Number of items: 503

Tóth Kálmán: Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás. Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel. kis kopással
24405.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Tábori Kornél: A kártyázó Budapest. Hazárdjátékosok, játékbarlangok, hamisjátékosok. Bp., [1912], A Nagyharang Kiadóhivatala, 128 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben az eredeti borító felhasználásával
24406.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
24407.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kassák Lajos 2 kötete: Marika, énekelj! Napok a mi napjaink. - Az új magyar regény. Bp., [1930], Pantheon, (Globus-ny.), Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
24408.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Adorján Sándor (szerk.): Műkedvelők szinháza. Paulay Ede előszavával. Bp., 1889, Singer és Wolfner, [4]+290+[2] p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
24409.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Irányi Dezső: Az avarban. Elbeszélések. Bp., 1889, Aigner Lajos, [8]+160 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
24410.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
P. Ábrahám Ernő: A Csudaszarvas. Árva királyfi trilógia I. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. Apponyi Albert bevezetőjével. Bp.,(1926), Pallas, 240 p. +36 t.Kiadó illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval.
24411.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Barát Endre: Anteus dalol. Bp. 1934. Labor. 63 l. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. Első kiadás. Foltos borító
24412.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Sachs, Hans: Hans Sachs farsangi komédiái. Magyarra fordította Angyal Géza. Budapest, 1923. Amicus-kiadás (M. Kir. Egyetemi Nyomda). 103 + [1] p. Első magyar kiadás. Kolofon: "E könyvet az 1922. év őszén a magy. Kir. tud.-egyetemi nyomda nyomtatta. Külön készült 25 számozott példány merített papíron és 10 példány hollandi van Gelder papíron". Példányunk sorszámozási rovata ceruzával kitöltve. A nürnbergi cipész és mesterdalnok, a rendkívül termékeny vásári komédia-költő Hans Sachs (1494-1576) kétségtelenül vaskos humorú komédiáiból kötetünk nyújtja az első bővebb magyar válogatást. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű illusztrációval. Tartalma: Paradicsomjáró diák -- Gazduram kotlik -- Ördögöt idéz a diák -- A szatócs batyuja. Néhány oldalon lapszéli foltosság. (Régiségek, ritkaságok. VI. kötet.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben. Jó példány.
24413.

Sachs, Hans: Hans Sachs farsangi komédiái. Magyarra fordította Angyal Géza.
Budapest, 1923. Amicus-kiadás (M. Kir. Egyetemi Nyomda). 103 + [1] p. Első magyar kiadás.
Kolofon: "E könyvet az 1922. év őszén a magy. Kir. tud.-egyetemi nyomda nyomtatta. Külön készült 25 számozott példány merített papíron és 10 példány hollandi van Gelder papíron". Példányunk sorszámozási rovata ceruzával kitöltve. A nürnbergi cipész és mesterdalnok, a rendkívül termékeny vásári komédia-költő Hans Sachs (1494-1576) kétségtelenül vaskos humorú komédiáiból kötetünk nyújtja az első bővebb magyar válogatást. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű illusztrációval. Tartalma: Paradicsomjáró diák -- Gazduram kotlik -- Ördögöt idéz a diák -- A szatócs batyuja.
Néhány oldalon lapszéli foltosság.
(Régiségek, ritkaságok. VI. kötet.)
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Végh György: Eszter könyve. DEDIKÁLT! [Bp., 1946.], Egyetemi Nyomda, 46 p. Megjelent 500 példányban! Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a borítón ceruzás firkával.
24414.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Novák Miklós: Vezéráldozat. hn., 2023, Nosza Bt. Kiadói papírkötés.
24415.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Kőszegi László: Kőszegi László versei. Bp., 1917., Szerzői,(May János-ny.), 70+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés.;   Kiss Sándor (Nagyacsád): Ébredő falu. Versek. Pápa, 1929, Főiskolai-ny., 95+1 p. A borítón linómetszettel. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, javított gerinccel.;  Kónya István: A lehullott szirmok. Versek. Szerzői kiadás. Bp., én., Springer Gusztáv, 62 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, sérült borítóval.;   Székely László: A parton ülők panasza. Szombathely, 1932., (Martineum-ny.), 98+2 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
24416.

Vegyes könyvtétel, 4 db:

Kőszegi László: Kőszegi László versei. Bp., 1917., Szerzői,(May János-ny.), 70+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés.;

Kiss Sándor (Nagyacsád): Ébredő falu. Versek. Pápa, 1929, Főiskolai-ny., 95+1 p. A borítón linómetszettel. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, javított gerinccel.;

Kónya István: A lehullott szirmok. Versek. Szerzői kiadás. Bp., én., Springer Gusztáv, 62 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, sérült borítóval.;

Székely László: A parton ülők panasza. Szombathely, 1932., (Martineum-ny.), 98+2 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events