Number of items: 534

Anton Pavlovics Csehov művei: I.-IV. kötetek. Teljes. Bp., 1960., Európa. Kötetenként 1-1 rézmetszetű Csehov portréval, Vertel József, Gerstenbrein Ferenc, Nagy Zoltán, és Füle Mihály munkáival. Kiadói egészbőr-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kisebb foltokkal, néhány szamárfüles lappal, tulajdonosi névbélyegzőkkel. Centenáriumi kiadás, készült az író születésének 100. évfordulójára.
21552.

8 000 HUF

21553.

Zsolt Béla szerk.: Fehér könyv. Írta: Bródy Sándor. Folytatja: - -. Budapest, 1945. [Globus ny.] 181 + [2] p. Közvetlenül a háború után megjelent válogatás - utalva Bródy korábbi sorozatára - politikai és kulturális szövegei elsősorban az antiszemitizmussal foglalkoznak, de Rákosi és Károlyi is szerepet kapott benne.
Papírborítóban, kissé sérült.

8 000 HUF

Ruiz Zafón, Carlos: A szél árnyéka. 2005, Palatinus. 1. magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21554.

8 000 HUF

Verne, [Jules] Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Átdolgozta Szász Károly. Harmadik, egyedül jogosított képes kiadás, nyolczvankét képpel. Budapest, 1899. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 336 p. Verne Gyula egyik legnevezetesebb (az orosz és közép-ázsiai népéletből számos részletet bemutató) kalandregénye eredeti nyelven először 1876-ban jelent meg, az év folyamán elsőként folyóirat-folytatásokban, majd kétkötetes, végül illusztrált egykötetes kiadásban is. A regény magyarul először Szász Károly átdolgozásában 1877-ben került a magyar olvasóközönség elé, mindössze egy évvel a francia eredeti után. A Franklin-kiadás és annak újrakiadásai átvették az eredeti munka illusztrációs anyagát, példányunkat oldalszámozáson belül nyolcvankét egész oldalas illusztráció díszíti. A Franklin által kiadott Szász Károly-fordítás a századforduló környékétől a Zempléni P. Gyula-féle (Eisler, 1891), az 1920-as évektől a Kövér Ilma-féle fordítással versenyzett (Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1923). A regény népszerűségét jelzi, hogy az első magyar kiadás évében a Népszínház bemutatta a regény alapján készült úgynevezett "látványos színművet". A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az előzéken katalógusszám. Néhány oldalon kisebb rozsdafoltosság, egy levélen apró szakadás. (Verne Gyula összes munkái.) Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén kopott, piros kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21555.

Verne, [Jules] Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Átdolgozta Szász Károly. Harmadik, egyedül jogosított képes kiadás, nyolczvankét képpel.
Budapest, 1899. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 336 p.
Verne Gyula egyik legnevezetesebb (az orosz és közép-ázsiai népéletből számos részletet bemutató) kalandregénye eredeti nyelven először 1876-ban jelent meg, az év folyamán elsőként folyóirat-folytatásokban, majd kétkötetes, végül illusztrált egykötetes kiadásban is. A regény magyarul először Szász Károly átdolgozásában 1877-ben került a magyar olvasóközönség elé, mindössze egy évvel a francia eredeti után. A Franklin-kiadás és annak újrakiadásai átvették az eredeti munka illusztrációs anyagát, példányunkat oldalszámozáson belül nyolcvankét egész oldalas illusztráció díszíti. A Franklin által kiadott Szász Károly-fordítás a századforduló környékétől a Zempléni P. Gyula-féle (Eisler, 1891), az 1920-as évektől a Kövér Ilma-féle fordítással versenyzett (Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1923). A regény népszerűségét jelzi, hogy az első magyar kiadás évében a Népszínház bemutatta a regény alapján készült úgynevezett "látványos színművet". A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az előzéken katalógusszám. Néhány oldalon kisebb rozsdafoltosság, egy levélen apró szakadás.
(Verne Gyula összes munkái.)
Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén kopott, piros kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

6 000 HUF

Számolócédulák. Addition Notes. Számolócédula katalógus. Régmúlt idők 1. S. Nagy Anikó előszavával. Bp., 2003, Bedő Bt., 2+200+2 p. CD-rom melléklettel. Kiadói spirálkötés. Belehelyezve 1 db eredeti számolócédula, amely a katalógusban ilyen színnyomással nem szerepel!
21556.

8 000 HUF
11

Feldenkrais, Moshe: A Feldenkrais-módszer. Bp., 2006, Édesvíz Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21557.

6 500 HUF
17,62
20,31

Sinka István: Fekete bojtár vallomásai II. köt. Bp., 1944, Magyar Élet, 214 p. Első kiadás! Kiadói félvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, de alapvetően jó példány.
21558.

4 800 HUF
13,01
15,00

Arany János művei, 2 kötet: Arany János összes prózai művei és műfordításai. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 2211 p. . + Arany János összes költői művei. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 1768 p. Kiadói aranyozott egészbőr kötésben, bibliapapíron. kis kopással + Így élt Arany János
21559.

6 000 HUF

21560.

6 000 HUF

21561.

6 000 HUF

21562.

6 000 HUF

Latinovits Zoltán: Ködszurkáló. Bp., 1973, Magvető. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
21563.

4 800 HUF
13,01
15,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF