Number of items: 503

Jane Goodall - Thane Maynard - Gail Hudson: Nálatok vannak még állatok? Igaz történetek az állatok megmentéséről. Ford.: Kelemen László. Bp., 2010, Nyitott Könyvműhely. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24297.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
Falusi képeskönyvek I. Palóc lakodalom. Összeáll.: Szántó Ferenc. Rajzolta: Rácz Veronika. [Unicus, több kötete nem jelent meg.] Bp., 1942, Piatnik-ny., 68 sztl. lev. Egyetlen kiadás. Egészoldalas, színes illusztrációkkal, kottákkal. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, helyenként kissé koszos lapokkal. Megjelent 2000 példányban. Számozatlan példány.
24298.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
24299.

Available for bidding
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
24300.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Az élet iskolájában: Elbeszélés levelekben/ írta Krón Klára ; németből ford. Kozma Józsefné-Gesztessy Etelka. Szerző. Krón Klára. Bp., 1878. Franklin. 199p. Korabeli félvászon kötésben kölcsönkönyvtári bélyegzéssel. Ritka! .
24301.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
24302.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
24303.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Sienkiewicz Henrik: Volyodyjovszki úr. (A kis lovag.) 1-2. kötet. Fordította: Szekrényi Lajos. Bp.,1902, Fordító, (Stephanaeum-ny.),290 p.; 283+1 p. Kiadói, díszesen festett, aranyozott, szecessziós virágornamentikával díszített egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzésekkel.
24304.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
24305.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Karikás Frigyes:  A harminckilences dandár. (Számozott.) [Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás. Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány". Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
24306.

Karikás Frigyes: A harminckilences dandár. (Számozott.)
[Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás.
Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány".
Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Kármán József művei I.II. kötet. Kiadja: Abafi Lajos. Nemzeti Könyvtár XII-XIII. kötet. Bp., 1880, Aigner Lajos, Wilckens F.C. és Fia-ny. Korabeli aranyozott félvászon kötésben
24307.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Nizami: Aphorisms. 1982, Yazichi. Kiadói egészvászon kötés, többnyelvű kiadás, jó állapotban.
24308.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events