Number of items: 269

Nicolas Blondeau et Francois Noel: Dictionarium eroticum latino-gallicum. Dictionnaire érotique latin-français par Nicolas Blondeau (...). Edité pour la premi?re fois sur le manuscrit original avec des notes et additions de François Noël, (...) Précédé dun essai sur la langue érotique par le traducteur du Manuel dérotologie de Forberg. Párizs, 1885, Isidore Liseux. 150 p. Francia és latin nyelven. Számozott példány (375/179)! Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve, megerősített kötéssel, első néhány lap kissé foltos, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel, máskülönben jó állapotban. Ritka! / Numbered copy (375/179). Erotic dictionary in French and Latin languague, in later half-linen binding, on a few pages pencil markings, first few pages with stains, otherwise in good condition. Rare!
17544.

Nicolas Blondeau et Francois Noel: Dictionarium eroticum latino-gallicum. Dictionnaire érotique latin-français par Nicolas Blondeau (...). Edité pour la premi?re fois sur le manuscrit original avec des notes et additions de François Noël, (...) Précédé d'un essai sur la langue érotique par le traducteur du 'Manuel d'érotologie de Forberg. Párizs, 1885, Isidore Liseux. 150 p. Francia és latin nyelven. Számozott példány (375/179)! Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve, megerősített kötéssel, első néhány lap kissé foltos, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel, máskülönben jó állapotban. Ritka! / Numbered copy (375/179). Erotic dictionary in French and Latin languague, in later half-linen binding, on a few pages pencil markings, first few pages with stains, otherwise in good condition. Rare!

20 000 HUF
54,05
58,82
Choux, Jules: Le petit citateur; notes érotiques et pornographiques. Recueil de mots et dexpressions anciens et modernes, sur les choses de lamour, etc., pour servir de complément au dictionnaire érotique du professeur de langue verte par J.-CH-X.. H.n. (Brüsszel?), 1881, Paphos. 365 p. Francia nyelven. Számozott példány (300/103)! Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, első kötéstáblán Madame la Marquise de Boquestant névvel feliratozott későbbi címkével, kissé sérült borítóval és gerinccel, megerősített kötéssel, néhány lapon ceruzás jelöléssel, máskülönben jó állapotban. Ritka! / Numbered copy (300/103). In French languague, in half-linen binding, with some minor damage on cover and spine, on a few pages pencil markings, otherwise in good condition.
17545.

Choux, Jules: Le petit citateur; notes érotiques et pornographiques. Recueil de mots et d'expressions anciens et modernes, sur les choses de l'amour, etc., pour servir de complément au dictionnaire érotique du professeur de langue verte par J.-CH-X.. H.n. (Brüsszel?), 1881, Paphos. 365 p. Francia nyelven. Számozott példány (300/103)! Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, első kötéstáblán Madame la Marquise de Boquestant névvel feliratozott későbbi címkével, kissé sérült borítóval és gerinccel, megerősített kötéssel, néhány lapon ceruzás jelöléssel, máskülönben jó állapotban. Ritka! / Numbered copy (300/103). In French languague, in half-linen binding, with some minor damage on cover and spine, on a few pages pencil markings, otherwise in good condition.

20 000 HUF
54,05
58,82
Bielek László: Arany gondolatok. A mostani szabad gondolkozásnak módja ellen. Németből szabadon forditotta - -. Bétsbenn, 1800, Schuender Károly János, 8 + XVI + 590 p. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli aranyozott gerincű bordázott egészbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen apró sérüléssel.   Bielek László (1744-1807) piarista pap, tanár felvilágosodás ellen született műve.
17546.

7 000 HUF
18,92
20,59
27
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. A szerző, Pap Zoltán (1862-1919) által Dr. Bakay Lajos (1880-1959) orvos, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1910. Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású egészvászonkötésben, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
17547.

10 000 HUF
27,03
29,41
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1904., Révai, (Pallas-ny.), 224 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé foltos lapokkal, jó példány
17548.

8 000 HUF
Székely népballadák. (Kriza János Vadrózsák c. gyűjteményéből.) Sajtó alá rendezte: Egey Jenő. Targu-Mures/Marosvásárhely, én., Református Ifjúság,(Tipografia S. Nagy), 16 p. Kiadói papírkötés.
17549.

Székely népballadák. (Kriza János "Vadrózsák" c. gyűjteményéből.) Sajtó alá rendezte: Egey Jenő. Targu-Mures/Marosvásárhely, én., Református Ifjúság,(Tipografia S. Nagy), 16 p. Kiadói papírkötés.

9 000 HUF
24,32
26,47
P. Howard: Az előretolt helyőrség. Bp., 1938. Nova. Későbbi félvászon kötésben, fénymásolt papírborítóval
17550.

7 500 HUF
20,27
22,06
P. Howard: A pokol zsoldosai. Bp., 1946. Nova. Kiadói félvászon kötésben,
17551.

7 500 HUF
20,27
22,06
18
Kiss Dénes: ŐSnyelv- nyelvŐS? A szerző, Kiss Dénes (1936-2013) József Attila-díjas író, költő, műfordító által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Lakitelek, 1993, Antológia Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
17552.

4 000 HUF
Joannes Secundus: Csókok könyve. Ford.: Rexa Dezső. Bp., 1909., (Kassa, Felsőmagyarországi Napilap-ny.), 1 t. + 74 p. Kiadói papírkötésben, kiadói sérült, foltos papír védőborítóban, a lapok előtt hártyapapírral. E könyvből 1-25 sorszámmal jelzett amateur példány és 26-300 sorszámmal jelzett díszpéldány készült. A jelen példány sorszáma: 187.
17553.

4 000 HUF
17554.

4 000 HUF
[Pierre Alexis] Ponson du Terrail: Rocambole visszatérése. I-IX. köt. (Három kötetben). Ford.: Mártonffy Frigyes. Bp., 1876-1878, Pfeifer Ferdinánd (Kertész József-ny.) Modern bársonykötésben, bekötött kiadói papírborítókkal, néhány kissé foltos, sérült lappal.
17555.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF