Number of items: 534

Szontagh Pál válogatott írásai. Összeáll.: Praznovszky Mihály. Nógrádi Irodalmi Ritkaságok 5. köt. Salgótarján, 1985, Nógrád Megyei Múzeumok Igazgatósága, 73+(7) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 1000 számozott példányban (ebből ez a 130. számú).
21467.

2 800 HUF

Uj Debrecen. Fiatal költők és írók anthológiája. Debrecen, 1938, Csokonai Kör. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.  Négy költő (Gulyás Gábor, Kiss Tamás, Mata János, Tóth Endre), egy novellista (Gáspár Gyula), két irodalomtörténész (Némedi Lajos, Tóth Béla) és egy filozófus (Kondor Imre) kapott helyet az antológiában. Egy kivétellel mindannyian a húszas éveikben jártak, Debrecenhez kötődtek, és többségük a helyi szellemi élet kiemelkedő személyiségei lettek. Kiss Tamás és Tóth Endre például hosszú költői pályát futott be (előbbi 91, utóbbi 96 évet élt), mindketten József Attila-díjban részesültek, ugyanakkor a grafikus-költő Mata Jánost 1944 októberében Nyírmihálydi határában - ahová feleségét és két kisgyermekét menekítette - megölte egy eltévedt golyó (36 éves volt).
21468.

Uj Debrecen. Fiatal költők és írók anthológiája. Debrecen, 1938, Csokonai Kör. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

Négy költő (Gulyás Gábor, Kiss Tamás, Mata János, Tóth Endre), egy novellista (Gáspár Gyula), két irodalomtörténész (Némedi Lajos, Tóth Béla) és egy filozófus (Kondor Imre) kapott helyet az antológiában. Egy kivétellel mindannyian a húszas éveikben jártak, Debrecenhez kötődtek, és többségük a helyi szellemi élet kiemelkedő személyiségei lettek. Kiss Tamás és Tóth Endre például hosszú költői pályát futott be (előbbi 91, utóbbi 96 évet élt), mindketten József Attila-díjban részesültek, ugyanakkor a grafikus-költő Mata Jánost 1944 októberében Nyírmihálydi határában - ahová feleségét és két kisgyermekét menekítette - megölte egy eltévedt golyó (36 éves volt).

2 800 HUF

2 db - Oláh Gábor válogatott költeményei. Debrecen, 1957, Alföldi Magvető. + Gulyás Pál: Az Alföld csendjében. Bp., 1942, Magyar Élet. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21469.

2 800 HUF

Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Gergely Tibor rajzaival. Bp., Franklin. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21470.

2 800 HUF

Jean Boyer: Népeink legádázabb ellenségei La Paz, Táltos kiadó, Emigráns kiadású antiszemita munka. 131p.
21471.

2 600 HUF
7,05

4 db könyv - Kellér Dezső: Kedves Közönség; Révész Gy. István: Fél hanggal feljebb; Ignácz Rózsa: Mámoros malom; Oravecz Paula: Idegen föld. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
21472.

1 600 HUF

Csorba Győző: Ritmus, rend, zene. A szerző, Csorba Győző (1916-1995) Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító által Kiss Dénes (1936-2013) József Attila-díjas (1975) író, költő, műfordító, nyelvész részére DEDIKÁLT példány. Martyn Ferenc rajzaival illusztrált. Pécs, (1981), Szikra-ny., 57+3 p. Számozott, 173. számú példány. Kereskedelmi forgalomba nem került. Kiadói papírkötés.
21473.

2 400 HUF

György Péter: Faustus Afrikában. Szerződés a valósággal. Bp., 2018, Magvető. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21474.

2 400 HUF

Molnár Jenő: Ha eljönne Krisztus... Bp., 1936., (Szalay Sándor-ny.), 48 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
21475.

2 400 HUF
11

Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai. Ford.: Huszár Imre. Bp., 1917, Franklin-Társulat, 448 p. Második kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, ázásnyomokkal.
21476.

2 400 HUF

Örök Tiborc. Zsabka Kálmán versei. DEDIKÁLT! Bp., 1941, Szentes József. Kiadói foltos papírkötés.
21477.

2 000 HUF

Wass Albert titkai - Válogatott levlek öt asszonyhoz. Szabad tér, Czegei Wass foundation. 2006. 235p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, bontatlan csomagolással
21478.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF