Nagy Lajos: Az élő gondolat. Bp., 1930, magánkiadás (Vác, Kapisztrán-ny.), 407 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, amatőr módon pótolt gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
Karcsai népmesék I. köt. Gyűjtötte és a bevezetést írta: Nagy Géza. Vál. és a jegyzeteket írta: Erdész Sándor. Az utószót írta: Kovács Ágnes. A tájszavakat jegyzékét összeáll.: Nagy Géza. Új Magyar Népköltési Gyűjtemény XX. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 553+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Új Kincseskönyv. Gyakorlati tanácsadó a mindennapi élet természettudományi és technikai kérdéseiben otthon és a ház körül. I-III. köt. Szerk.: Dr. Aujeszky László és Dr. Gombocz Endre. Bp., 1940-1941, Kir. M. Természettudományi Társulat, (4)+559 p.; VII+559 p.; IV+672 p. Kiadói félvászon sorozatkötésben, megkímélt, jó állapotban. Együtt a három kötet ritka!
Kováts Dániel: Egynapi járóföld. Barangolás vándoréveim ösvényein. Sátoraljaújhely, 2019, Kazinczy Ferenc Társaság, 488 p. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Szentmihályiné Szabó Mária: Szabad Hazában. Bp.,(1941.), Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyomokkal.