Number of items: 534

Petőfi-album. Adatok, okmányok és képek Petőfi Sándor diadalútjáról. [Budapest, 1907]. Pesti Napló - Hornyánszky Viktor ny. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 140 p. + 9 t. (hártyapapírral védett színes táblák). Első kiadás. Szövegközti és egész oldalas képekkel gazdagon illusztrált életrajzi albumunk a Pesti Napló előfizetői számára készült. A századfordulós Petőfi-kultusz szolgálatában álló antológia szövegeit írók, újságírók, színészek és egykori kortársak jegyzik, többek között Bányai Elemér, Endrődy Sándor, Jászai Mari, Krúdy Gyula, Mikes Lajos, Pekár Gyula, Jókai Mór, valamint posztumusz módon Petőfi Sándor és Szendrey Júlia. Barabás Miklós, Dörre Tivadar, Izsó Miklós, Jankó János, Lotz Károly, Madarász Viktor, Munkácsy Mihály, Orlai Petrich Soma, Székely Bertalan, Thorma János, Zichy Mihály rajzaival és festményeivel. Aranyozott előzékekkel. Madár 8387. Festett, illusztrált, préselt, aranyozott, kissé sérült gerincű, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21455.

Petőfi-album. Adatok, okmányok és képek Petőfi Sándor diadalútjáról.
[Budapest, 1907]. Pesti Napló - Hornyánszky Viktor ny. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 140 p. + 9 t. (hártyapapírral védett színes táblák). Első kiadás.
Szövegközti és egész oldalas képekkel gazdagon illusztrált életrajzi albumunk a Pesti Napló előfizetői számára készült. A századfordulós Petőfi-kultusz szolgálatában álló antológia szövegeit írók, újságírók, színészek és egykori kortársak jegyzik, többek között Bányai Elemér, Endrődy Sándor, Jászai Mari, Krúdy Gyula, Mikes Lajos, Pekár Gyula, Jókai Mór, valamint posztumusz módon Petőfi Sándor és Szendrey Júlia. Barabás Miklós, Dörre Tivadar, Izsó Miklós, Jankó János, Lotz Károly, Madarász Viktor, Munkácsy Mihály, Orlai Petrich Soma, Székely Bertalan, Thorma János, Zichy Mihály rajzaival és festményeivel. Aranyozott előzékekkel.
Madár 8387.
Festett, illusztrált, préselt, aranyozott, kissé sérült gerincű, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

3 000 HUF
13

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Hermann und Dorothea. Magyarázta: Weber Rudolf. Bp., 1889, Franklin-Társulat, 85+(3) p. Második kiadás. + Hozzákötve: Iphigenie auf Tauris. Ein Schauspiel von - - . Bev. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Bauer Simon. Bp., 1892, Franklin-Társulat, 157+(1) p. Második kiadás. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, 1893-as tulajdonosi bejegyzéssel (Bölcsházy Vilma).
21456.

2 000 HUF

Prosch, Franz: Leitfaden der deutschen Literaturgeschichte für den Unterricht in den oberen Klassen der österreichischen Mittelschulen. Wien, 1914, Kral Graefer & Kie., XIII+(1)+XVII+(1)+390 p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel.
21457.

2 000 HUF

Vas Gereben: Életunt ember. I-II. köt. [Egybekötve.] Pest, 1862, Beimel J. és Kozma Vazul, 186+(2) p.; 160 p. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, viseltes borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
21458.

3 000 HUF

Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012, PONT. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21459.

3 000 HUF

Harsányi Zsolt:  Sacra Corona. A magyar Szent Korona története. (Aláírt példány.) Budapest, (1938). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Budapesti Hírlap ny.) 1 t. (címkép) + 274 + [2] p. Első kiadás. Az első nyomtatott oldalon Harsányi Zsolt (1887-1943) író, újságíró, színigazgató saját kezű aláírása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.
21460.

Harsányi Zsolt: Sacra Corona. A magyar Szent Korona története. (Aláírt példány.)
Budapest, (1938). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Budapesti Hírlap ny.) 1 t. (címkép) + 274 + [2] p. Első kiadás.
Az első nyomtatott oldalon Harsányi Zsolt (1887-1943) író, újságíró, színigazgató saját kezű aláírása.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.

3 000 HUF

Francis Cohen - Aczél György: Aczél György válaszol Francis Cohen kérdéseire. Beszélgetések Magyarországról, szocializmusról. Aczél György (1917-1991) kommunista kultúrpolitikus által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Benne Aczél György gépelt köszönő levelével, MSZMP KB fejléces papíron, autográf aláírásával. Ford.: Karakai Imre. [Bp.], 1982, Kossuth-Magvető. Kiadói papírkötés.
21461.

3 000 HUF
9

Hazám és Párizs. A. Szabó Magdával beszélget Dvorszky Hedvig. Dvorszky Hedvig (1942- ) Ferenczy Noémi-díjas művészettörténész által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére dedikált példány. Bp., 2011, Kairosz. Kiadói papírkötés.
21462.

2 800 HUF

Bradányi Iván: Állítólag társaslények vagyunk. Versek. A szerző, Bradányi Iván (1930-2022) dalszövegíró, műfordító, író által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére dedikált példány. (Bp., 2018), Barnaföldi Gábor Archívum. Kiadói papírkötés.
21463.

2 800 HUF

Ablonczy László: Múló levelek Párizsból 2002-2004. Jegyzetek, tűnődések, találkozások. A szerző, Ablonczy László (1945- ) József Attila-díjas újságíró, kritikus, színigazgató által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére dedikált példány. (Bp., 2005), Kairosz. Kiadói papírkötés.
21464.

2 800 HUF

Tormay Cécile 2 kötete: A régi ház. Bp., 1939, Singer és Wolfner, 259+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. + Az ősi küldött. (A csallóközi hattyú. - A túlsó parton. - A fehér barát.) Szeged, 2009, Lazi, 547+(13) p. Kiadói kartonált papírkötés.
21465.

2 400 HUF

Körösi Albin: A spanyol irodalom története. Bp., 1930, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21466.

2 200 HUF
5,96
6,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF