Report on the Work of the Széchenyi Scientific Society Founded for the Promotin of Research in Natural Sciences in Hungary. Bp., 1937, Széchenyi Tudomanyos Társaság (Franklin-ny.), 144 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Norman K. Hollenberg (szerk.): Atlas of hypertension. Philadelphia, 2009, Current Medicine Group-Springer. VII+334 p. Angol nyelven. 6. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklettel, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Joh[ann] Aug[ust] Friedr[ich] Schmidt: Der angehende Botaniker, oder kurze und leichtfaßliche Anleitung, die Pflanzen ohne Beihülfe eines Lehrers kennen und bestimmen zu lernen. Eine gedrängte Übersicht der botanischen Grundsätze und Terminologie, der Pflanzen-Anatomie und Physiologie und der künstlichen und natürlichen Pflanzensysteme von Linne, Jussieu und Reichenbach, nebst einer neuen analytischen Methode, die in Deutschland und den angränzenden Ländern vorkommenden Pflanzengattungen auf eine leichte Weise zu bestimmen, und einer kurzen Anweisung zum Anlegen eines Herbariums. Für die reifere Jugend überhaupt, und für angehende Mediciner, Pharmaceuten, Forstmänner, Oekonomen, Gärtner und Techniker insbesondere. Mit 36 lithographirten Tafeln. Ilmenau, 1832., B. Fr. Voigt, 1 (címkép, litográfia) t. + XII+516 p.+35 (litográfiák) t. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, eredeti bekötött elülső papírborítóval, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal.
1906-1928 Földtani Közlöny 7 kötete: XXXVI. évf. 1-12. sz. Szerk.: Pálffy Mór, XXXXV. Évf. 1-12. sz. Szerk.: Papp Károly, L. évf. Szerk.: László Gábor, Vogl Viktor., LIII. évf., LIV. évf., LVII. évf. Szerk.: Zeller Tibor,és Reichert Robert., LXIII. évf. 1-12. sz. Szerk.: Reichert Róbert és Papp Ferenc. Bp., 1915-1933, Magyarhoni Földtani Társulat, XXIII+1+162+2 p.+ IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+[125]-158+2 p.+1 t.+165-479 p.+1 (magyarázó lappal a tábla előtt) t.; XI+1+334 p.+ III (magyarázó lapokkal) t.; 4+144 p.+ III t.; 168 p.; 256 p.; VI+2+264 p.+IX t. + 2 t. ; 1 t.+116 p.+4 t., IV+117-227 p.+4 t. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Átkötött félvászon-kötések, és márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, egy kihajtható táblán szakadással, és kiadói papírkötések.;
Topinard, [Paul] Pál: Az anthropológia kézi könyve. Broca Pál előszavával. Ford.: Pethő Gyula és Török Aurél. Bp., 1881, Kir. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), XXXII+768 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel (Wagner János).
Eric S. Orwoll (szerk.): Atlas of osteoporosis. Philadelphia, 2009, Current Medicine Group-Springer. VII+215 p. Angol nyelven. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklettel, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
James D. Crapo (szerk.): Atlas of chronic osbstructive pulmonary disease. Philadelphia, 2009, Current Medicine Group-Springer, 182 p. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklettel, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Magyar Kir. Földtani Intézet évi jelentései az 1933-35. évi évekről. III-IV. köt./ az 1936-1938. évekről II. köt./az 1939-1940. évekről. I. köt. Bp., 1940-1943, Stádium, 2+[1125]-1330+2+24 p.+2+IV+VI t.;4+[1337]-1972 p.+21 t.;2+[561]-1122+27 p.+15 t.; XI+544 p.+8 t. Kiadói papírkötések, egy foltos borítóval, szakadt borítókkal és gerincekkel, de belül jó állapotban, régi intézményi bélyegzésekkel. + Lóci Lóczy Lajos: A M. Kir. Földtani Intézet működése az 1939-1940. években. Igazgatói jelentések. Bp., 1943, Stádium, 2+242 p.+ 4 (M. Kir. Földtani Intézet által 1940-ig végzett újrendszerű felvételek átnézetes térképe, A ruténföldi alsómiocén sósagyagformáció paleográfiai térképe, Az Alsó-Máramarosi, Huszt-Aknaszlatina vidéki sóhegység geológiai térképe, Lóczy Lajos: Ruténföld gazdasággeológiai térképe) t. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés.