Bánfi János: Tündérkert. Bp., [1928], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 119+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes, sérült, kopott, kissé foltos állapotban.
[Gárdonyi Géza] Göre Gábor: A pesti úr.; Bojgás az világba. Bp., én., Singer és Wolfner, 159+1; 141 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötések, kopott borítókkal.
Marryat, Frederick: Rüstig Zsigmond, a brémai kormányos. Új Robinson. Marryat kapitány után a magyar ifjúság számára átdolg.: Dr. Kárpáti Károly. Bp., [1925], Afra (Tolna-ny.), 144 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Illusztrált félvászon-kötésben, viseltes állapotban, foltos, kopott, sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, több, a kötéstől részben elvált lappal, az illusztrációkat részben kézzel kiszínezték. Ritka kötésváltozat.
Dixon, Franklin W.: Az óceánrepülő. Ford.: Radványi Kálmán. Márton Lajos rajzaival. Bp., é.n., Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. A fordító, Radványi Kálmán (1887-1943) által Pintér Jenő (1881-1940) irodalomtörténész, a budapesti tankerület főigazgatója részére DEDIKÁLT példány.
A magyar királyi vallás- és közoktatásügyi miniszter 1922. évi december hó 21-én 130.700/VIIIa sz. al. kiadott rendelete az iskoláztatási kötelesség teljesítésének biztosításáról szóló 1921. évi XXX. törvénycikk végrehajtása tárgyában 72p. Megviselt papírkötésben
Napoleon Hill, Ross Cornwell: A teljes gondolkodj és gazdagodj. Bp., 2021, Édesvíz. Kiadói műbőrkötés, előzéklapon ajándékozási sorokkal, máskülönben jó állapotban.
Papini, Giovanni: Góg. Ford.: Nyisztor Zoltán. Vigilia-könyvek. Bp., [1934], Vigilia (Pallas-ny.), 296 p. A borító Aba-Novák Vilmos festőművész, grafikus munkája. Kiadói papírkötés, a borítón egészen kis foltokkal.
Bain, [Francis William]: Hindu regék. (A hajnal leánya - Buborékok az élet tengerén). Ford.: Baktay Ervin. Bp., [1941], Rózsavölgyi, 223 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel, tulajdonosi névbejegyzéssel.