Number of items: 534

Kelényi B. Ottó: Egy magyar humanista glosszái Erasmus Adagia-jához. A szerző, Kelényi B. Ottó (1897-1944) könyvtáros, bibliográfus, történész által DEDIKÁLT, dátumozott (1940 dec. 16.)példány! Tanulmányok XIII. Bp.,[1940.],Fővárosi Könyvtár, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 1 t. + 99 p. Papírkötés, borító nélküli példány.
21407.

5 000 HUF

5 db vegyes könyv - Sipos Gyula: Tíz éve; Gereblyés László: Fölfelé; Földeák János: Láttam Lenint; Kis Ferenc: Csendes diadallal; Kónya Lajos: Válogatott versek. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
21408.

5 000 HUF

A' korszellem Békaházi Incze által fejtegetve. Második kiadása ezen czímű munkának: Igaz-e hogy mindenben hátra vagyunk? Pest, 1838, Beimel József. Egészvászon kötés, kopottas állapotban.
21409.

5 000 HUF

Benedek Elek: Székely népballadák. Jaschik Álmos képeivel. Bp., Pantheon. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
21410.

5 000 HUF

Püski István - Gulay István: "Ismertem az írók körüli mágneses teret". Püski Sándor élete hagyatékának tükrében I. 1929-1945. DEDIKÁLT! Bp., 2015, Püski. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21411.

4 800 HUF
13,01
15,00

Vas István: Római pillanat. DEDIKÁLT Jankovich Ferencnek. Bp., 1943, Révai. Félvászon kötés, előzéklap részben kiszakadva, kissé kopottas állapotban.
21412.

4 000 HUF

Ipolyi Arnold: Veresmarti Mihály XVII. századi magyar iró élete és munkái. I-II. köt. Korrajz a hitujitás idejéből. Házi Könyvtár XVIII-XIX. Bp., 1875., Szent István-Társulat, (Athenaeum-ny.), XX+320 p., 321-692 p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben
21413.

4 000 HUF

Mohar Ákos - Jean Apatride: Irrlicht Kurztexte von Jean Apatride h.n. 1978. Szerzői. 52 sztl lev. Félbőr kötésben  Dedikált
21414.

4 000 HUF

Bálint György: Spanyolországban jártam. (Benne két további tanulmánnyal: Salavin, vagy a kispolgári regényhős alkonya.; Odisszeusz vagy az óvatosság.) (A forgalomba nem került első kiadás egy példánya.) Bp., [1938], Rekord (Klein S.-ny.), 165+(3) p. Papírkötésben, a borítón, az előzéklapon és a címlapon "KÉZIRAT" bélyegzéssel, sérült borítóval, néhány lapon kisebb lapszéli ázásnyomokkal.  Bálint György (Bp., 1906 - Sztaronyikolszkoje, Oroszország, 1943) író, újságíró, kritikus, műfordító 1937-ben készítette el Spanyolországban jártam című útirajzát, amely két másik tanulmányával egy kötetben, 1938-ban jelent meg. A korabeli cenzúra miatt azonban a könyv forgalomba már nem kerülhetett; az elkészült nyomdai íveket az író hozzátartozói őrizték meg titokban, később azonban ez is veszélyessé vált számukra. Néhány példányt (kéziratként) barátoknak, ismerősöknek juttattak el; a könyv többi példánya a német megszállás idején bezúzásra került. A Spanyolországban jártam ezt követően először 1947-ben, az Emberi méltósággal című válogatáskötetben jelent meg.
21415.

Bálint György: Spanyolországban jártam. (Benne két további tanulmánnyal: Salavin, vagy a kispolgári regényhős alkonya.; Odisszeusz vagy az óvatosság.) (A forgalomba nem került első kiadás egy példánya.) Bp., [1938], Rekord (Klein S.-ny.), 165+(3) p. Papírkötésben, a borítón, az előzéklapon és a címlapon "KÉZIRAT" bélyegzéssel, sérült borítóval, néhány lapon kisebb lapszéli ázásnyomokkal.

Bálint György (Bp., 1906 - Sztaronyikolszkoje, Oroszország, 1943) író, újságíró, kritikus, műfordító 1937-ben készítette el Spanyolországban jártam című útirajzát, amely két másik tanulmányával egy kötetben, 1938-ban jelent meg. A korabeli cenzúra miatt azonban a könyv forgalomba már nem kerülhetett; az elkészült nyomdai íveket az író hozzátartozói őrizték meg titokban, később azonban ez is veszélyessé vált számukra. Néhány példányt (kéziratként) barátoknak, ismerősöknek juttattak el; a könyv többi példánya a német megszállás idején bezúzásra került. A Spanyolországban jártam ezt követően először 1947-ben, az Emberi méltósággal című válogatáskötetben jelent meg.

4 000 HUF
17

Kolligátum az ,,Uránia" Magyar Tudományos Egyesület - Népszerű tudományos felolvasások sorozat füzeteiből (15 szám egy kötetben): Gyulai Ágost: Katona József élete.; Simonyi Ernő: A Magas-Tátra és környéke.; Gerő Ödön: Budapest.; Perényi József: A gyümölcs műveléséről és értékesítéséről.; Farkas Kálmán: Háziállataik egészségéről.; Halácsy Endre: Középeurópai nagyvárosok.; Simonyi Jenő: Az Al-Duna.; stb. Bp., 1903-1905, Hornyánszky-ny. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, az elülső szennylapon 1905-ös bejegyzéssel.
21416.

4 000 HUF

Darnay Kálmán, szentmártoni: Tagisir. Regény az őskorból. Bp. 1921. Sacelláry. 228 l. Korabeli félvászon kötésben. Dedikált!
21417.

4 000 HUF
14

Lewis, Michael: A nagy dobás. A Wall Street tartja a tétet. Bp., 2010, Alinea. Kiadói kartonált kötés, egy helyen a kötéstábla élén kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
21418.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF