Number of items: 534

Robinson Crusoe-regények, 10 kötet: Defoe, Daniel: Idősb Robinson Crusoe utazásai, éleményei és csodálatos kalandjai.; Robinson Crusoe kalandos élettörténete. Átdolg.: Vida Aladár.; A teljes nagy Robinson. Robinson Crusoe yorki tengerész élete és csodálatos kalandjai.; Campe H. János: Robinzon. Ford.: Dávid Margit.; Robinson Crusoe élete és kalandjai. Átdolg.: Radó Antal.; stb. (Különböző kiadások, cca 1874-1945.) Változó állapotban, közte sérült.
21395.

20 000 HUF
54,20
62,50

Toroczkai-Wigand Ede: Régi kert s mieseji. Bp., 1917, Táltos, (Világosság-ny.), 196 + [4] p. + 7 t. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítékban, gerincen kis szakadással
21396.

12 000 HUF

21397.

10 000 HUF

Mészáros Tibor: Márai Sándor élete I-II. - Egy 20. századi Odüsszeia. Bp., 2024.   MMA Kiadó Nonprofit Kft., 928p. Kiadói kartonált keménykötésben. Eredeti, bontatlan zsugorfóliában, hibátlan állapotban.   Márai Sándor magyar és világirodalmi jelentőségét ma már talán senki sem vitatja. Számos róla szóló cikk, tanulmány, sőt könyv jelent meg az elmúlt évtizedekben - ennek ellenére aligha találunk köztük olyan munkát, mely egyszerre, egymás tükrében mutatja fel az írót és az embert, az életrajzot és a műveket, a történelmi körülményeket, illetve irodalmi hatásokat, a hatalmas életmű szellemi forrásvidékét, valamint posztumusz újrafelfedezését. Mészáros Tibor nagy ívű monográfiájában viszont pontosan erre vállalkozik. Az évtizedek kutatómunkájával összegyűjtött adatokra építve, a levelezés és a naplók mentén sorra veszi a teljes életút eseményeit, sorsfordulatait; bemutatja és elemzi a Márai-köteteket, feltárja a személyéhez kapcsolódó vitákat, árulkodó anekdotákat. Nem riad vissza az akár egyazon alkotásban fellelhető ellentmondásos megnyilatkozások ütköztetésétől vagy a szerteágazó kritikai fogadtatás reflektív vizsgálatától, ugyanakkor ellenáll az egyes irodalmi berkekben divatos rutinszerű fanyalgásnak éppúgy, mint az elvakult rajongótábor leegyszerűsítő, sablonválaszokkal is megelégedő felszínes megállapításainak. Kritikus gondolkodásra hív, mértéktartó, nyugodt mérlegelésre ösztönöz, valódi megértésre törekszik. Innentől pedig csak az olvasón áll, akar-e részesévé válni ennek a sokféle felfedezéssel kecsegtető bolyongásnak, egy 20. századi Odüsszeiának...
21398.

Mészáros Tibor: Márai Sándor élete I-II. - Egy 20. századi Odüsszeia. Bp., 2024. MMA Kiadó Nonprofit Kft., 928p. Kiadói kartonált keménykötésben. Eredeti, bontatlan zsugorfóliában, hibátlan állapotban.

Márai Sándor magyar és világirodalmi jelentőségét ma már talán senki sem vitatja. Számos róla szóló cikk, tanulmány, sőt könyv jelent meg az elmúlt évtizedekben - ennek ellenére aligha találunk köztük olyan munkát, mely egyszerre, egymás tükrében mutatja fel az írót és az embert, az életrajzot és a műveket, a történelmi körülményeket, illetve irodalmi hatásokat, a hatalmas életmű szellemi forrásvidékét, valamint posztumusz újrafelfedezését.
Mészáros Tibor nagy ívű monográfiájában viszont pontosan erre vállalkozik. Az évtizedek kutatómunkájával összegyűjtött adatokra építve, a levelezés és a naplók mentén sorra veszi a teljes életút eseményeit, sorsfordulatait; bemutatja és elemzi a Márai-köteteket, feltárja a személyéhez kapcsolódó vitákat, árulkodó anekdotákat. Nem riad vissza az akár egyazon alkotásban fellelhető ellentmondásos megnyilatkozások ütköztetésétől vagy a szerteágazó kritikai fogadtatás reflektív vizsgálatától, ugyanakkor ellenáll az egyes irodalmi berkekben divatos rutinszerű fanyalgásnak éppúgy, mint az elvakult rajongótábor leegyszerűsítő, sablonválaszokkal is megelégedő felszínes megállapításainak. Kritikus gondolkodásra hív, mértéktartó, nyugodt mérlegelésre ösztönöz, valódi megértésre törekszik.

10 000 HUF

Verne Gyula: Névtelen család. I-II. köt. Ford.: Huszár Imre. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 248 p.; 199+(1) p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-sorozatkötés, az I. kötetben a címkép és a címlap sérült.
21399.

8 000 HUF

Dúcz László: Istennek háttal. Bp., 1999, Magyar Ház. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21400.

8 000 HUF

Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., 1984, Múzsák. Az 1931-es kiadás reprint kiadása. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. 285p Kiadói papírkötés
21401.

7 000 HUF
18,97
21,88

Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I-II. köt. [Egybekötve.] I.: A magyar költészet Zrínyiig. II.: A magyar költészet Zrínyitől Kisfaludy Sándorig. Pest, 1854-[1855], Heckenast Gusztáv, 1 t.+ XVI+240 p.; 1 t.+ XII+282+(2) p. Félvászon-kötésben, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, kissé koszos.
21402.

6 000 HUF

Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Átdolgozta: Szász Károly. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 238 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-sorozatkötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
21403.

6 000 HUF

Sütő András: Engedjétek hozzám jönni a szavakat. 1. kiadás. ALÁÍRT! Bukarest, 177, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
21404.

5 000 HUF

Sütő András: Istenek és falovacskák. ALÁÍRT. 1. kiadás. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
21405.

5 000 HUF

Mécs László válogatott költeményei. Összeállította: Just Béla. Mécs László által DEDIKÁLT! Bp., 1934, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21406.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF