Number of items: 503

Az Ezeregy éjszaka meséiből. Átdolgozta: Dr. Koltai Virgil. V. kiadás. Bp., é.n., kopott papírkötés.
24381.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
24382.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában. I-III. köt. Ford. és a jegyzeteket írta: Gyergyai Albert. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban (a III. kötet védőborító nélkül).
24383.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.): Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.
24384.

Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.):
Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Sághy Gyula: Recski rabok, a kövek árnyékában. Bp., 2004, Recski Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (0498./1000) példány. Sághy Gyula dedikációjával
24385.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
24386.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
24387.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke 1937-1938. XI. évf. Összeáll. Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete megbízásából. Bp., 1937., Révai, 1084 (duplahasábos számozás) p. Hozzákötve: Revizori könyvjegyzék. Bp., én., Politzer Zsigmond és Fia, (Radó István-ny.), 16 p. Hozzákötve: A Biztosító Magánvállalatok M. Kir. Állami Felügyelő Hatósága Könyvtárának könyvjegyzéke. Bp., 1930.,(Kondor I-ny.), 77+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.  Vadnai Béla (1894-1934) közgazdasági író, statisztikus bejegyzéseivel, és a 3 munkában bejelölve a saját munkája.
24388.

Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke 1937-1938. XI. évf. Összeáll. Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete megbízásából. Bp., 1937., Révai, 1084 (duplahasábos számozás) p. Hozzákötve: Revizori könyvjegyzék. Bp., én., Politzer Zsigmond és Fia, (Radó István-ny.), 16 p. Hozzákötve: A Biztosító Magánvállalatok M. Kir. Állami Felügyelő Hatósága Könyvtárának könyvjegyzéke. Bp., 1930.,(Kondor I-ny.), 77+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Vadnai Béla (1894-1934) közgazdasági író, statisztikus bejegyzéseivel, és a 3 munkában bejelölve a saját munkája.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Lessing, Doris: Az ötödik gyerek. Bp., 2007, Ulpius-ház. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24389.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szana Tamás:  Vázlatok. Széptani és irodalomtörténeti kisebb művek. Budapest, 1875. Zilahy Sámuel (Hunyadi Mátyás ny.) 190 + [2] p. Egyetlen önálló kiadás. Szana Tamás (1844-1908) kritikus, lapszerkesztő, az 1860-as évektől több fontos irodalmi folyóirat szerkesztője. Kötetünk többnyire folyóirataiban megjelent irodalomkritikai írásai körül szemezget. Jóllehet a kötet kiadása idején a szerző még a konzervatív Kisfaludy-Társasággal szemben létrejött Petőfi-Társaság oszlopos tagja, kritikusként hasonló társadalmi problémákat lát a kortárs ízlésben: az Arany János utáni idők lírájának erőtlenségét, a lírai műnyelv megromlását és általánosságban is romló közízlést azonosít. Ugyanakkor új jelenségeket is felfedez: elsőként ír a magyar irodalomban új műfajnak számító verses regény műfajáról, valamint az elsők között fedezi fel Walt Whitman szabadverses költészetét. A tartalomból: A művészetek és a korszellem -- Legújabb költőink és a közönség -- A népdalról -- A történelmi regény és Walter Scott -- Tragédiáink és a történetírás -- Materialisztikus irány az újabb költészetben -- Az első magyar verses regény -- Egy amerikai költő. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
24390.

Szana Tamás: Vázlatok. Széptani és irodalomtörténeti kisebb művek.
Budapest, 1875. Zilahy Sámuel (Hunyadi Mátyás ny.) 190 + [2] p. Egyetlen önálló kiadás.
Szana Tamás (1844-1908) kritikus, lapszerkesztő, az 1860-as évektől több fontos irodalmi folyóirat szerkesztője. Kötetünk többnyire folyóirataiban megjelent irodalomkritikai írásai körül szemezget. Jóllehet a kötet kiadása idején a szerző még a konzervatív Kisfaludy-Társasággal szemben létrejött Petőfi-Társaság oszlopos tagja, kritikusként hasonló társadalmi problémákat lát a kortárs ízlésben: az Arany János utáni idők lírájának erőtlenségét, a lírai műnyelv megromlását és általánosságban is romló közízlést azonosít. Ugyanakkor új jelenségeket is felfedez: elsőként ír a magyar irodalomban új műfajnak számító verses regény műfajáról, valamint az elsők között fedezi fel Walt Whitman szabadverses költészetét.
A tartalomból: A művészetek és a korszellem -- Legújabb költőink és a közönség -- A népdalról -- A történelmi regény és Walter Scott -- Tragédiáink és a történetírás -- Materialisztikus irány az újabb költészetben -- Az első magyar verses regény -- Egy amerikai költő.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Haraszti Gyula:  Corneille és kora. A franczia színköltészet fejlődése a középkortól Racine-ig. Budapest, 1906. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (címkép) + XII + 571 + [1] p. Egyetlen kiadás. Haraszti Gyula (1858-1921) irodalomtörténész, egyetemi tanár, a francia filológia hazai megalapítója. Corneille-monográfiája a francia színháztörténet fontos dokumentuma a középkori előzményektől a francia klasszicista dráma hagyományaiig. Monográfiája fontos részét jelentik a Corneille-drámák részletes dramaturgiai elemzései, melybe a cselekményismertetés is beletartozik. (A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-vállalata. Új folyam, LXVI. kötet.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.
24391.

Haraszti Gyula: Corneille és kora. A franczia színköltészet fejlődése a középkortól Racine-ig.
Budapest, 1906. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (címkép) + XII + 571 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Haraszti Gyula (1858-1921) irodalomtörténész, egyetemi tanár, a francia filológia hazai megalapítója. Corneille-monográfiája a francia színháztörténet fontos dokumentuma a középkori előzményektől a francia klasszicista dráma hagyományaiig. Monográfiája fontos részét jelentik a Corneille-drámák részletes dramaturgiai elemzései, melybe a cselekményismertetés is beletartozik.
(A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-vállalata. Új folyam, LXVI. kötet.)
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Petrovics Elek: Újakról és régiekről. Művészeti dolgozatok. Bp.,1923, Amicus, 128 p.+ 16 t. Kiadói félvászon-kötés, gerincen sérüléssel Számozott (100/62.) példány.
24392.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events