Number of items: 534

József Jolán:  József Attila élete. (Budapest), 1941. Cserépfalvi (Pápai Ernő műintézete). 465 + [3] p. József Jolán (1899-1950) író, újságíró, József Attila nővére. A költőről írt életrajza részben családi leveket közzé tevő családtörténet, részben szociális korrajz, melyben egy feltörekvő és derékba törő irodalmi karrier állomásai és buktatói egyaránt megmutatkoznak. A kötet első kiadása 1940-ben jelent meg, a Cserépfalvinál, József Attila kiadójánál. Példányunk az életrajz második kiadásából származik. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.
21419.

József Jolán: József Attila élete.
(Budapest), 1941. Cserépfalvi (Pápai Ernő műintézete). 465 + [3] p.
József Jolán (1899-1950) író, újságíró, József Attila nővére. A költőről írt életrajza részben családi leveket közzé tevő családtörténet, részben szociális korrajz, melyben egy feltörekvő és derékba törő irodalmi karrier állomásai és buktatói egyaránt megmutatkoznak. A kötet első kiadása 1940-ben jelent meg, a Cserépfalvinál, József Attila kiadójánál. Példányunk az életrajz második kiadásából származik.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.

4 000 HUF

A bolond gránátalmafa. Újgörög költők antológiája. Vál. és szerk., az utószót írta és a jegyzeteket készítette: Papp Árpád. A szerkesztő, Papp Árpád (1937-2010) költő, irodalomtörténész, műfordító által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, fotóművész, a Somogyi Néplap főszerkesztője részére DEDIKÁLT példány! A Világirodalom Gyöngyszemei. Bp., 1984., Kozmosz Könyvek, 511+21 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. +1985 Görög Irodalmi est meghívója
21420.

4 000 HUF

Zarek, Otto: Egy nép szerelme. I-II. köt. Regény. [Kossuth Lajos életregénye.] Ford.: Sebestyén Károly, Horváth Zoltán. Magyar Történelmi Regénysorozat 9. [Buenos Aires, 1956, Editorial Transylvania, (Danubio-ny.,), 315 p.;367+1 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, jó állapotban.
21421.

4 000 HUF

Hegedüs Gyula: Pesti mesék. Nagyharang. Ujságirók könyvtára 3. sz. Bp., [1912], Nagyharang, 128 p. Átkötött műbőr-kötésben, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzésekkel és bélyegzőkkel.
21422.

4 000 HUF

21423.

Bolanden Konrád A tönk.A nász-út. Történelmi regény a 1-4. köt. [Két kötetben.] Ford.: Ungvári Jenő
Bp.,én.,Dvorzsák János,244, 212, 246, 214 p.
Kiadói egészvászon-kötés, kis kopással

3 800 HUF
10,30
11,88

21424.

Bolanden Konrád A tönk. Történeti beszélyek 1-4. köt. [Két kötetben.] Ford.: Ungvári Jenő
Bp.,én.,Dvorzsák János,246, 230, 194, 331 p.
Kiadói egészvászon-kötés, kis kopással, 2. kötet gerincén kis sérüléssel

3 800 HUF
10,30
11,88

Agatha Christie 4 regénye: Zátonyok közt.; A szárnyak szava.; Az álmok háza.; Függöny: Poirot utolsó esete. Bp., 2012-2015, Európa. Kiadói kartonált papírkötés.
21425.

3 600 HUF
9,76
11,25

21426.

3 600 HUF
9,76
11,25

"... őrültek házába akartatok záratni" Jókai Mór kiadatlan levelei és Feszty Árpádné Jókai Róza visszaemlékezései. Sajtó alá rendezte és a jegyzeteket írta F. Almási Éva. Bp., 2001, Enciklopédia Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21427.

3 600 HUF
9,76
11,25

21428.

3 600 HUF
9,76
11,25

[Szabadkőművesség] Szertartáskönyv. Magyarországi Symbolikus Nagypáholy. hn., én., nyn.,71 p. Az 1912-es könyv reprint kiadása.
21429.

3 200 HUF
8,67
10,00
10

Juhász Gyula: Fiatalok, még itt vagyok! Versek. Babits Mihály előszavával. Kontuly Béla rajzaival. Szeged, 1935, Magyar Téka, 78 p. + 4 t. 1. kiadás. A könyv a Magyar Téka hatodik kiadványa (II. sorozat I. kötet), amely kizárólag a Magyar Téka tagjai számára készült. Számozatlan példány! Félvászon-kötésben, foltos borítóval és foltos lapokkal.
21430.

3 000 HUF
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF