Alföldy Jenő: Halandó kézzel halhatatlanul. Elemzések és tanulmányok Illyés Gyula verseiről. Csoóri Sándor előszavával. A szerző, Alföldy Jenő (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
Beke György: Advent a kaszárnyában. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Csíkszereda, 2003, Pallas-Akadémia Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Kaiser László: "Áldassál, emberi Verejték." Portrék, emlékek, köszöntések. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Hungarovox. Kiadói papírkötés.
Kelet-európai századok. Tanulmányok Gál István Apollo folyóiratának és Sziklai László tudományos pályájának ötvenedik évfordulójára. Szerk.: Fried István. Bp., 1984., Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-Grafikai Tanszéke. Kiadói papír kötésben.
Bayer Zsolt: Tündértemető és egyéb novellák. A szerző, Bayer Zsolt (1963-) újságíró, politikus által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(2002.),Kairosz. Kiadói papírkötés.
Serfőző Simon: Mindenáron. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2005., Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.