Péter László: Juhász Gyula a forradalmakban. A szerző, Péter László (1926-2019) irodalomtörténész által Szalatnai Rezső (1904-1977) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Szalatnai Rezső névbélyegzőjével. Bp., 1965., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
Az Európai Irodalom Kincsesháza sorozat 2 kötete: Az olasz irodalom kincsesháza. Szerk.: Ruzicska Pál. A bevezetést írta: báró Villani Lajos. + Az angol irodalom kincsesháza. Szerk.: Halász Gábor. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon némi kopással.
Vitaanyag Tóth Árpád születésének 100. évfordulójára. Összeáll.: Nagy János. DEDIKÁLT! Bp., 1986., TIT, 36 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 példányban. + Tóth Árpád összes versei. Bevezette s a hátrahagyott költeményekkel, és töredékekkel együtt sajtó alá rendezte: Szabó Lőrinc. Bp., én., Athenaeum. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap kijár, a címlap szakadt, az egyik sarkán kis hiány.
Czeizel Endre-Bárdossy Péter: Kertész Imre és a sors. Mit adtak a magyar zsidó-géniuszok a kultúránknak? Bp., 2014., Galenus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Békés István: Új magyar anekdotakincs. A századfordulótól a felszabadulásig. Bp., 1962, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kötéssel.
Stendhal: A pármai kolostor. Ford.: Illés Endre. A fordító, Illés Endre (1902-1986) író, drámaíró, műfordító, műkritikus által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító részére DEDIKÁLT. Bp., 1958, Európa. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés.
Szigeti József: Intellektuális önéletrajzom. A szellemi ébredezéstől a társadalmi hivatásra ébredésemig. 1921-1948. Bp., 2000, Eötvös József Könyvkiadó, 432 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Goethe: Utazás Itáliában. Ford.: Rónay György. Vajda György Mihály utószavával. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5700 példányban.