Number of items: 269

17772.

1 600 HUF
Vatai László: Az isten szörnyetege. (Ady Lírája.) Washington, D. C., 1977., Occidental Press. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben.
17773.

1 800 HUF
Az Európai Irodalom Kincsesháza sorozat 2 kötete: Az olasz irodalom kincsesháza. Szerk.: Ruzicska Pál. A bevezetést írta: báró Villani Lajos. + Az angol irodalom kincsesháza. Szerk.: Halász Gábor. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon némi kopással.
17774.

1 000 HUF
Vitaanyag Tóth Árpád születésének 100. évfordulójára. Összeáll.: Nagy János. DEDIKÁLT! Bp., 1986., TIT, 36 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 példányban. + Tóth Árpád összes versei. Bevezette s a hátrahagyott költeményekkel, és töredékekkel együtt sajtó alá rendezte: Szabó Lőrinc. Bp., én., Athenaeum. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap kijár, a címlap szakadt, az egyik sarkán kis hiány.
17775.

1 400 HUF
Latin-magyar szótár. Szerk.: Györkösy Alajos. Bp., 1998, Akadémiai Kiadó, 616 p. Kiadói egészvászon-kötés.
17776.

1 600 HUF
Czeizel Endre-Bárdossy Péter: Kertész Imre és a sors. Mit adtak a magyar zsidó-géniuszok a kultúránknak? Bp., 2014., Galenus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17777.

1 800 HUF
Erdélyi Szépmíves Céh 2 kiadványa: Áprily Lajos: A láthatatlan írás, Kós Károly: Varjú-nemzetség. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. + Nyírő József: Havasok könyve. Bp., én., Révai. Kiadói egészvászon-kötések.
17778.

1 600 HUF
17779.

1 200 HUF
Stendhal: A pármai kolostor. Ford.: Illés Endre. A fordító, Illés Endre (1902-1986) író, drámaíró, műfordító, műkritikus által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító részére DEDIKÁLT. Bp., 1958, Európa. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés.
17780.

1 000 HUF
Ignácz Rózsa: Róza leány asszony. Bp., Dante. Kiadói félvászon kötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.
17781.

1 600 HUF
Szigeti József: Intellektuális önéletrajzom. A szellemi ébredezéstől a társadalmi hivatásra ébredésemig. 1921-1948. Bp., 2000, Eötvös József Könyvkiadó, 432 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17782.

800 HUF
Goethe: Utazás Itáliában. Ford.: Rónay György. Vajda György Mihály utószavával. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5700 példányban.
17783.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF