Number of items: 503

Werfel, Franz:  Der Gerichtstag in fünf Büchern. [Lipcse] (Leipzig, 1919). Kurt Wolff Verlag (Druck der Spamerschen Buchdruckerei). 308 + [4] p. Első kiadás. Franz Werfel (1890-1945) prágai születésű osztrák költő, drámaíró, szerkesztő, a prágai német ajkú közösség, Franz Kafka és Max Brod köreinek tagja. 1912-től a lipcsei Kurt Wolff kiadó lektoraként dolgozott. A háború éveiben, 1916 és 1917 során, részben frontszolgálata alatt keletkezett, expresszionista verseit tartalmazó kötetét korábbi munkáltatója adta ki. Regényírói karrierje csak később, az 1920-as évek közepétől indult el. Raabe 330.8.; Wilpert-Gühring 12. Aranyozott gerincű kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén. Jó példány.
24273.

Werfel, Franz: Der Gerichtstag in fünf Büchern.
[Lipcse] (Leipzig, 1919). Kurt Wolff Verlag (Druck der Spamerschen Buchdruckerei). 308 + [4] p. Első kiadás.
Franz Werfel (1890-1945) prágai születésű osztrák költő, drámaíró, szerkesztő, a prágai német ajkú közösség, Franz Kafka és Max Brod köreinek tagja. 1912-től a lipcsei Kurt Wolff kiadó lektoraként dolgozott. A háború éveiben, 1916 és 1917 során, részben frontszolgálata alatt keletkezett, expresszionista verseit tartalmazó kötetét korábbi munkáltatója adta ki. Regényírói karrierje csak később, az 1920-as évek közepétől indult el.
Raabe 330.8.; Wilpert-Gühring 12.
Aranyozott gerincű kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
19 000 HUF
51,49
59,38
Minimum bid:
19 000 HUF
19 000 22 000 26 000
24274.

Available for bidding
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimum bid:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
Klopstock, Friedrich Gottlieb:  Klopstocks Werke: Oden. Erster-Zweyter Band. [Egybekötve]. [Lipcse] Leipzig, 1798. Bey Georg Joachim Göschen. XII + 331 + [1] p.; [4] + VIII + 308 p. Első gyűjteményes kiadás. Friedrich Gottlieb Klopstock (1724-1803) német költő. Az érzékenység korának (a XVIII. század második felének) jelentős, népszerű költője. Messiás című eposzán kívül elsősorban ódáiról ismert. Összes műveinek kiadása még a költő életében megkezdődött, a 12 kötetes Klopstock-összkiadás 1798-1817 között jelent meg. Köteteink, az összkiadás két nyitókötete időrendben tartalmazza ódáit, a pályakezdéstől a jelenkorig (1747-1797). Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzések és gyűjteményi bélyegzés. Poss.: Budapesti Korcsolyázó Egylet. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
24275.

Klopstock, Friedrich Gottlieb: Klopstocks Werke: Oden. Erster-Zweyter Band. [Egybekötve].
[Lipcse] Leipzig, 1798. Bey Georg Joachim Göschen. XII + 331 + [1] p.; [4] + VIII + 308 p. Első gyűjteményes kiadás.
Friedrich Gottlieb Klopstock (1724-1803) német költő. Az érzékenység korának (a XVIII. század második felének) jelentős, népszerű költője. Messiás című eposzán kívül elsősorban ódáiról ismert. Összes műveinek kiadása még a költő életében megkezdődött, a 12 kötetes Klopstock-összkiadás 1798-1817 között jelent meg. Köteteink, az összkiadás két nyitókötete időrendben tartalmazza ódáit, a pályakezdéstől a jelenkorig (1747-1797).
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzések és gyűjteményi bélyegzés.
Poss.: Budapesti Korcsolyázó Egylet.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
14 000 HUF
37,94
43,75
Minimum bid:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
Nietzsche, Friedrich:  Werke in zwei Banden. Ausgewählt und eingeleitet von August Messer. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von J. B. Hirschfeld). 1 t. (címkép) + XXXI + [1] + 581 + [1] p.; 1 t. (címkép) + VII + [1] + 612 p. Egyetlen kiadás. Bőrkötésű luxuskiadás. Az August Messer (1887-1937) német filozófiatörténész által szerkesztett munka Friedrich Nietzsche valamennyi filozófiai írását közreadja. Gót betűs szövegoldalakkal, a második kötet végén tárgymutatóval. Egységes, aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel, gerincén feliratozott kiadói kartontokban. Dekoratív, szép példány.
24276.

Nietzsche, Friedrich: Werke in zwei Banden. Ausgewählt und eingeleitet von August Messer. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
[Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von J. B. Hirschfeld). 1 t. (címkép) + XXXI + [1] + 581 + [1] p.; 1 t. (címkép) + VII + [1] + 612 p. Egyetlen kiadás.
Bőrkötésű luxuskiadás. Az August Messer (1887-1937) német filozófiatörténész által szerkesztett munka Friedrich Nietzsche valamennyi filozófiai írását közreadja. Gót betűs szövegoldalakkal, a második kötet végén tárgymutatóval.
Egységes, aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel, gerincén feliratozott kiadói kartontokban. Dekoratív, szép példány.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
24277.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
24278.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Malonyay János:  Anthropokalypsis, azaz jelenések az emberiség jövendőjéből. Leírta és díszítette Akantisz Viktor. (Szabó Ervin számára dedikált példány.) (Budapest, 1916). (Rózsavölgyi és Társa - Nyomta Röder C. G. Lipcsében). 67 + [1] p. Dedikált: "Szabó Ervin úrnak igaz nagyrabecsüléssel: Akantisz Victor. Bpest, 1918. máj. 3". Kolofon: "E fénymetszetű lemezekkel nyomtatott munkából 100 számozott s előfizetők nevére szóló díszpéldány készült". Példányunk számozatlan. A keretes szerkezetű, ál-középkori történet könyvdíszeit, iniciáléit és a betűket Akantisz Viktor (1864-1943) grafikusművész, könyvművész, bibliográfus, író rajzolta. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunkból a repülő előzékek hiányoknak, fűzése enyhén meglazult, levelei hullámosak. Prov.: Szabó Ervin (1877-1918) jogász, könyvtáros, művelődésszervező, a Fővárosi Könyvtár igazgatója, a könyvtárhálózat kiépítésének szorgalmazója, a Népszava publicistája, anarchoszindikalista mozgalmár. Korabeli javított gerincű félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott könyvtári embléma és katalógusszám.
24279.

Malonyay János: Anthropokalypsis, azaz jelenések az emberiség jövendőjéből. Leírta és díszítette Akantisz Viktor. (Szabó Ervin számára dedikált példány.)
(Budapest, 1916). (Rózsavölgyi és Társa - Nyomta Röder C. G. Lipcsében). 67 + [1] p.
Dedikált: "Szabó Ervin úrnak igaz nagyrabecsüléssel: Akantisz Victor. Bpest, 1918. máj. 3".
Kolofon: "E fénymetszetű lemezekkel nyomtatott munkából 100 számozott s előfizetők nevére szóló díszpéldány készült". Példányunk számozatlan. A keretes szerkezetű, ál-középkori történet könyvdíszeit, iniciáléit és a betűket Akantisz Viktor (1864-1943) grafikusművész, könyvművész, bibliográfus, író rajzolta. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunkból a repülő előzékek hiányoknak, fűzése enyhén meglazult, levelei hullámosak. Prov.: Szabó Ervin (1877-1918) jogász, könyvtáros, művelődésszervező, a Fővárosi Könyvtár igazgatója, a könyvtárhálózat kiépítésének szorgalmazója, a Népszava publicistája, anarchoszindikalista mozgalmár.
Korabeli javított gerincű félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott könyvtári embléma és katalógusszám.

Available for bidding
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
Bibliotheca Discipulorum Latin Nyelv és Irodalom 6 kötete (20., 21. (x2), 25., 26., 27., 30.): Jámbor György - Kemenes Illés: Római régiségek a gimnáziumok felső osztályai számárára. (Függelékül a római irodalom vázlata.) Az új középiskolai tanterv alapján összeáll. Dr. - - és Dr. - -. ; Jámbor György - Kemenes Illés: Latin nyelvtan a gimnázium I-VIII., a reálgimnáziumok III-VIII., a reáliskolák és leányközépiskolák V-VIII. osztálya számára. (2 példány.); Jirka Alajos: Latin olvasókönyv fiugimnáziumok I./II./III./ IV. osztálya számára. Bp., 1932-1938., Szent István-Társulat, 169 p.+2 t.+12 t., 240 p.; 93+1 p.; 107+1 p.; 93+1 p.; 121 p. Átkötött félvászon-kötések és egészvászon-kötés, kopott borítókkal, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel, az 1. mű sérült kötéssel, hiányzó hátsó szennylappal, egy kijáró, sérült lappal (63/64 p.), a latin olvasókönyv I. kötete sérült kötéssel, és a II. kötetben egy javított lappal, a Jámbor-Kemenes latin nyelvtankönyvből az egyik példány sérült borítóval és kötéssel.
24280.

Bibliotheca Discipulorum Latin Nyelv és Irodalom 6 kötete (20., 21. (x2), 25., 26., 27., 30.):
Jámbor György - Kemenes Illés: Római régiségek a gimnáziumok felső osztályai számárára. (Függelékül a római irodalom vázlata.) Az új középiskolai tanterv alapján összeáll. Dr. - - és Dr. - -. ;
Jámbor György - Kemenes Illés: Latin nyelvtan a gimnázium I-VIII., a reálgimnáziumok III-VIII., a reáliskolák és leányközépiskolák V-VIII. osztálya számára. (2 példány.);
Jirka Alajos: Latin olvasókönyv fiugimnáziumok I./II./III./ IV. osztálya számára. Bp., 1932-1938., Szent István-Társulat, 169 p.+2 t.+12 t., 240 p.; 93+1 p.; 107+1 p.; 93+1 p.; 121 p. Átkötött félvászon-kötések és egészvászon-kötés, kopott borítókkal, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel, az 1. mű sérült kötéssel, hiányzó hátsó szennylappal, egy kijáró, sérült lappal (63/64 p.), a latin olvasókönyv I. kötete sérült kötéssel, és a II. kötetben egy javított lappal, a Jámbor-Kemenes latin nyelvtankönyvből az egyik példány sérült borítóval és kötéssel.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Thaly Kálmán: Irodalom-és Műveltségtörténeti tanulmányok a Rákóczi-korból    Toldalékul kuruczvilági kiadatlan költemények tára. Bp. 1885. Ráth Mór, VIII. 412 l. korabeli aranyozott, vaknyomott sérült egészbőr-kötésben,
24281.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Flaubert, Gustave:  Szent Antal megkísértetése. Fordította Kállay Miklós. [Budapest], (1923). Genius Könyvkiadó (Világosság Könyvnyomda Rt.) XXXV + [1] + 186 p. Kolofon: "A Nagy írók- Nagy írások második sorozatának e kötetét a Genius Könyvkiadó Rt. megbízásából Kállay Miklós fordításában a Világosság Rt. összesen 1500 példányban nyomtatta. Ebből az első 300 példány merített papíron készült, I-XXV-ig amatőr könyvgyűjtők részére bőrkötésben, a 26-tól 300-ig számú példányokat fénylemezkötésben hozta forgalomba a kiadó". Bőrkötésű példányunk sorszámozása kitöltetlen. Az első előzéken Ex libris. (Nagy írók - Nagy írások. Második sorozat, VII. kötet.) Prov.: Ex libris Kárpáti Frigyes. Aranyozott, álbordás, javított gerincű kiadói bőrkötésben, aranyozott festésű lapszélekkel.
24282.

Flaubert, Gustave: Szent Antal megkísértetése. Fordította Kállay Miklós.
[Budapest], (1923). Genius Könyvkiadó (Világosság Könyvnyomda Rt.) XXXV + [1] + 186 p.
Kolofon: "A Nagy írók- Nagy írások második sorozatának e kötetét a Genius Könyvkiadó Rt. megbízásából Kállay Miklós fordításában a Világosság Rt. összesen 1500 példányban nyomtatta. Ebből az első 300 példány merített papíron készült, I-XXV-ig amatőr könyvgyűjtők részére bőrkötésben, a 26-tól 300-ig számú példányokat fénylemezkötésben hozta forgalomba a kiadó".
Bőrkötésű példányunk sorszámozása kitöltetlen. Az első előzéken Ex libris.
(Nagy írók - Nagy írások. Második sorozat, VII. kötet.)
Prov.: Ex libris Kárpáti Frigyes. Aranyozott, álbordás, javított gerincű kiadói bőrkötésben, aranyozott festésű lapszélekkel.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Gaspar, Lorand: Minden földek földje. [Versek.] (Dedikált.) [fordította és az utószót írta Tellér Gyula]. Budapest, 1981. Európa Könyvkiadó (Kner Nyomda Dürer Üzeme, Békéscsaba). 129 + [3] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "Bajkó Anikónak egy budapesti találkozás emlékére baráti üdvözlettel: Gaspar Loránd. Budapest, 1988. máj. 3". Gáspár Loránd (1925-2019) magyar származású francia költő, író, műfordító, fotóművész és sebészprofesszor, Pilinszky János munkásságának francia fordítója. II. világháborús frontszolgálata után francia fogságba esett, a háború után orvosnak tanult Párizsban. Praktizáló orvosként keresték meg egy izraeli állásajánlattal, 1954-től másfél évtizeden keresztül orvosként dolgozott a közel-keleti országban. Kisvárosi orvosként ismerte meg a sivatag világát, mely költészetére, azon belül is kötetünkre komoly hatást gyakorolt. A kötetben elhelyezve három, 1988. évi kiállítási nyomtatvány: a Budapesti Francia Intézet által "Ecrire avec la lumiére. Photographies de Lorand Gaspar" címmel megrendezett, sivatagi témájú fotóművészeti kiállítás nagy méretű, francia nyelvű plakátja; ugyanezen kiállítás magyar-francia nyelvű kétleveles brosúrája; illetve a budapesti Lengyel Nagykövetség és a Budapesti Galéria által megrendezett "Geometria és metafora" című kiállítás egyleveles szóróanyaga. A plakáton halvány hajtásnyomok és apró foltosság. (Napjaink költészete.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
24283.

Gaspar, Lorand: Minden földek földje. [Versek.] (Dedikált.) [fordította és az utószót írta Tellér Gyula].
Budapest, 1981. Európa Könyvkiadó (Kner Nyomda Dürer Üzeme, Békéscsaba). 129 + [3] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak egy budapesti találkozás emlékére baráti üdvözlettel: Gaspar Loránd. Budapest, 1988. máj. 3".
Gáspár Loránd (1925-2019) magyar származású francia költő, író, műfordító, fotóművész és sebészprofesszor, Pilinszky János munkásságának francia fordítója. II. világháborús frontszolgálata után francia fogságba esett, a háború után orvosnak tanult Párizsban. Praktizáló orvosként keresték meg egy izraeli állásajánlattal, 1954-től másfél évtizeden keresztül orvosként dolgozott a közel-keleti országban. Kisvárosi orvosként ismerte meg a sivatag világát, mely költészetére, azon belül is kötetünkre komoly hatást gyakorolt.
A kötetben elhelyezve három, 1988. évi kiállítási nyomtatvány: a Budapesti Francia Intézet által "Ecrire avec la lumiére. Photographies de Lorand Gaspar" címmel megrendezett, sivatagi témájú fotóművészeti kiállítás nagy méretű, francia nyelvű plakátja; ugyanezen kiállítás magyar-francia nyelvű kétleveles brosúrája; illetve a budapesti Lengyel Nagykövetség és a Budapesti Galéria által megrendezett "Geometria és metafora" című kiállítás egyleveles szóróanyaga. A plakáton halvány hajtásnyomok és apró foltosság.
(Napjaink költészete.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Terry Sanderson: Meleg kámaszútra. hn., én., nyn. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan kiadói zsugorfóliában.
24284.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events