Number of items: 534

Költők albuma. (Nagyméretű szecessziós díszalbum.) Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Harmadik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. Bp.,[1898.], Lampel R. (Wodianer és Fiai), 1 t. + 8+278+2 p.+27 t. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Márk Lajos, Ferenczy Károly, Magyar Mannheimer Gusztáv, Körösfői Kriesch Aladár, Csók István, Iványi Grünwald Béla, Fényes Adolf és mások munkáinak reprodukcióival, szecessziós könyvdíszekkel illusztrált. Benne neves magyar költők verseivel, közte Szász Károly, Ignotus, Reviczky Gyula, Heltai Jenő, Vajda János, Gyulai Pál és mások verseivel. Aranyozott kiadói szecessziós egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foxingos lapokkal, egykorú ajándékozási sorokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
21540.

16 000 HUF
43,36
50,00

Illés Béla: Kárpáti rapszódia. (Hincz Gyula illusztrációival. Tipográfia és kötésterv Lengyel Lajos.) (Bp.) 1959. Szépirodalmi. 596 l. 2 sztl. lev. Sorszámozott, dedikált. Ötszáz példányból ez a 186-os számú, Kiadói egészvászon kötésben
21541.

15 000 HUF
40,65
46,88

Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi M. DCCCXXVII. communis dierum 365. stylo Gregoriano, et Juliano deductus, sive Calendarium in usum ecclesiae R. Catholicae. Budae, 1830 , Typis ac Sumpt. Reg. Univers. 47p . az utolsó lap hiányzik + hozzá:  Schematismus inclyti regni Hungariae, Partiumque eidem adnexarum cum schematismo litterario, ejusque indice subnexo pro Anno 1827. Budae, 414p. + hozzá:  Schematismus individuorum per regnum Hungariae et Partes eidem adnexas procurant anno MDCCCXXVII. Budae 72 p + (16)p. Korabeli kartonált papírkotésben
21542.

Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi M. DCCCXXVII. communis dierum 365. stylo Gregoriano, et Juliano deductus, sive Calendarium in usum ecclesiae R. Catholicae. Budae, 1830 , Typis ac Sumpt. Reg. Univers. 47p . az utolsó lap hiányzik + hozzá:
Schematismus inclyti regni Hungariae, Partiumque eidem adnexarum cum schematismo litterario, ejusque indice subnexo pro Anno 1827. Budae, 414p. + hozzá:
Schematismus individuorum per regnum Hungariae et Partes eidem adnexas procurant anno MDCCCXXVII. Budae 72 p + (16)p. Korabeli kartonált papírkotésben

13 000 HUF
35,23
40,63

Czinke Ferentz: Irokéz. Bohósdi vagy bohózat Abdérában. Budánn, 1825, A' Magyar Király' Universzitás betűivel, 15+1 p. Első kiadás. Átkötött modern kemény-kötés, restaurált lapokkal.
21543.

13 000 HUF
35,23
40,63

Somogyi Ede (szerk.): Magyar Lexikon. Az összes tudományok encziklopédiája. 2., 3., 5-9., 11-17. kötetek. (14 db). Egységes félvászon-kötésben, változó, nagyrészt viseltes állapotban.
21544.

8 000 HUF

4 db könyv - Petri György: Valami Ismeretlen. Pécs, [1990], Jelenkor Kiadó, [Váci ÁFÉSZ Sokszorosítóüzem], 45 p. [1] sztl. lev. Kiadói tűzött papírkötésben. A borítót Esterházy Gitta tervezte. Első kiadás! A rendszerváltás lehetővé tette, hogy a nyolcvanas években csak szamizdatban vagy határon túl publikáló Petri György legálisan is újra megjelenhessen. Valahol megvan címen már 1989-ben napvilágot látott egy összegző verseskötete, majd még ugyanabban az évben az onnan kihagyott versek is hozzáférhetők lettek az Ami kimaradt c. kötetben. Az 1990-es Valami ismeretlen harminc új verset közölt. Ebben a kötetben jelent meg nemcsak ennek a kötetnek és ennek az évtizednek, hanem az egész életműnek is egyik kimagasló, emlékezetes és sokat vitatott verse, a Hogy elérjek a napsütötte sávig, mely az életmű egyik alapját, a szerelmi témát gondolta újra. + Petri György versei. Budapest, [1991], Szépirodalmi Könyvkiadó, [Athenaeum Nyomda, Budapest], [1] t. (portréfotó), 332 p. Kiadói papírkötésben, eredeti papír védőborítóval. A borító Pintér József terve. Első kiadás! + Petri György: Sár. Szerkesztette: Csodás Gábor. (Élő Irodalom sorozat.) Pécs, [1993], Jelenkor Kiadó, [Molnár Csaba nyomdája Pécsett], 68 p. [2] sztl. lev. Kiadói puha papírkötésben, eredeti papír védőborítóval. Petri György kis kötete mindössze 39 verset tartalmaz. Egyharmaduk rövid, a szonettnél nem terjedelmesebb töredék, látlelet (Utálok várni; Fogas kérdés; Lázlap). A megidézett elődök közül, a három igényesebb költeményben is a mesterként vállalt Vas István idéződik ("Eszmék és tánclemezek"; El nem küldött levél; "Ötven felé"). Akár korábbi írásaiban, itt is karakterisztikus elem az önirónia, a nyelvi játékosság (Regénycímek; Kis éji zene); s a magán- és közéletbeli rossz közérzet. Ez utóbbira legjellemzőbb megfogalmazások: "Pitvaronca ennek a Pitvarnak se leszek" (Kívül); "Se közösség, se testület, se kaszt. / Csak adni magam, ami vagyok, azt" (Elégia és értekezés); "Egy vagyok már tereppel és szereppel" (Sár). + Petri György: A szabadság hagyománya - A magyar politikai költészet klasszikusai - Petri Györggyel beszélget Kisbali László és Mink András. Budapest, [2001], A Beszélő Folyóirat Stencil Kulturális Alapítványa, [ADUPRINT Kiadó és Nyomda Kft.], 179 p. Kiadói papírkötésben, eredeti papírborítóban. A borítót Pintér József tervezte. A címlap Szilágyi Lenke fotójának felhasználásával készült. A portrék a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményéből valók. A Beszélő 1999-ben beszélgetés-sorozatot indított Petri Györggyel, a folyóirat egyik alapítójával és meghatározó szellemi alakjával. A költő a magyar politikai költészet egy-egy nagy klasszikus versét, Babits Mihály, Balassi Bálint, Berzsenyi Dániel, Illyés Gyula, József Attila, Petőfi Sándor és Weöres Sándor műveit elemzi, fölidézve a szabadság hagyományát.
21545.

4 db könyv - Petri György: Valami Ismeretlen. Pécs, [1990], Jelenkor Kiadó, [Váci ÁFÉSZ Sokszorosítóüzem], 45 p. [1] sztl. lev. Kiadói tűzött papírkötésben. A borítót Esterházy Gitta tervezte. Első kiadás!
A rendszerváltás lehetővé tette, hogy a nyolcvanas években csak szamizdatban vagy határon túl publikáló Petri György legálisan is újra megjelenhessen. Valahol megvan címen már 1989-ben napvilágot látott egy összegző verseskötete, majd még ugyanabban az évben az onnan kihagyott versek is hozzáférhetők lettek az Ami kimaradt c. kötetben. Az 1990-es Valami ismeretlen harminc új verset közölt.
Ebben a kötetben jelent meg nemcsak ennek a kötetnek és ennek az évtizednek, hanem az egész életműnek is egyik kimagasló, emlékezetes és sokat vitatott verse, a Hogy elérjek a napsütötte sávig, mely az életmű egyik alapját, a szerelmi témát gondolta újra. + Petri György versei. Budapest, [1991], Szépirodalmi Könyvkiadó, [Athenaeum Nyomda, Budapest], [1] t. (portréfotó), 332 p. Kiadói papírkötésben, eredeti papír védőborítóval. A borító Pintér József terve. Első kiadás! + Petri György: Sár. Szerkesztette: Csodás Gábor. (Élő Irodalom sorozat.) Pécs, [1993], Jelenkor Kiadó, [Molnár Csaba nyomdája Pécsett], 68 p. [2] sztl. lev. Kiadói puha papírkötésben, eredeti papír védőborítóval.
Petri György kis kötete mindössze 39 verset tartalmaz. Egyharmaduk rövid, a szonettnél nem terjedelmesebb töredék, látlelet (Utálok várni; Fogas kérdés; Lázlap).
A megidézett elődök közül, a három igényesebb költeményben is a mesterként vállalt Vas István idéződik ("Eszmék és tánclemezek"; El nem küldött levél; "Ötven felé"). Akár korábbi írásaiban, itt is karakterisztikus elem az önirónia, a nyelvi játékosság (Regénycímek; Kis éji zene); s a magán- és közéletbeli rossz közérzet. Ez utóbbira legjellemzőbb megfogalmazások: "Pitvaronca ennek a Pitvarnak se leszek" (Kívül); "Se közösség, se testület, se kaszt. / Csak adni magam, ami vagyok, azt" (Elégia és értekezés); "Egy vagyok már tereppel és szereppel" (Sár). + Petri György: A szabadság hagyománya - A magyar politikai költészet klasszikusai - Petri Györggyel beszélget Kisbali László és Mink András. Budapest, [2001], A Beszélő Folyóirat Stencil Kulturális Alapítványa, [ADUPRINT Kiadó és Nyomda Kft.], 179 p. Kiadói papírkötésben, eredeti papírborítóban. A borítót Pintér József tervezte. A címlap Szilágyi Lenke fotójának felhasználásával készült. A portrék a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményéből valók.
A Beszélő 1999-ben beszélgetés-sorozatot indított Petri Györggyel, a folyóirat egyik alapítójával és meghatározó szellemi alakjával. A költő a magyar politikai költészet egy-egy nagy klasszikus versét, Babits Mihály, Balassi Bálint, Berzsenyi Dániel, Illyés Gyula, József Attila, Petőfi Sándor és Weöres Sándor műveit elemzi, fölidézve a szabadság hagyományát.

10 000 HUF

21546.

10 000 HUF

Endrei Zalán: Petőfi Sándor élete. Petőfi halálának ötvenedik évfordulójára. Bp., 1899, (Schmidl H.-ny.), 80 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, a címlap sarkán kisebb sérüléssel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel (Győry Ida). Ritka!
21547.

10 000 HUF

21548.

9 000 HUF
24,39
28,13

Kocsis Gábor: Beszélgetések a kutyámmal. Állati egyszerű megoldások bonyolult emberi problémákra. 2021, Pannónia Nyomda. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21549.

6 500 HUF
17,62
20,31

21550.

8 000 HUF

Officina Képeskönyvek sorozat 17 kötete: Erdélyi városok.; Nagyvárad.; Pozsonyi séták.; Munkács.; Balaton.; A barokk Székesfehérvár.; Magyar bútorok.; stb. Bp., 1937-1944, Officina. Kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban (közte sérült).
21551.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF