Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 143

Kellermayer Miklós: Az élet. Bp., 2012, Kairosz. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23870.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kohlrausch, F.: Praktische Physik. I-II. Leipzig, 1951., Teubner, 544 p.; 578 p. Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével, Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval.
23871.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Report on the Work of the Széchenyi Scientific Society Founded for the Promotin of Research in Natural Sciences in Hungary. Bp., 1937, Széchenyi Tudomanyos Társaság (Franklin-ny.), 144 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
23872.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kress D. H.: Egészség és jólét hogyan élhető el? Bp.,én.,"Élet és Egészség." 2. kiadás. Aranyozott félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
23873.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Norman K. Hollenberg (szerk.): Atlas of hypertension. Philadelphia, 2009, Current Medicine Group-Springer. VII+334 p. Angol nyelven. 6. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklettel, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
23874.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63
Minimales Gebot:
13 000 HUF
13 000 15 000 18 000
Joh[ann] Aug[ust] Friedr[ich] Schmidt: Der angehende Botaniker, oder kurze und leichtfaßliche Anleitung, die Pflanzen ohne Beihülfe eines Lehrers kennen und bestimmen zu lernen. Eine gedrängte Übersicht der botanischen Grundsätze und Terminologie, der Pflanzen-Anatomie und Physiologie und der künstlichen und natürlichen Pflanzensysteme von Linne, Jussieu und Reichenbach, nebst einer neuen analytischen Methode, die in Deutschland und den angränzenden Ländern vorkommenden Pflanzengattungen auf eine leichte Weise zu bestimmen, und einer kurzen Anweisung zum Anlegen eines Herbariums. Für die reifere Jugend überhaupt, und für angehende Mediciner, Pharmaceuten, Forstmänner, Oekonomen, Gärtner und Techniker insbesondere. Mit 36 lithographirten Tafeln. Ilmenau, 1832., B. Fr. Voigt, 1 (címkép, litográfia) t. + XII+516 p.+35 (litográfiák) t. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, eredeti bekötött elülső papírborítóval, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal.
23875.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
1906-1928 Földtani Közlöny 7 kötete: XXXVI. évf. 1-12. sz. Szerk.: Pálffy Mór, XXXXV. Évf. 1-12. sz. Szerk.: Papp Károly, L. évf. Szerk.: László Gábor, Vogl Viktor., LIII. évf., LIV. évf., LVII. évf. Szerk.: Zeller Tibor,és Reichert Robert., LXIII. évf. 1-12. sz. Szerk.: Reichert Róbert és Papp Ferenc. Bp., 1915-1933, Magyarhoni Földtani Társulat, XXIII+1+162+2 p.+ IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+[125]-158+2 p.+1 t.+165-479 p.+1 (magyarázó lappal a tábla előtt) t.; XI+1+334 p.+ III (magyarázó lapokkal) t.; 4+144 p.+ III t.; 168 p.; 256 p.; VI+2+264 p.+IX t. + 2 t. ; 1 t.+116 p.+4 t., IV+117-227 p.+4 t. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Átkötött félvászon-kötések, és márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, egy kihajtható táblán szakadással, és kiadói papírkötések.;
23876.

1906-1928 Földtani Közlöny 7 kötete:
XXXVI. évf. 1-12. sz. Szerk.: Pálffy Mór, XXXXV. Évf. 1-12. sz. Szerk.: Papp Károly, L. évf. Szerk.: László Gábor, Vogl Viktor., LIII. évf., LIV. évf., LVII. évf. Szerk.: Zeller Tibor,és Reichert Robert., LXIII. évf. 1-12. sz. Szerk.: Reichert Róbert és Papp Ferenc. Bp., 1915-1933, Magyarhoni Földtani Társulat, XXIII+1+162+2 p.+ IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+[125]-158+2 p.+1 t.+165-479 p.+1 (magyarázó lappal a tábla előtt) t.; XI+1+334 p.+ III (magyarázó lapokkal) t.; 4+144 p.+ III t.; 168 p.; 256 p.; VI+2+264 p.+IX t. + 2 t. ; 1 t.+116 p.+4 t., IV+117-227 p.+4 t.
Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Átkötött félvászon-kötések, és márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, egy kihajtható táblán szakadással, és kiadói papírkötések.;

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimales Gebot:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Topinard, [Paul] Pál: Az anthropológia kézi könyve. Broca Pál előszavával. Ford.: Pethő Gyula és Török Aurél. Bp., 1881, Kir. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), XXXII+768 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel (Wagner János).
23877.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimales Gebot:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Eric S. Orwoll (szerk.): Atlas of osteoporosis. Philadelphia, 2009, Current Medicine Group-Springer. VII+215 p. Angol nyelven. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklettel, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
23878.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44
Minimales Gebot:
7 500 HUF
7 500 9 000 10 000
James D. Crapo (szerk.): Atlas of chronic osbstructive pulmonary disease. Philadelphia, 2009, Current Medicine Group-Springer, 182 p. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklettel, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
23879.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Magyar Kir. Földtani Intézet évi jelentései az 1933-35. évi évekről. III-IV. köt./ az 1936-1938. évekről II. köt./az 1939-1940. évekről. I. köt. Bp., 1940-1943, Stádium, 2+[1125]-1330+2+24 p.+2+IV+VI t.;4+[1337]-1972 p.+21 t.;2+[561]-1122+27 p.+15 t.; XI+544 p.+8 t. Kiadói papírkötések, egy foltos borítóval, szakadt borítókkal és gerincekkel, de belül jó állapotban, régi intézményi bélyegzésekkel. + Lóci Lóczy Lajos: A M. Kir. Földtani Intézet működése az 1939-1940. években. Igazgatói jelentések. Bp., 1943, Stádium, 2+242 p.+ 4 (M. Kir. Földtani Intézet által 1940-ig végzett újrendszerű felvételek átnézetes térképe, A ruténföldi alsómiocén sósagyagformáció paleográfiai térképe, Az Alsó-Máramarosi, Huszt-Aknaszlatina vidéki sóhegység geológiai térképe, Lóczy Lajos: Ruténföld gazdasággeológiai térképe) t. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés.
23880.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Fazekas-Szerényi: Biológia I-II. Bp., 2002, Scolar. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23881.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimales Gebot:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF