerincét alkotó ,,Ó Hit - Jeruzsálem versciklus először 1923-ban jelent meg, Bécsben - ebben az időben Lengyel József még Kassák Lajos köréhez tartozott -; kötetünk a korai verseskötet bővített változata. (Lengyel József Összes művei, 9. kötet.) Enyhén foltos kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
20761.

3 000 HUF
Brankovics György: A legujabb magyar általános levelező. A magán- és a kereskedelmi élet minden viszonyaira. Szerk.: - -. [Bp.], én., Pytheas. Hasonmás kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20762.

4 600 HUF
12,43
13,53
A pesti művelt társalgó. Nélkülözhetetlen kézikönyv. Szerzé: Egy pesti arszlán. (K.J.). Bp., é.n., Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai). Kiadói festett egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, néhány nagyon kevés lap széle sérült.
20763.

2 400 HUF
Karinthy Frigyes: A repülő ember. Wittmann Viktor emléke. Írta Karinthy Frigyes. (A pilóta arcképével.) (Budapest), [1915]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 47 + [1] p. Egyetlen kiadás. Karinthy Frigyes sajátos humorú, személyes visszaemlékezései Wittmann Viktor gépészmérnökről és pilótáról (1889-1915), a fiatal pilóta és repülőgép-fejlesztő több alkalommal látta vendégül Karinthyt repülőútjain. Példányunk fűzése laza. (Modern könyvár, 300-301. szám.) Fűzve, színes, sérült, foltos kiadói borítóban.
20764.

3 000 HUF
Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgotája. Bácsjózseffalva, 1943, Zenélőkút. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel.
20765.

Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgotája. Bácsjózseffalva, 1943, "Zenélőkút." Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel.

3 600 HUF
9,73
10,59
Sulica Szilárd  Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól.  Kolozsvár, 1942. (Szerző - Minerva Rt. ny.) 16 p. Egyetlen kiadás.  Dedikált: ,,Trocsányi Zoltánkámnak az ősgyakornoki igaz szeretettel. Kolozsvár, 1942. VI. 13. Szuli.  Prov.: Trócsányi Zoltán. [Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főkönyvtárnoka, a Magyar Könyvszemle szerkesztője.]  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20766.

3 000 HUF
Tóth Kálmán:  Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]  Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás.  Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Az első előzéken, az első kötet címoldalán, annak verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.  Szüry 0.  Poss.: 31/33. számú Mélyépítő Vállalat Üzemi Bizottsága.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20767.

Tóth Kálmán: Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás. Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Az első előzéken, az első kötet címoldalán, annak verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Szüry 0. Poss.: 31/33. számú Mélyépítő Vállalat Üzemi Bizottsága. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

3 000 HUF
Houdini, az erőművészet csodái. Hogy végzem én a mutatványaimat. Bp., Korona Filmkönyvtár, (Fejér és Glatter-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis szakadásal.
20768.

2 800 HUF
7,57
8,24
Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012, PONT. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
20769.

3 000 HUF
Kosztolányi Dezső: Káin. Kosztolányi Dezső novellái. Budapest, 1918. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 144 p. Első kiadás. Kosztolányi Dezső első prózakötete ,,Boszorkányos esték címmel 1908-ban jelent meg, az 1918 őszén megjelenő ,,Káin című munkája kilencedik a novelláskötetek között. A szövegek egy része korábban a Pesti Napló és annak irodalmi melléklete, az ,,Esztendő periodika hasábjain is megjelent. A lélektani novellák és bábjátékok közül egyes kritikusok kiemelik ,,A szörny című bábjátékot, amelynek fő konfliktusa egy vezető politikus volt katonák általi meggyilkolásának lélektani körülményeit elemzi. Oldalszámozáson belül valamennyi novella fejezetkezdő grafikával indul. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés, az első szövegoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
20770.

3 000 HUF
B. Eötvös József: Gondolatok. Bp., 1886, Ráth Mór. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
20771.

3 000 HUF
20772.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF