Number of items: 269

Béres Károly: Misztótfalusi Kis Miklós a XVII. század legnagyobb magyar református tudós tipográfusa-a. Forrásmunkák adatai alapján írta: - - . A Református Püspöki Hivatal Nagyvárad Iratterjesztési Osztályának kiadványai III. sor. 7-8. sz. Családi tűzhely mellett. Nagyvárad, 1940., Kálvin Könyvnyomda-ny., 28 p. Kiadói papírkötés.;   Herepei János: A XVI-XVIII. századi kolozsvári nyomdászok iskolai és szakmabeli végzettsége, 169-185+1 p.
17592.

Béres Károly: Misztótfalusi Kis Miklós a XVII. század legnagyobb magyar református "tudós tipográfusa"-a. Forrásmunkák adatai alapján írta: - - . A Református Püspöki Hivatal Nagyvárad Iratterjesztési Osztályának kiadványai III. sor. 7-8. sz. Családi tűzhely mellett. Nagyvárad, 1940., Kálvin Könyvnyomda-ny., 28 p. Kiadói papírkötés.; Herepei János: A XVI-XVIII. századi kolozsvári nyomdászok iskolai és szakmabeli végzettsége, 169-185+1 p.

2 000 HUF
17593.

4 000 HUF
Svorényi József: Az ó-classica literatura vagy görög és római remek-irodalom történelmének főbb pontjai. Eger, 1851., Érseki Főtanoda, IV+7-346+III+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos címlappal, kissé foltos lapokkal, egy hiányzó lappal (5/6.), néhány aláhúzással, a címlapon bejegyzésekkel.
17594.

Svorényi József: Az ó-classica literatura vagy görög és római remek-irodalom' történelmének főbb pontjai. Eger, 1851., Érseki Főtanoda, IV+7-346+III+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos címlappal, kissé foltos lapokkal, egy hiányzó lappal (5/6.), néhány aláhúzással, a címlapon bejegyzésekkel.

3 800 HUF
10,27
11,18
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VIII+(2)+414 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült borítóval, a címlapon Szíves megemlítés czéljából bélyegzéssel.
17595.

Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VIII+(2)+414 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült borítóval, a címlapon "Szíves megemlítés czéljából" bélyegzéssel.

2 800 HUF
7,57
8,24
Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 6 kötete: Gaal Mózes: A magyar irodalom története főbb vonásokban; Dr. Pröhle Vilmos: Rendszeres franczia nyeltan; Cseh Lajos: Magyarország oknyomozó története rövid előadásban; Mihalik József: A zománcz; Boros Rudolf: A rajzolás vezérfonala; Dr. Bartha József: A magyar művelődés története. (4., 6., 16., 63-64., 68-69., 100. sz.) Pozsony-Bp., 1899-1901, Stampfel Károly. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, közte több sérült, szétvált.
17596.

2 400 HUF
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Bp., én., Franklin. 9 egészoldalas táblával. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, igényes későbbi aranyozott egészbőr védőborítóban, kopott, foltos borítóval, sérült, hiányzó gerinccel.
17597.

1 400 HUF
Szélpál Árpád: Versek. Párizs, 1977, Magyar Műhely, 93+3 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.   A könyvhöz tartozó kártyán a szerző, Szélpál Árpád saját kezű dedikációjával (Kedves Józsi! Itt küldöm az ígért könyvet. ...), dátumozva (Sceaux, 1978. dec. 4.)  Szélpál Árpád (1897-1987) költő, újságíró, fotóművész, avantgárd mozgalmak tagja (Galilei kör, Kassák csoportja), első versei a MA folyóiratban jelentek meg.
17598.

3 600 HUF
9,73
10,59
Virgoncz Gergely: Vígság tárháza. Bp., é.n., Hornyánszky. Félvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, néhány kevés lapon ceruzás bejegyzésekkel.
17599.

1 800 HUF
17600.

1 400 HUF
Gaal Mózes: Kujak Andris keleti utazása. Góró Lajos rajzaival illusztrált. Bp.,1900., Franklin, 231+1 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyommal, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapokkal, egy sérült lappal.
17601.

1 200 HUF
Garay János: Szent László, történelmi költemény. 1. köt. Eger, 1851,Érseki Főtanoda betűivel-ny., 2+252+III t. Korabeli kopott félbőr-kötésben, hiányzó elülső szennylappal, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal.
17602.

1 000 HUF
F. W. Bain: Hindu regék. A hajnal leánya. Buborékok az élet tengerén. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,én.,Rózsavölgyi. Kiadói egészvászon-kötés, benne az illusztrált elülső papírborítóval.
17603.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF