Jankovics Marcell: Magyar porszemek. Pozsony, 1928., ,,Concordia", 268+2 p. Korabeli, aranyozott félbőrkötésben, a borítón kopásnyomokkal, az elülső tábla borításán kis hiánnyal.
Vajda Zoltán József: Nők a pokolban. Kispest, 1945., (Kispest Megyei Város Házinyomda), 128 p. Szamosvölgyi Károly által illusztrált borítóval. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Marcel Arland: Angyalok öble. Ford. és az utószót írta: Réz Pál. Angyalok öble. A fordító, Réz Pál (1930-2016) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, műfordító által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Bp., 1962., Európa. Kiadói félvászon-kötés.
Itámár Jáoz-Keszt versei. Mezei András utószó. Új Pegasus. A szerző, Itamár Jáoz-Keszt (1934-2021) magyarországi születési izraeli költő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1989., Európa. Kiadói papírkötés.
Arany János: A fülemile. Gink Károly fényképeivel. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap, 42+(2) p. Második kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, hiányos spirálfűzéssel, néhány kissé foltos lappal, az előzéklap sérült, ragasztott.
[Pellegrini, Albert (1868-1941)] Diplomata: A Hannover-huszárok. Garay Ákos rajzaival. Második kiadás. Bp.,[1912.],Légrády. Átkötött kissé foltos félvászon-kötés.
Dr. Viszota Gyula: Kisfaludy Károly hagyatéka. (Különnyomat A Kisfaludy-Társaság Évlapjai XXXVIII. számából). (Bp., 1903), Kisfaludy-Társaság, 81-154 p. Egészvászon-kötésben.
Krúdy Gyula: A podolini kisértet. Bp., 1906, Rákosi Jenő, 259 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, helyenként laza, a fűzéstől elváló lapokkal.