Number of items: 534

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. Hősköltemény négy énekben. Sajdik Ferenc rajzaival. Bp., 2008, Studio 33 Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
21527.

2 000 HUF

Illés Béla: A 339-es szoba. Új esztendő. A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas író, újságíró által dedikált példány. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó, 197+(3) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült műanyag védőborítóban.
21528.

2 000 HUF

Zöldi Márton: Világjáró Lábas Péter. Utazás napkeleti országokban. Két elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1914, Singer és Wolfner, 191+(1) p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes állapotban, helyenként foltos lapokkal, a címlapon ceruzás bejegyzésekkel.
21529.

2 000 HUF

Csurka István: Hét tonna dollár. Négy filmregény. A szerző, Csurka István (1934-2012) kétszeres József Attila-díjas író, dramaturg, politikus által dedikált példány. Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó, 333+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
21530.

2 000 HUF

Thomas Mann et al.: Tíz parancsolat. Ford.: Rónay György et al. Bp., [1948], Uj Idők (Singer és Wolfner), 444 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval.
21531.

2 000 HUF

Budai Sándor-Vadász Miklós: A váltók és csekkek gyakorlati használata. Budapest, 1928. Grünwald Ödön nyomda. 80p.
21532.

1 800 HUF

Müller Ferenc: Égi sorompó. Belügyminisztérium Kiskönyvtára 7. szám. Bp., 1962, BM. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21534.

1 200 HUF

[Pápai Páriz Ferenc - Bod Péter] Franciscus Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium Latino-Hungaricum.; Hozzákötve: Dictionarium Hungaricum-Latino. Cibinii (Nagyszeben), 1782, Samuelis Sárdi & Martini Hochmeister, (16)+648 p.+ 1 (kihajtható) t.; (2)+404+(2)+12+(4) p. Korabeli egészbőr-kötésben, viseltes, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
21535.

30 000 HUF
81,30
93,75

A magyar nyelv történeti-etimológiai szótára I-IV. köt. Főszerk.: Benkő Loránd. Bp., 1967-1984, Akadémiai Kiadó, 1142 p.; 1111 p.; 1230 p.; 493 p. Kiadói egészvászon kötés, szakadozott, sérült kiadói papír védőborítóban, de ezt leszámítva belül jó állapotban.
21536.

28 000 HUF
75,88
87,50

Jorge Semprun: A nagy utazás. Ford.: Réz Pál. Európa Zsebkönyvek. Bp., 1982, Európa. Kiadói papírkötés. A szerző, Jorge Semprún (1923-2011) spanyol író, politikus, kulturális miniszter (1988-1991) által aláírt példány!
21537.

28 000 HUF
75,88
87,50

Jókai Mór Művei. Centenáriumi kiadás 1-17,19-50 kötet. Bp., 1925-1928., Franklin-Társulat-Révai. Kiadói dúsan aranyozott gerincű, Jókai arcképével illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, a gerinceken kisebb sérülésekkel, valamint 3 sérült gerinccel,
21538.

24 000 HUF
65,04
75,00

Velde, Karl Franz van der: Schriften von C. F. van der Velde. Band 1-25. Dritte, verbesserte Auflage. [Teljes mű, 11 kötetbe kötve.] [Drezda] Dresden, 1824-1827. In der Arnoldischen Buchhandlung (Gedruckt bei A. W. Schade in Berlin). 200 p.; 196 p.; 176 p.; XXII + [23]-287 + [1] p.; 225 + [1] p.; 219 + [1] p.; 187 + [1] p.; 300 p.; 196 p.; 226 p.; 307 + [1] p.; 169 + [7] p.; 248 p.; 254 p.; 195 + [1] p.; 145 + [1] p.; 258 p.; 166 + [2] p.; 173 + [3] p.; 168 + [8] p.; 211 + [1] p.; 229 + [1] p.; 188 p.; 144 p.; 1 t. (címkép) + 139 + [1] p. A sziléziai születésű német Karl Franz van der Velde (1779-1824) döntően történeti elbeszéléseket írt. Életművében humoreszkek és drámai művek is felbukkannak. Gyűjteményünk a szerző teljes életművét közli, életrajzával és levelezésével együtt. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból származik. A kötetek eredeti beosztása: 1-3. kötet: Erzstufen Theil 1-3. --- 4. kötet: Prinz Friedrich. --- 5-7. kötet: Die Eroberung von Mexico Theil 1-3. --- 8. kötet: Der Maltheser --- 9. kötet: Die Lichtensteiner --- 10. kötet: Die Wiedertäufer --- 11. kötet: Die Patrizier --- 12. kötet: Guido --- 13-14. kötet: Arwed Gyllenstierna Theil 1-2. --- 15-16. kötet: Die böhmische Mägdekrieg Theil 1-2. --- 17. kötet: Das Liebhaber-Theater. --- 18-19. kötet: Christine und ihr Hof Theil 1-2. --- 20. kötet: Das Horoscop --- 21. kötet: Die Heilung der Eroberungsucht --- 22. kötet: Der Zaubermantel. Die böhmische Amazonen --- 23-24. kötet: Die Gesandtschaftreise nach China Theil 1-2. --- 25. kötet: Carl Franz van der Velde's Lebenslauf und Briefe. Valamennyi kötet első előzékén ex libris és katalógusszám, a kötetek első címlapján tulajdonosi viaszpecsét. Az oldalakon enyhe foxing. Poss.: Csekonics Endre. [Csekonics Endre (1846-1929) királyi főasztalnokmester, vasúttársasági igazgató, a Magyarországi Vöröskereszt-Egyesület elnöke, politikus.] Egységes, aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány, dekoratív sorozat.
21539.

17 000 HUF
46,07
53,13

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF