Number of items: 534

2 db könyv - Katona József: Luca széke. Bp., 1942, Exodus. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. + Madách Imre: A civilizátor. 1938, Magyar Munkaközösség. Kiadói papírkötés, foltos.
21431.

3 000 HUF

Petrichevich Horváth Emil: Mikes. Egy bujdosó élete.  A szerző, Petrichevich-Horváth Emil (1881-1945) politikus, főispán, államtitkár, az erdélyi Petrichevich-Horváth család tagja által nagykállói Kállay Miklós (1885-1955) író, műfordító, kritikus, lapszerkesztő részére DEDIKÁLT példány!  Bp., 1920., Hornyánszky Viktor, 64 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan példány.
21432.

Petrichevich Horváth Emil: Mikes. Egy bujdosó élete.
A szerző, Petrichevich-Horváth Emil (1881-1945) politikus, főispán, államtitkár, az erdélyi Petrichevich-Horváth család tagja által nagykállói Kállay Miklós (1885-1955) író, műfordító, kritikus, lapszerkesztő részére DEDIKÁLT példány!
Bp., 1920., Hornyánszky Viktor, 64 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan példány.

2 400 HUF

Halasi Andor: Élő irodalom. Írói arcképek, vázlatok, kritikák. Halasi Andor kritikai írásai. 1905-1919. A szerző, Halasi Andor (1883-1969) kritikus, műfordító, jogász által ALÁÍRT, számozatlan példány. Számozatlan példány! [Bp.,1920.], Benkő Gyula, 137+1 p. A borító Pintér Jenő munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé foltos, kissé sérült gerinccel.
21433.

2 400 HUF

Verne Gyula: Tizenötéves kapitány. Bp., 1923, Franklin. Kiadói félvászon kötés, viseltes állapotban.
21434.

3 000 HUF

[Mardrus, Joseph Charles]: Az Ezeregy Éjszaka Könyve. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Dr. J. C. Mardrusnak perzsa és hindu kéziratból készült francia szövegéből ford.: Kállay Miklós. IV. köt. Számozott, 229./600 példány! Bp., é.n. [1923 és 1928 között], Genius (Jókai-ny.), 2 sztl. lev.+ 350 p.+ 14 (képtáblák) t. Prihoda István, Biczó András, Fáy Dezső és Teuchert Károly egészoldalas rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21435.

3 000 HUF

Verne Gyula: Az úszó sziget. Ford.: Gaal Mózes. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 427+(1) p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-sorozatkötés, kissé kopottas borítóval.
21436.

3 000 HUF
10

Molnár Ferenc: Egy haditudósító emlékei. 1914. november - 1915. november. Bp., 1916, Franklin. Bordázott gerincű félbőr kötés, kopottas állapotban.
21437.

3 000 HUF

[Mardrus, Joseph Charles]: Az Ezeregy Éjszaka Könyve. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Dr. J. C. Mardrusnak perzsa és hindu kéziratból készült francia szövegéből ford.: Kállay Miklós. V. köt. Számozott, 477./600 példány! Bp., é.n. [1923 és 1928 között], Genius (Jókai-ny.), 2 sztl. lev.+ 395 p.+ 14 (képtáblák) t. Fáy Dezső és G. Erdélyi Aranka egészoldalas rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21438.

2 400 HUF

Statuo. Della Libera Universitá Deigli Studi di Trento. Makay Ádám névbejegyzésével, dátumozva (Roma, '81 02. 02., olasz küm (külügyminisztérium?)) Trento, 1978. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Dr. B. Kállay István ex librisével és bélyegzésével. Dr. B. Kállay István (1942-1922) jogtörténész, egyetemi docens. Dr. B. Kállay István erdélyi szülők gyermekeként született 1942-ben. Egyetemi évei után beutazta a világot, jogtörténeti tanulmányokat folytatott az Oszakai Császári Egyetem jogi karán is. Évtizedekkel később már vendégoktatói megbízatással utazott vissza a Tokyo Waseda Egyetemre, ahol a Jogösszehasonlító Intézet munkatársa lett. Magyarországi pályájának állomásait felsorolni is sok lenne. Ott találjuk közöttük a Miskolci Egyetemet és a Külkereskedelmi Főiskolát - és természetesen a Széchenyi István Egyetemet.
21439.

Statuo. Della Libera Universitá Deigli Studi di Trento. Makay Ádám névbejegyzésével, dátumozva (Roma, '81 02. 02., olasz küm (külügyminisztérium?)) Trento, 1978. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Dr. B. Kállay István ex librisével és bélyegzésével.
Dr. B. Kállay István (1942-1922) jogtörténész, egyetemi docens. Dr. B. Kállay István erdélyi szülők gyermekeként született 1942-ben. Egyetemi évei után beutazta a világot, jogtörténeti tanulmányokat folytatott az Oszakai Császári Egyetem jogi karán is. Évtizedekkel később már vendégoktatói megbízatással utazott vissza a Tokyo Waseda Egyetemre, ahol a Jogösszehasonlító Intézet munkatársa lett. Magyarországi pályájának állomásait felsorolni is sok lenne. Ott találjuk közöttük a Miskolci Egyetemet és a Külkereskedelmi Főiskolát - és természetesen a Széchenyi István Egyetemet.

3 000 HUF

Verne Gyula: Grant kapitány gyermekei I-II. Bp., Forrás Nyomdai Műintézet. Kiadói félvászon kötés, egyik sérült papírborítóval, másik papírborító nélkül, kissé kopottas állapotban.
21440.

3 000 HUF

21441.

3 000 HUF

Janwillem van de Wetering: Az üres tükör. Tapasztalatok egy zen kolostorban. Ford.: Farkas Tünde. Szentendre, 1999, Editio M, 228 p. Kiadói papírkötés.
21442.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF