Lengyel József:
Ó Hit - Jeruzsálem. [Összegyűjtött versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1973). Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 104 p.
Dedikált: ,,Szilviának és Attilának, Attilának és Szilviának sok-sok szeretettel. Aetatis sut LXXVII. Monoszló, 1973. VIII. 5. Lengyel József". A gyűjteményes verseskötet gerincét alkotó ,,Ó Hit - Jeruzsálem" versciklus először 1923-ban jelent meg, Bécsben - ebben az időben Lengyel József még Kassák Lajos köréhez tartozott -; kötetünk a korai verseskötet bővített változata.
(Lengyel József Összes művei, 9. kötet.)
Enyhén foltos kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
Brankovics György: A legujabb magyar általános levelező. A magán- és a kereskedelmi élet minden viszonyaira. Szerk.: - -. [Bp.], én., Pytheas. Hasonmás kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
A pesti művelt társalgó. Nélkülözhetetlen kézikönyv. Szerzé: Egy pesti arszlán. (K.J.). Bp., é.n., Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai). Kiadói festett egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, néhány nagyon kevés lap széle sérült.
Karinthy Frigyes:
A repülő ember. Wittmann Viktor emléke. Írta Karinthy Frigyes. (A pilóta arcképével.)
(Budapest), [1915]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 47 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Karinthy Frigyes sajátos humorú, személyes visszaemlékezései Wittmann Viktor gépészmérnökről és pilótáról (1889-1915), a fiatal pilóta és repülőgép-fejlesztő több alkalommal látta vendégül Karinthyt repülőútjain.
Példányunk fűzése laza.
(Modern könyvár, 300-301. szám.)
Fűzve, színes, sérült, foltos kiadói borítóban.
Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgotája. Bácsjózseffalva, 1943, "Zenélőkút." Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel.
Sulica Szilárd
Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól.
Kolozsvár, 1942. (Szerző - Minerva Rt. ny.) 16 p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Trocsányi Zoltánkámnak az ősgyakornoki igaz szeretettel. Kolozsvár, 1942. VI. 13. Szuli."
Prov.: Trócsányi Zoltán. [Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főkönyvtárnoka, a Magyar Könyvszemle szerkesztője.]
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Tóth Kálmán:
Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]
Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás.
Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Az első előzéken, az első kötet címoldalán, annak verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Szüry 0.
Poss.: 31/33. számú Mélyépítő Vállalat Üzemi Bizottsága.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
Houdini, az erőművészet csodái. Hogy végzem én a mutatványaimat. Bp., Korona Filmkönyvtár, (Fejér és Glatter-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis szakadásal.
Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012, PONT. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Kosztolányi Dezső:
Káin. Kosztolányi Dezső novellái.
Budapest, 1918. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 144 p. Első kiadás.
Kosztolányi Dezső első prózakötete ,,Boszorkányos esték" címmel 1908-ban jelent meg, az 1918 őszén megjelenő ,,Káin" című munkája kilencedik a novelláskötetek között. A szövegek egy része korábban a Pesti Napló és annak irodalmi melléklete, az ,,Esztendő" periodika hasábjain is megjelent. A lélektani novellák és bábjátékok közül egyes kritikusok kiemelik ,,A szörny" című bábjátékot, amelynek fő konfliktusa egy vezető politikus volt katonák általi meggyilkolásának lélektani körülményeit elemzi. Oldalszámozáson belül valamennyi novella fejezetkezdő grafikával indul. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés, az első szövegoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.
Fűzve, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
Claude Farrére: Az örök élet háza. Regény. Ford.: Kállay Miklós. [Misztikus regény.] Békéscsaba, 1918, Tevan, 166+2 p. Színes, litografált elülső borítót bekötötték. (Jelzett a dúcon: Humplik 1918.) Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.