Number of items: 534

Juhász Ferenc: Más Petőfi az enyém. Bp., 2023, PRAE. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21443.

3 000 HUF

Kultura és Tudomány sorozat 6 kötete: Nagy József: Két filozófus. Platon és Kant.; Eucken Rudolf: Az élet értelme és értéke.; Faguet Emil: ,,... és a felelősségtől való rettegés". ,,A kontárság kultuszának" folytatása.; Benedetto Croce: A politika elemei.; Schöpflin Aladár: Írók, emlékek, könyvek.; Voinovich Géza: Regényírók. Tanulmányok. Bp., (cca 1920-1930), Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.
21444.

2 200 HUF
5,96
6,88

21445.

3 000 HUF

The Poetical Works of Lord Byron. London, 1910, Oxford University Press. Kiadói egészbőr kötés, aranyozott lapélek, gerinc kissé sérült, kissé kopottas állapotban.
21446.

3 000 HUF

Jókai Anna: Breviárium. (Dedikált!) Vál. és szerk.: Tenke Sándor. Bp., 2005, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. 227p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. A szerző, Jókai Anna (1932-2017), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által dedikált példány.
21447.

3 000 HUF

Omagiu Presedintelui Nicolae Ceausescu. Bucuresti,1978, Editura Politica. Román nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés.
21448.

3 000 HUF

Kolozsvári Grandpierre Emil:  Emberi környezet. Családregény. (Aláírt.) Budapest, (1986). Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 306 + [6] p. Első kiadás. Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) író, esszéíró, műfordító esszékötete kolozsvári családja történetét, tágabb értelemben a kolozsvári magyarság sorsát tárgyalja. Kötetének állandóan visszatérő témája apjához fűződő bonyolult viszonya, illetve a magyarság még bonyolultabb önképe a XX. század fordulói során. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21449.

Kolozsvári Grandpierre Emil: Emberi környezet. Családregény. (Aláírt.)
Budapest, (1986). Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 306 + [6] p. Első kiadás.
Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) író, esszéíró, műfordító esszékötete kolozsvári családja történetét, tágabb értelemben a kolozsvári magyarság sorsát tárgyalja. Kötetének állandóan visszatérő témája apjához fűződő bonyolult viszonya, illetve a magyarság még bonyolultabb önképe a XX. század fordulói során.
Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

3 000 HUF

Imre Mihály: A retorikai műveltség szerepe Szenci Molnár Albert szótárszerzői munkásságában. DEDIKÁLT! Különlenyomat a Studia Litteraria XXXVI. kötetéből. Debrecen, 1998, KLTE,50-83 p. Papírkötés.
21450.

3 000 HUF

Takács Tibor: Aranypávák az asszonyok. Hosszú dedikációval. Hosszú Zrínyi Kiadó, 1994. 324p. Kiadói papírkötésben
21451.

3 000 HUF

21452.

3 000 HUF

Verne, [Jules] Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Iskutskig. Átdolgozta Szász Károly. Hatodik, egyedül jogosított képes kiadás, huszonhat képpel. Budapest, [1926]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 238 p. Verne Gyula egyik legnevezetesebb, az orosz, tatár és közép-ázsiai népéletből számos részletet bemutató kalandregénye eredeti nyelven először 1876-ban jelent meg, az év folyamán elsőként folyóirat-folytatásokban, majd kétkötetes, végül illusztrált egykötetes kiadásban is. A regény szinte azonnal, 1877-ben került a magyar olvasóközönség elé, mindössze egy évvel a francia eredeti után. A Franklin-kiadás és annak újrakiadásai átvették az eredeti munka illusztrációs anyagát, példányunkat oldalszámozáson belül huszonhat egész oldalas illusztráció díszíti. A Franklin által kiadott Szász Károly-fordítás a századforduló környékétől a Zempléni P. Gyula-féle (Eisler, 1891), az 1920-as évektől a Kövér Ilma-féle fordítással versenyzett (Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1923). (Verne Gyula összes munkái.) Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
21453.

Verne, [Jules] Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Iskutskig. Átdolgozta Szász Károly. Hatodik, egyedül jogosított képes kiadás, huszonhat képpel.
Budapest, [1926]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 238 p.
Verne Gyula egyik legnevezetesebb, az orosz, tatár és közép-ázsiai népéletből számos részletet bemutató kalandregénye eredeti nyelven először 1876-ban jelent meg, az év folyamán elsőként folyóirat-folytatásokban, majd kétkötetes, végül illusztrált egykötetes kiadásban is. A regény szinte azonnal, 1877-ben került a magyar olvasóközönség elé, mindössze egy évvel a francia eredeti után. A Franklin-kiadás és annak újrakiadásai átvették az eredeti munka illusztrációs anyagát, példányunkat oldalszámozáson belül huszonhat egész oldalas illusztráció díszíti. A Franklin által kiadott Szász Károly-fordítás a századforduló környékétől a Zempléni P. Gyula-féle (Eisler, 1891), az 1920-as évektől a Kövér Ilma-féle fordítással versenyzett (Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1923).
(Verne Gyula összes munkái.)
Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

3 000 HUF

Heltai Jenő: Scherzo. Modern Magyar Könyvtár. Bp., [1910], Singer és Wolfner, 190+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21454.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF