Janka Sándor válogatott művei. I-II. köt. [Egybekötve.] I.: Elbeszélések. II.: Színmű s kisebb költemények. Munkács, 1891, Farkas Kálmán-ny., 166+[2] p.; 158+[2] p. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, egy sérült lappal.
Lelkes Nándor József: Letűnt világ dalokban. A szerző által Kontra Aladár országgyűlési képviselő részére dedikált példány: ,,Kontra Aladár urnak, a budai választó kerület népszerű képviselőjének igaz tisztelettel és megbecsüléssel - a szerző". Veszprém, [1930], Pósa Endre, 62+[2] p. A borító Kacziány Aladár munkája. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az utolsó lap sérült, a hátsó borító hiányzik.
Thomas Mann 3 műve: József és testvérei 1-3. köt. Ford.: Sárközi Gábor, Káldor György.; A Buddenbrook ház. Egy család alkonya. Ford.: Lányi Viktor. [Bp., ], én.-2003, Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.; Thomas Mann: Ének a kisgyermekről. Ford.: Hegedűs Géza. Szerk.: Pilinszky János. Gesang vom Kindchen. Bp., 1997, Édesvíz. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
Decimus Junius Juvenalis Satirái. Magyarra fordította és jegyzetekkel felvilágosította: Dr. Barna Ignácz. Decimi Junii Juvenalis Satirae. In Hungaricum Convertit et Notius Illustravit Dr. Ignatius Barna. Bp., 1876, Tettey Nándor, (Weiszmann Testvérek-ny.),237+3 p. Kétnyelvű: latin és magyar nyelven. Átkötött félvászon-kötés, foltos címlappal, névbélyegzésekkel, egy javított lappal (9/10.)
Szvetlana Alekszijevics 2 műve: Fiúk cinkkoporsóban. Ford.: Enyedy György, M. Nagy Miklós.; Utolsó tanúk. Gyermekként a második világháborúban. Ford.: M. Nagy Miklós.; Elhordott múltjaink. Ford.: Iván Ildikó. Bp., 2017., Európa. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói papír védőborítókban.