Fröhlich Izidor: Az elméleti physika kézikönyve. Bevezető rész: Mathematikai repertorium physikusok számára. Bp., 1890, MTA, VI+208+4 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Ritka!
Adolf Müller - Karl Müller: Thiere der Heimath. Bände I-II. Deutschlands Säugethiere und Vögel. Geschildert von - und - -. Mit Original- Illustrationen in Farbendruck nach Zeichnungen und Aquarellen von C. F. Deiker und Adolf Müller. Estes Buch: A. Allgemeiner Theil. B. Wesen und Wandel der Säugetiere.; Zweites Buch: Wesen und Wandel der Vögel.; Kassel, 1897., Theodor Fischer, 8+291 p.+20 (színes képtáblák) t. +2 (az egyik fekete-fehér képtábla) t.; 8+365 p.+25 (színes képtáblák) t. Német nyelven. Dritte Auflage. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, a gerinceken kis sérülésekkel, az I. kötet eleje és első néhány lapja foltos.
Dávid Lajos: Gyógyszerészet I. kötet.: Gyógyszervizsgálat. 1. rész: Minőleges vizsgálatok. Szeged, 1927, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 512 p. 'Nagyvárad, "Irgalmasrend" Gyógyszertár' bélyegzéssel. Átkötött egészvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel, jó állapotban.
Hayne, Anton: Die Seuchen der nutzbaren Haussäugethiere, [A házi haszonállat emlősök járványai], in Bezug ihrer Erkenntniss, Ursachen, Behandlung, Vorbauung durch therapeutische und veterinär-polizeyliche Mittel und Vergleichung mit den Krankheiten der Menschen. Wien, 1836, Lepold Grund, VI+2+504 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. 1. kiadás. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a borítón címkével, a címlapon bélyegzéssel, az első 3 lap szélén kis sérüléssel, foltos lapokkal.
Feleky Hugó: A húgycső betegségeinek urethoskopiai kórjelzése és orvoslása. (Dedikált.) Budapest, 1916. Universitas Könyvkiadó Társaság (Nyugat-nyomda). VIII + 230 p. + 5 t. (színes). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mélyen tisztelt barátjának, prof. dr. Borszéky Károly egyetemi tanár úrnak szeretettel: Feleky Húgó". Feleky Hugó (1861-1932) orvos, egyetemi tanár, a budapesti poliklinika urológusa, a nemi betegségek elleni küzdelem jegyében megalapította a Teleia Egyesületet, amelynek rendelőjében ő látta el a főorvosi teendőket. Oldalszámozáson belül orvosi műszereket és eljárásokat bemutató illusztrációkkal gazdagon illusztrált szakmunka. Prov.: Dr. Borszéky Károly (1875-1933) a budapesti poliklinika sebész főorvosa, a sebészeti műtéttan egyetemi tanára. Illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel.
Zipperlen, Wilhelm: Der illustrierte Hausthierarzt für Landwirthe und Haustierbesitzer. Eine Darstellung der Gesundheitspflege der Hausthiere [...] zugleich ein Handbuch für Thierärzte und Hufschmiede. Ulm, é.n. (cca 1900), J. Ebner'schen Buchhandlung, 1 t.+ XIV+752+16+[22] p.+ 5 (színes) t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban.
Makay István: Fizikai laboratorium. Útmutatás fizikai kísérletekhez és előadási demonstratiókhoz. A szöveg közé nyomott számos ábrával. I-IV. kötet. [Teljes munka, egybekötve.] Budapest, 1903-1904. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Korvin Testvérek ny.) 94 + [2] p.; 55 + [1] p.; 55 + [1] p.; 66 + [6] p. Egyetlen kiadás. Makay István (1870-1919) pápai főgimnáziumi tanár szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kötete az előszó szerint hiánypótló mű: fizikai tankísérletekhez magyar nyelven korábban nem létezett korszerű tanári kézikönyv. A mű ábráit a szerző pápai kollégája, Losonczy Jenő rajzolta. Az első előzéken kézírásos jegyzetek, a címlapokon régi gyűjteményi bélyegzés. Poss: Szigetvári M. Kir. Állami Polgáriskola könyvtára. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscímkével, a kötéstáblák felső sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
Markovics Károly: Légtüneti tabellák Baranya megyéről, a szükséges magyarázatokkal és egy értekezéssel az időjárás, éghajlat és dunai vízállásokról. Bécs, 1879, Cs. k. udvari államnyomda. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
Arthur Hill Hassall's Mikroskopische Anatomie des menschlichen Körpers im gesunden und kanken Zustande. 1-2. Teil. Leipzig, 1852, Verlag von Ernst Schäfer. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.