Brankovics György: A nővilág. Wanjura A. rajzaival illusztrált. Schweiger-Lerchenfeld Amand után - -. Bp., 1882., Mach H. és Társa. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, két kijáró lappal, egy hiányzó táblával, foltos lapokkal.
Kisfaludy Károly minden munkái. A Kisfaludy-Társaság megbízásából szerkeszté s kiadta: D. Schedel Ferenc. Pest, 1843, Kisfaludy-Társaság, 1 t. (címkép) +XX+1050 hasáb+(1) p.+1051-1064 hasáb+(1) p. Viseltes félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, hiányos, szétvált gerinccel, helyenként sérült, foltos, a fűzéstől elváló lapokkal.
Shakspere minden munkái. Fordítják többen. Kiadja a Kisfaludy-társaság Tomori Anasztáz költségén. több kötet egybe kötve. Coriolanus. Pest, 1864-79, Ráth Mór. Korabeli kopott egészvászon kötésben, egy két lap kijár,
Szabó Dezső: Az elsodort falu I-III. köt. Regény három kötetben. Szabó Dezső művei. Bp.,[1929.], Genius. Harmadik kiadás. Korabeli kopott kartonált papírkötések, az I. kötet gerincén sérüléssel.
Mikszáth Kálmán 3 műve:
Nemzetes uraimék. Bp.,én., Révai,(Pallas-ny.), 4+226 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó címlappal.;
Urak és parasztok. Bp.,én., Révai,(Pallas-ny.), 6+224 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó címlappal, és hiányzó hátsó szennylappal.;
Apró gentry és a nép. Bp.,én., Révai,(Pallas-ny.), VIII+240 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal, hiányzó címlappal (IV/V.), az utolsó 2-3 lap hiányzik.;