Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 143

Réthly Antal: Időjárás és éghajlat. Bp., 1921, Pátria. Kiadói foltos egészvászon kötés, kopottas állapotban.
23894.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje. Mi segíti a világ stabilitását? Bp., 2005, Vince Kiadó. Kiadói kartonált kötés, kötéstáblán sérülés.
23895.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Bogsch László: A Kárpátmedence fejlődéstörténete és földtani felépítésének vázlata. (Dedikált.) Budapest, 1948. Egyetemi Nyomda. 24 p. + 6 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás.: (Az Országos Földrengésvizsgáló Intézet kiadványai. C. sorozat, 6. szám.) Prov.: Mendöl Tibor. Fűzve, kiadói borítóban.
23896.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Francé, Raoul: A növények élete. Ford.: Lambrecht Kálmán. A fordítás átdolgozta: Feliczián Vilmos. Bp., 1942, Dante, 332+[4] p.+ 16 (kétoldalas) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.
23897.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dr. Mann Jakab: Szülészeti műtéttan orvosok és orvostanhallgatók számára. Bp., 1884, Franklin. Ez az első kiadás, a második, javított kiadás 1895-ben jelent meg. "Mann Jakab dr., született Csonoplyán, 1848-ban. Egyetemi tanulmányait Budapesten végezte, ahol orvos-sebészdoktori és szülészmesteri oklevelet nyert. 1880-ban állami ösztöndíjjal tanulmányutat tett Ausztria és Németország egyetemein. 1881-1883-ban tanársegédként működött a budapesti egyetem szülészeti és nőgyógyászati klinikáján. 1883-ban a szülészeti műtéttanból magántanári képesítést nyert a budapesti egyetemen és mint ilyen a közoktatásügyi kormánytól megbízatást kapott a szegedi bábaképző szervezésére, melynek igazgató-tanára lett. 1898-ban a királyi tanácsosi czímet nyerte, ugyancsak 1898-ban a bolgár polgári érdemrend tiszti keresztjével tüntették ki, 1906-ban pedig a magyar nemességet kapta, csonoplyai előnévvel." Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23898.

Dr. Mann Jakab: Szülészeti műtéttan orvosok és orvostanhallgatók számára. Bp., 1884, Franklin.
Ez az első kiadás, a második, javított kiadás 1895-ben jelent meg.
"Mann Jakab dr., született Csonoplyán, 1848-ban. Egyetemi tanulmányait Budapesten végezte, ahol orvos-sebészdoktori és szülészmesteri oklevelet nyert. 1880-ban állami ösztöndíjjal tanulmányutat tett Ausztria és Németország egyetemein. 1881-1883-ban tanársegédként működött a budapesti egyetem szülészeti és nőgyógyászati klinikáján. 1883-ban a szülészeti műtéttanból magántanári képesítést nyert a budapesti egyetemen és mint ilyen a közoktatásügyi kormánytól megbízatást kapott a szegedi bábaképző szervezésére, melynek igazgató-tanára lett. 1898-ban a királyi tanácsosi czímet nyerte, ugyancsak 1898-ban a bolgár polgári érdemrend tiszti keresztjével tüntették ki, 1906-ban pedig a magyar nemességet kapta, csonoplyai előnévvel."
Félvászon kötés, kopottas állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
L. Fuchs - E. T. Schmidt (szerk.): Proceedings of the Colloquium on Abelian Groups. Tihany (Hungary), September 1963. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
23899.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
3 db matematikai kiadvány: A Magyar Tudományos Akadémia Matematikai Kutató Intézetének közleményei. II. évf. 1-2. füzet. + VI. évf. A. sorozat, 3. füzet. Bp., 1958-1961, Akadémiai Kiadó. Magyar, angol, francia, német és orosz nyelven. Kiadói papírkötés. + Periodica Mathematica Hungarica. Journal of the János Bolyai Mathematical Society. Volume 15. Number 3. 1984. Főszerk.: Erdős P. Szerk.: Fried E. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
23900.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Heitzmann, Carl: Atlas der deskriptiven Anatomie des Menschen. II. köt. Eingeweide, Gefäsz- und Nervensystem, Sinnesorgane und Haut. H.n., é.n., k.n., 287-516 p. Számos szövegközti illusztrációval. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, címlap nélkül, régi intézményi bélyegzővel.
23901.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Fröhner, Eugen: Allgemeine Chirurgie. Handbuch der tierärztlichen Chirurgie und Geburtshilfe II. Band. Wien-Lepzig, 1905, Wilhelm Braumüller, XII+346 p. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, jó állapotban.
23902.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Schlampp, Wilhelm: Therapeutische Technik. Mit besonderer Berücksichtigung der speziellen Therapie. I. Band. Hauttherapie. Stuttgart, 1906, Ferdinand Enke, VII+[1]+419+[5] p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
23903.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
23904.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Tudományos Gyűjtemény 2 száma (22., 29.): Dudich Endre: Rendszeres állattan. III. Ízeltlábú állatok. (Arthropoda.) Felvágatlan példány.;  Hankó Béla: Rendszeres állattan. IV. A gerincesek általános jellemzése és a halak.;  [Pécs], 1927-1928, Danubia, [4]+188 p.; VIII+107+1 p. Kiadói papírkötések, a második kötet borítója és gerince sérült, a hátsó borító leszakadt, az első kötet jó állapotban.
23905.

Tudományos Gyűjtemény 2 száma (22., 29.):
Dudich Endre: Rendszeres állattan. III. Ízeltlábú állatok. (Arthropoda.) Felvágatlan példány.;
Hankó Béla: Rendszeres állattan. IV. A gerincesek általános jellemzése és a halak.;
[Pécs], 1927-1928, Danubia, [4]+188 p.; VIII+107+1 p. Kiadói papírkötések, a második kötet borítója és gerince sérült, a hátsó borító leszakadt, az első kötet jó állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF