https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 503

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Sinka István: Denevérek honfoglalása. Bp., Bolyai Akadémia. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány. kopottas állapotban.
1
24465.

Sinka István: Denevérek honfoglalása. Bp., Bolyai Akadémia. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány. kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Enyedi Sándor:  Rivalda nélkül. A határon túli magyar színjátszás kislexikona. (Dedikált.) Budapest, 1999. Teleki László Alapítvány (Szekszárdi Nyomda Kft.) 412 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Sok szeretettel Pók Alízkának születésnapja alkalmából. Örvendek és szerencsémnek tartom, hogy kollegák lehettünk: Enyedi Sándor. Bpest, 2009. nov. 18." A határon túli színjátszás életrajzi cikkei mellett egyes határon túli színjátszóhelyek összefoglaló szócikkei (gyergyószentmiklósi színjátszás, szabadkai színjátszás, kolozsvári magyar színjátszás, Igló magyar színészete, Pöstyén magyar színészete, szabadtéri előadások Erdélyben és a Felvidéken, tomszki magyar hadifogolyszínház, Torontói Művész Színház, izraeli magyar színjátszás. Oldalszámozáson belül művészportrékkal, külföldi színi plakátokkal, színházépület-portrékkal. Illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
1
24466.

Enyedi Sándor: Rivalda nélkül. A határon túli magyar színjátszás kislexikona. (Dedikált.)
Budapest, 1999. Teleki László Alapítvány (Szekszárdi Nyomda Kft.) 412 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Sok szeretettel Pók Alízkának születésnapja alkalmából. Örvendek és szerencsémnek tartom, hogy kollegák lehettünk: Enyedi Sándor. Bpest, 2009. nov. 18." A határon túli színjátszás életrajzi cikkei mellett egyes határon túli színjátszóhelyek összefoglaló szócikkei (gyergyószentmiklósi színjátszás, szabadkai színjátszás, kolozsvári magyar színjátszás, Igló magyar színészete, Pöstyén magyar színészete, szabadtéri előadások Erdélyben és a Felvidéken, tomszki magyar hadifogolyszínház, Torontói Művész Színház, izraeli magyar színjátszás. Oldalszámozáson belül művészportrékkal, külföldi színi plakátokkal, színházépület-portrékkal.
Illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Strém István:  Szerelem és lélek. Novellák. (Dedikált.) Budapest, [1937]. Forum kiadás (ny. n.) 250 + [4] p. Egyetlen kiadás. Strém István (1891-1942) újságíró, író, spiritiszta vállalkozó elbeszéléskötete címlapján dedikálás: "Dombrádi Gábornak és Dombrádi Gábornénak szeretettel: Budapest, 1937. I. 20. Strém István." Az első oldalon régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Nemes Török János színes grafikájával illusztrált, sérült, hiányos gerincű, foltos kiadói borítóban.
1
24467.

Strém István: Szerelem és lélek. Novellák. (Dedikált.)
Budapest, [1937]. Forum kiadás (ny. n.) 250 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Strém István (1891-1942) újságíró, író, spiritiszta vállalkozó elbeszéléskötete címlapján dedikálás: "Dombrádi Gábornak és Dombrádi Gábornénak szeretettel: Budapest, 1937. I. 20. Strém István."
Az első oldalon régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult.
Fűzve, Nemes Török János színes grafikájával illusztrált, sérült, hiányos gerincű, foltos kiadói borítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Forel, [Auguste-Henri] Ágoston: A hypnotismus vagy a suggestio és a psychotherapia. Ford.: Sztrokay Kálmán. Hudovernig Károly előszavával. Bp., 1921, Magyar Könyvkiadó, 270 p. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.
1
24468.

Forel, [Auguste-Henri] Ágoston: A hypnotismus vagy a suggestio és a psychotherapia. Ford.: Sztrokay Kálmán. Hudovernig Károly előszavával. Bp., 1921, Magyar Könyvkiadó, 270 p. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Pilisi-Pariss Pál: Halvány hold. Egy magyar papköltő életregénye. Bp., 1942., Ányos Pál, (Szentes, Vajda Ernő-ny.), 206 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Felvágatlan példány!
1
24469.

Pilisi-Pariss Pál: Halvány hold. Egy magyar papköltő életregénye. Bp., 1942., Ányos Pál, (Szentes, Vajda Ernő-ny.), 206 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Felvágatlan példány!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Szederkényi Anna: Patyolat. Regény. Bp., 1920, Singer és Wolfner, 112 p. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
1
24470.

Szederkényi Anna: Patyolat. Regény. Bp., 1920, Singer és Wolfner, 112 p. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Ignotus: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések. Bp., 1906, Franklin, 383+1 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.
1
24471.

Ignotus: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések. Bp., 1906, Franklin, 383+1 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai. Ford.: Huszár Imre. Bp.1917,Franklin, 4+448 p. 2. kiadás. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel.
1
24472.

Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai. Ford.: Huszár Imre. Bp.1917,Franklin, 4+448 p. 2. kiadás. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Czakó Tibor: Fekete kenyéren. - - versei. Novi Sad [Újvidék], 1939, "Urania"-ny., 94 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos, szakadt borítóval.
1
24473.

Czakó Tibor: Fekete kenyéren. - - versei. Novi Sad [Újvidék], 1939, "Urania"-ny., 94 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos, szakadt borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Novák Sándor: Költészettan és a magyar nemzeti irodalomtörténet vázlata, a polgári és felsőbb leányiskolák IV. osztálya számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 3. kiadás. Későbbi félvászon kötésben, gerincen apró sérülésekkel, előzéklapon Gibbon Albert kolozsvári könyvkereskedő bélyegzésével, címlapon korabeli névbejegyzéssel, több lapon tollas és ceruzás jegyzetekkel, jelölésekkel.
1
24474.

Novák Sándor: Költészettan és a magyar nemzeti irodalomtörténet vázlata, a polgári és felsőbb leányiskolák IV. osztálya számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 3. kiadás. Későbbi félvászon kötésben, gerincen apró sérülésekkel, előzéklapon Gibbon Albert kolozsvári könyvkereskedő bélyegzésével, címlapon korabeli névbejegyzéssel, több lapon tollas és ceruzás jegyzetekkel, jelölésekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Tompa Mihály: Virágregék. Bp., [1888], Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ 294 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopott, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
1
24475.

Tompa Mihály: Virágregék. Bp., [1888], Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ 294 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopott, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Tompa Mihály összes költeményei. Sajtó alá rend.: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos, 2 sztl. lev.+ 807+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
1
24476.

Tompa Mihály összes költeményei. Sajtó alá rend.: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos, 2 sztl. lev.+ 807+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 517:
From 13 to 22 January


End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment