Number of items: 503

Balla Sándor: ... Világ arca ... Versek. Számozott (37./250) példány. [Bp., 1947, Magyar Nyomda], 80 p. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval.
24393.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Fodor András:  Tengerek, dombok. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, 1961. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 105 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 1100 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, a szomszéd íróasztal mellől sok szeretettel ajánlja, Fodor András. Bpest, 61. május 13". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Harmadik verseskötetében a költő egy nyugat-európai utazás kulturális tapasztalataival szembesíti olvasóját, amelyet könyvtári kollégájának, munkatársának dedikált. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Földiák György által tervezett, aranyozott kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
24394.

Fodor András: Tengerek, dombok. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, 1961. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 105 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Összesen 1100 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, a szomszéd íróasztal mellől sok szeretettel ajánlja, Fodor András. Bpest, 61. május 13".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Harmadik verseskötetében a költő egy nyugat-európai utazás kulturális tapasztalataival szembesíti olvasóját, amelyet könyvtári kollégájának, munkatársának dedikált.
Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője.
Földiák György által tervezett, aranyozott kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Fodor András:  Fordul az ég. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 81 + [7] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, immár öreg bajtársamnak a Múzeum utcai fronton sok szeretettel, barátsággal ajánlja: Fodor Bandi. 964. X. 19". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Negyedik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Feliratozott kiadói kartonkötésben, Egry József színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.
24395.

Fodor András: Fordul az ég. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 81 + [7] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, immár öreg bajtársamnak a Múzeum utcai fronton sok szeretettel, barátsággal ajánlja: Fodor Bandi. 964. X. 19".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Negyedik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta.
Feliratozott kiadói kartonkötésben, Egry József színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Fodor András:  Arcom útjai. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 130 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, a régi bajtársnak szíves útikalauznak hálás szeretettel: Fodor Bandi. 967. IX. 1". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Történelmi, közéleti és morális reflexiókban gazdag ötödik kötetében szokatlanul erősen sejlenek fel egy megtett Szovjetunió-béli utazás témái; a költő példányunkat könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Bezúr Györgyi rajzával illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
24396.

Fodor András: Arcom útjai. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 130 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, a régi bajtársnak szíves útikalauznak hálás szeretettel: Fodor Bandi. 967. IX. 1".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Történelmi, közéleti és morális reflexiókban gazdag ötödik kötetében szokatlanul erősen sejlenek fel egy megtett Szovjetunió-béli utazás témái; a költő példányunkat könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta.
Bezúr Györgyi rajzával illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Fodor András:  Másik végtelen. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 1 t. (címkép) + 89 + [3] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 1800 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, legrégibb, legjobb kollégámnak a KMK innenső végtelenében. Sok szeretettel: Fodor Bandi. 970. augusztus". Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Hatodik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Feliratozott kiadói vászonkötésben, Kolosváry Bálint rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.
24397.

Fodor András: Másik végtelen. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 1 t. (címkép) + 89 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Az összesen 1800 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, legrégibb, legjobb kollégámnak a KMK innenső végtelenében. Sok szeretettel: Fodor Bandi. 970. augusztus".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Hatodik kötetét könyvtári kollégájának, munkatársának dedikálta.
Feliratozott kiadói vászonkötésben, Kolosváry Bálint rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Fodor András:  Az idő foglya. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 178 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, kedves bajtársamnak sorsunk azonos cellájába; és kaposfői honfitársnőmnek, Ilonának sok szeretettel ajánlom: Fodor Bandi. 974. VII. 5". Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Nyolcadik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
24398.

Fodor András: Az idő foglya. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 178 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, kedves bajtársamnak sorsunk azonos cellájába; és kaposfői honfitársnőmnek, Ilonának sok szeretettel ajánlom: Fodor Bandi. 974. VII. 5".
Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Nyolcadik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Fodor András: A bábu vére. [Versek.] (Dedikált.) Budapest, (1978). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 142 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Pelejtei Tibornak, akivel tizenkilenc éve koptatjuk a Múzeum utca 3. küszöbét, és Ilonának, akivel a bölcsőnk szomszédos. Sok szeretettel. Fodor Bandi. 978, IV. 12". Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Tizedik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta. Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
24399.

Fodor András: A bábu vére. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1978). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 142 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, akivel tizenkilenc éve koptatjuk a Múzeum utca 3. küszöbét, és Ilonának, akivel a bölcsőnk szomszédos. Sok szeretettel. Fodor Bandi. 978, IV. 12".
Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Tizedik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Kornis Mihály:  Végre élsz. [Novellák és vígjáték.] (Dedikált.) Budapest, (1981). Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 378 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: "Bajkó Anikónak vígaszul [!] szomorú napokra. Kornis Mihály. 1982. január 27". Kornis Mihály (sz. 1949) drámaíró, dramaturg, rendező első önálló kötete. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője. Kiadói kartonkötésben, Tamás Noémi rajzával illusztrált eredeti borítóban.
24400.

Kornis Mihály: Végre élsz. [Novellák és vígjáték.] (Dedikált.)
Budapest, (1981). Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 378 + [4] p. Első kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak vígaszul [!] szomorú napokra. Kornis Mihály. 1982. január 27".
Kornis Mihály (sz. 1949) drámaíró, dramaturg, rendező első önálló kötete.
Kiadói kartonkötésben, Tamás Noémi rajzával illusztrált eredeti borítóban.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Kertész Ákos:  Zakariás. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1990). Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 357 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: "Bajkó Anikónak, kedves barátnőmnek sok szeretettel: Kertész Ákos. 1990. 05. 21". Kertész Ákos (1932-2022) író, dramaturg tizenkettedik önálló kötete. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője. Fűzve, kiadói borítóban, Kertész Dániel színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.
24401.

Kertész Ákos: Zakariás. [Regény.] (Dedikált.)
Budapest, (1990). Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 357 + [3] p. Első kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak, kedves barátnőmnek sok szeretettel: Kertész Ákos. 1990. 05. 21".
Kertész Ákos (1932-2022) író, dramaturg tizenkettedik önálló kötete.
Fűzve, kiadói borítóban, Kertész Dániel színes rajzával illusztrált, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Magyary Zoltán: A magyar tudománypolitika alapvetése. Szerk.: - -. Kiadja a Tudományos Társulatok és Intézmények Országos Szövetsége. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi-ny.,VIII+628 p + XLVI t.+1 (kihajtható melléklet) t. Átkötött egészvászon-kötés, körbevágott, az I. tábla (kihajtható lenne) hiányos.
24402.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Vértesi Arnold: Történeti beszélyek I. kötet. Pest, 1859, Ráth Mór. 169p. Korabeli vászonkötésben
24403.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Lovik Károly: Egy elkésett lovag. Regényes följegyzések. Bp. 1915. Singer és Wolfner. 184 [8] p. Egészvászon kötésben, az eredeti papírborító bekötve.
24404.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events